22 Sierpień 2023

27 sierpnia w Parku Świętojańskim odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny „Segreguj B(i)o warto”. Jego głównym celem była edukacja na temat prawidłowego segregowania odpadów bio i zielonych oraz odpadów, które należy umieszczać w przydomowym kompostowniku. W programie imprezy znalazły się m.in.  Punkt informacyjny programu „Czyste Powietrze”, Punkt informacyjny Budżetu Obywatelskiego, Stoiska z rękodziełem. Dla najmłodszych odbyły się warsztaty plastyczne szyszkowe pająki przygotowane przez instruktorów MDK, a aktorzy z Krakowskiego Biura Promocji Kultury zaprezentowali ekologiczny spektakl  pt. „Aladyn na ratunek światu”. Na koniec wystąpiły uczestniczki tegorocznej edycji The Voice Kids: Julia Kuś, Kinga Kipigroch i Kornelia Wożniak w koncercie „Gwiazdy The Voice Kids” oraz  Studio Piosenki GOK w Gidlach w Koncercie „Na ludową nutę”.