Do potwierdzenia

W niedzielę, 16 sierpnia, z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się występ Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Organizatorami byli MDK i Miasto Radomsko.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest każdego roku 15 sierpnia, w rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 r. Tegoroczne obchody były zatem wyjątkową, setną rocznicą tych doniosłych wydarzeń. Jedną z atrakcji przygotowanej z tej okazji dla mieszkańców Radomska był właśnie koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
Swoją działalnością Zespół od ponad kilkudziesięciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami. Jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego.