12 Sierpień 2020

Półmetek warsztatów artystyczno-edukacyjnych „Śladami Stacha z Warty 3d” w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Trzeciego dnia zajęć czyli 12 sierpnia 2020 dzieci kontynuowały prace nad alegoriami dwunastu miesięcy. Wycinały drewniane kształty, nawiercały drewniane otwory, przykręcały, wbijały gwoździe, szlifowały i łączyły drewniane elementy. Spod rąk najmłodszych majsterkowiczów zaczęły wyłaniać się postacie przedstawiające dwanaście słowiańskich miesięcy.

„Śladami Stacha z Warty 3D” to tygodniowe warsztaty edukacyjno-artystyczne podczas, których dzieci poznają podstawy mitologii słowiańskiej i wykonają rzeźby i instalacje z roślin i drewna. Warsztaty prowadzą Joanna Sroczyńska i Karolina Mysłek z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

„Zadanie realizowane w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Regionalnym operatorem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 w woj. łódzkim jest Łódzki Dom Kultury.”