25 Wrzesień 2020

Z wielką przyjemnością zapraszam Państwa na tegoroczny „Różewicz Open Festiwal” – ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną: „Online”. To były trzy wyjątkowe radomszczańskie spotkania z twórczością Braci Różewiczów.

Festiwal rozpoczął panel dyskusyjnym „3 x Różewicz”. Gośćmi Jolanty Dąbrowskiej były: Aleksandra Kędra, Monika Nowak oraz Beata Anna Symołon. Online połączyliśmy się z Katarzyną Adamalą, Joanną Lisiewicz, Barbarą Osterloff oraz Julią Różewicz – wnuczką Tadeusza Różewicza i Wiesławą Różewicz – żoną Tadeusza Różewicza.

W drugim dniu Festiwalu przygotowaliśmy dla Państwa widowisko słowno-muzyczne z udziałem światowej sławy jazzmana Michała Urbaniaka. Na scenie widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wystąpili radomszczańscy muzycy oraz zaproszeni goście.

Na zakończenie Festiwalu Agnieszka Kuligowska, nauczyciel historii w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku, zabrała Państwa w niezwykłą podróż ulicami naszego miasta – w podróż śladami braci Różewiczów.

Na naszej festiwalowej stronie www.rozewiczopen.pl umieszczone są wypowiedzi gości, niepublikowane nagranie z ostatniej wizyty Stanisława Różewicza w naszym mieście, relacje z imprez towarzyszących oraz inne informacje. Przeżyjmy to jeszcze raz. Zapraszam.

Krzysztof Zygma

Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku