20 Sierpień 2021

Ogólnopolski Plener Fotograficzny im.Stanisława Różewicza oficjalnie rozpoczęty.  20 sierpnia 2021 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku spotkali się artyści fotograficy z całej Polski. Uczestników pleneru przywitali: Małgorzata Kańska – Kipigroch Wiceprezydent Radomska, Małgorzata Lewandowska Wicestarosta Radomszczański, Krzysztof Zygma Dyrektor MDK, Małgorzata Dołowska Prezes Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, Marcin Kwarta Prezes Zarządu Fundacji „Foto Pozytyw” w Radomsku. Podczas otwarcia pleneru wręczono medale dla zasłużonych fotgrafików – medal za fotograficzną twórczośc. Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotografii autorstwa Karola Walaszczyka pn. „Ostatnia wizyta Stanisława Różewicza w Radomsku”. Na koniec goście oberzeli w Kinie Pasja „Spacer śladami Braci Różewiczów”. Efekty pleneru, czyli wystawa poplenerowa i katalog poplenerowy będzie można zobaczyć podczas październikowego Różewicz Open Festiwal.