22 Październik 2021

Zespół „The Washing Machine” zagrał „na żywo” do projekcji filmu niemego pt. „Zaginiony świat”. Muzyczno – filmowe spotkanie odbyło się 22 października 2021 r. w ramach projektu Łodzkiego Domu Kultury „Kino nieme w drodze”.

Ideą projektu jest ukazanie klasyków kina niemego wzbogaconych o współczesne muzyczne ilustracje, zaprezentowane na żywo. To zestawienie klasyki filmowej ze współczesną aranżacją muzyczną. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę odbiorców na znaczenie i rolę muzyki w obrazie filmowym zastępując tradycyjny sposób akompaniowania do obrazu niemego przez tapera, współczesną wykorzystującą wiele instrumentów muzycznych ilustracją.

Przed seansem odbyło się spotkanie z ekspertem filmowym Agnieszką Hawryluk, która wprowadziła widzów w klimat filmów niemych.