Gala z udziałem Mariana Dziędziela – XVI Dni Kina

16 Grudzień 2021

XVI Dni Kina organizowane wspólnie przez I Liceum Ogólnokształcące i Miejski Dom Kultury w Radomsku podsumowane. Bohater i gość tegorocznej edycji Marian Dziędziel – 16 grudnia 2021 roku odwiedził domu kultury. Podczas uroczystej Gali spotkał się z uczniami radomszczańskich szkół ponadpodstawowych dzieląc się z nimi swoimi doświadczeniami aktorskimi. W ramach XVI edycji Dni Kina odbyły się warsztaty realizatorskie, scenopisarskie oraz przegląd filmów poświęconych bohaterowi edycji.
Podczas Gali rozstrzygnięto dwa konkursy: Konkurs wiedzy o kinie „Życie i twórczość Mariana Dziędziela” oraz Konkurs na Etiudę Filmową pod hasłem „Po drugiej stronie lustra”. Laureatom nagrody i gratulacje wręczył sam Marian Dziędziel, którego wzruszyły realizatorskie zmagania uczestników w poznawaniu jego twórczości. Na zakończenie zaprezentowano nagrodzone etiudy.