13 Grudzień 2021

Bohaterem i gościem tegorocznej, XVI edycji Dni Kina – organizowanych wspólnie z I Liceum Ogólnokształcącym – jest Marian Dziędziel, aktor filmowy i teatralny, który ma w swoim dorobku wiele wyrazistych ról. Dziś odbył się Konkurs Wiedzy o Kinie „Życie i twórczość Mariana Dziędziela”. Młodzież przez ostatni tydzień poznawała twórczość artysty, oglądając filmy, czytając artykuły, recenzje, książki. W konkursie udział wzięło 18 trzyosobowych drużyn z radomszczańskich szkół ponadpodstawowych. Zmagania odbywały się w 3 etapach, pierwszy był test zawierający pytania dotyczące wybranych filmów oraz biografii Mariana Dziędziela, następnie uczestnicy dopasowywali rekwizyty do wybranych tytułów, a ostatnim elementem było odpowiadanie na pytania do sekwencji filmowych. Rozstrzygnięcie Konkursu Wiedzy o Kinie oraz na Etiudę Filmową już w najbliższy czwartek (16.12) podczas Gali Finałowej z udziałem Mariana Dziędziela.