18 Grudzień 2020

– Czy wyobrażają sobie Państwo nasze miasto bez Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej? Niemożliwe! Od dwudziestu lat są z nami, bawiąc nas i wzruszając jednocześnie. Mottem ich działalności jest dobrze wszystkim znana przyśpiewka: „Hej, siup, Radomsko, żyje się niewąsko, pije się wódeczkę, żyje się w deseczkę…”. Niestety, życie pisze różne scenariusze. I tak oto przyszło nam świętować zacny jubileusz Kapeli w trudnych czasach pandemii. Jednak nie poddajemy się, czego najlepszym przykładem jest niniejsza płyta. W ciągu dwudziestu lat działalności Kapela zagrała setki koncertów, wydała kilka płyt, zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Zmieniali się muzycy. Z Kapelą związani byli: Włodzimierz Stefani, Karol Stefani, Lech Ostrużka, Edward Ciupa, Julian Kuliś, Artur Górny, Marek Ring, Kazimierz Worwąg, Zdzisław Szczerbiński oraz Marek Szyller. Wszystkim im kłaniamy się nisko, dziękując za chwile muzycznych uniesień. Obecnie Kapela występuje w składzie : Grażyna Sabady – śpiew, Stanisław Żyła – gitara,śpiew Jacek Żyła – saksofon, akordeon, Edward Filipek – akordeon oraz Andrzej Stefani – gitara basowa. Żartobliwie dopowiem, że Kapela ma dwadzieścia lat, a Andrzej jest jej szefem od czterdziestu. Ha! I nich tak pozostanie do kolejnych pięknych obchodzonych w normalnych warunkach jubileuszy. Hej, siup, Radomsko! – mówi Krzysztof Zygma, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Jeszcze pachnącą nowością płytę wydał MDK, a sfinansowało Miasto Radomsko. Zdradzimy, że będzie ona jedną z niespodzianek naszego Sylwestra Online.