10 Październik 2021

Trzeci dzień festiwalu Różewicz Open rozpoczęły warsztaty scenograficzno-teatralne. Młodzież przygotowywała się do premiery przedstawienia. Spektakl „Klucze do nieba” zgromadził liczną publiczność, która gromkimi brawami podziękowała młodym artystom za wspaniały występ. Następnie w galerii MDK mogliśmy gościć Panią Tatianę Hołowni – muzyka i historyka sztuki, autorki  wystawy „Raport ocalonego” poświęconej twórczości Tadeusza Różewicza. Wieczorem na deskach teatralnych sali widowiskowej odbyła się premiera spektaklu „Przyszli, żeby zobaczyć poetę” Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. Festiwalowy wieczór zakończył performance „Nauka chodzenia” Teatru Ognia i Papieru w reżyserii Grzegorza Kwiecińskiego z Teatru Ognia i Papieru. W spektaklu wystąpiły laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Tadeusza Różewicza Grażyna Śliwakowska i Elżbieta Jóźwiak oraz członkowie Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” Wiktoria Kwarta, Jakub Rusajczyk i Jan Guryl. Muzykę do spektaklu przygotował Piotr Zygma.