13 Sierpień 2020

13 sierpnia uczestnicy warsztatów „Śladami Stacha z Warty 3D” kończyli prace nad postaciami dwunastu miesięcy. Inspirując się mitologią Słowian, zdobiły, malowały, dodawały różne elementy dekoracyjne, które tworzą postać wybranego słowiańskiego miesiąca. Drewniane figury miesięcy będzie można podziwiać na patio MDK od 14 sierpnia.

„Śladami Stacha z Warty 3D” to tygodniowe warsztaty edukacyjno-artystyczne podczas, których dzieci poznają podstawy mitologii słowiańskiej i wykonają rzeźby i instalacje z roślin i drewna. Warsztaty prowadzą Joanna Sroczyńska i Karolina Mysłek z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

„Zadanie realizowane w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Regionalnym operatorem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 w woj. łódzkim jest Łódzki Dom Kultury.”