12 Wrzesień 2021

Miejski Dom Kultury w Radomsku 12 września 2021 r. o godz. 10.30 w ramach Małej Pasji ph. Nitki Szafranu zaprasza na pyszną projekcję krótkometrażowych bajek dla dzieci z serii Mami Fatale.

„Wyprawa po szafran”
Podczas zabawy piłką Psina i Prosię strącają słoiczek, w którym Mami Fatale przechowuje szafran. Drogocenne nitki przyprawy porywa wiatr. Dręczony wyrzutami sumienia Psina sprawdza w encyklopedii, że szafran uzyskuje się z kwiatów krokusa i zaczyna przygotowywać się do wyprawy. Mami Fatale i Prosię przyłączają się do ekspedycji. Po drodze czeka ich wiele przygód.

„Brakująca nuta”
Mami Fatale szuka inspiracji, by zwykłą zupę zmienić w nowe, zaskakujące danie. W tym celu razem z Psiną i Prosięciem ruszają na wyprawę do lasu, gdzie przyglądają się grzybom o fantazyjnych kształtach, zbierają aromatyczne zioła i leśny mech. Podczas przerwy na drugie śniadanie ich uszu dobiega melodia wygrywana na fisharmonii. Zaciekawieni udają się do chatki kompozytora zmagającego się z twórczym kryzysem. Jak się okazuje, muzyk potrzebuje pomocy, a Mami Fatale wie, jak mu pomóc.

„Laboratorium smaku”
Mami przygotowuje pizzę. Jej pupile rwą się do pomocy, ale szybko tracą zapał. Przygotowanie ciasta trwa straaaasznie długo. W tym samym czasie przez las Mami Fatale przejeżdża foodtruck z pizzą. Psina i Prosię dają się zahipnotyzować zapachem pizzy i w podskokach biegną do obwoźnego baru serwującego olbrzymią (i tłustą) pizzę. Wkrótce poznają właściciela ciężarówki – tajemniczego Don Giovanniego.

Wydarzeniu towarzyszyć będą rodzinne warsztaty dla najmłodszych
Na projekcję oraz warsztaty obowiązywać będą bezpłatne wejściówki dostępne w kasie MDK