8 Październik 2021

Tegoroczny Różewicz Open Festiwal rozpoczął się od warsztatów scenograficzno-teatralnych dla młodzieży pod kierunkiem Jędrzeja Skajstera (reżysera światła), Agaty Skajster (scenografa) i Anity Pawlak- Zygmy (aktorki).

Potem w Muzeum Regionalnym im. S. Sankowskiego w Radomsku, została otwarta wystawa podsumowująca Ogólnopolski Plener Fotograficzn im. S. Różewicza. Plener odbył się 16 sierpnia w rocznicę urodzin Stanisława Różewicza.

O Tadeuszu Różewiczu prywatnie podczas panelu  dyskusyjnego „3 z Różewicz” rozmawiali Julia Różewicz, Jan Stolarczyk oraz Barabara Osterloff. Spotkanie prowadziła Jolanta Dąbrowska.

Pierwszy dzień festiwalu zakończyliśmy widowiskiem słowno – muzycznym „3 x Różewicz”. Gościem specjalnym był Michał Urbaniak. Na scenie MDK, wspólnie z Mistrzem Urabaniakiem, wystąpili: Przemysław Pacan, Pola Chobot, Adam Baran, Jacek Bałchan, Szczepan Pospieszalski, Piotr Zygma oraz Krzysztof Zygma.