27 Luty 2022

10:30 / 11:30

SPEKTAKL MUZYCZNY "Z INNEJ BAJKI"

Zakończenie ferii było bardzo bajkowe! Wspólnie z Fundacją Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku zaprosiliśmy na niezwykły spektakl edukacyjny pt. Z INNEJ BAJKI w wykonaniu Musicalowego Koła Naukowego „Śliska Błyskawica” działającego przy Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Spektakl „Z INNEJ BAJKI” to projekt edukacyjny członków Musicalowego Koła Naukowego „Śliska Błyskawica” działającego przy Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, którego premiera odbyła się 11 stycznia 2022r. na Sali Koncertowej AM, w ramach cyklu Akademia Pełna Dźwięku. Scenariuszem i reżyserią zajęła się przewodnicząca „Śliskiej Błyskawicy” – Maja Korbiel: Wystarczył kawałek papieru by wszystko w mig nabrało kształtu i koloru. Jak za dotknięciem magicznej różdżki. Prawie trzydzieści postaci z ulubionych animacji, najpiękniejsze bajkowe melodie i historia trzech Elfów, które nie cofną się przed niczym gdy chodzi o ratowanie Świąt Bożego Narodzenia. A do tego wszystkiego śpiew, taniec i aktorstwo, czyli to co studenci musicalu lubią najbardziej.

Po spektaklu nasi najmłodsi widzowie wzięli udział w spotkaniu z aktorami oraz uczestniczyli w warsztatach plastycznych.

Ten edukacyjny spektakl to owoc trzech miesięcy pracy wszystkich członków MKN „Śliska Błyskawica” oraz grupy pracowników uczelni, bez których projekt nie mógłby powstać:

Marta Sobczak – oprawa muzyczna ( fortepian)
Wojciech Górniak – realizacja świateł
Vadim Radishevsky – realizacja dźwięku
Martyna Henke – opiekun Musicalowego Koła Naukowego
Tomasz Jeziorski – realizacja video
Weronika Klepaczka – zdjęcia

OBSADA: Zuzanna Chancewicz, Katarzyna Szymonik, Adrianna Maciejewska, Julia Różańska, Tomasz Wierzba, Angelika Malitek, Paulina Prychożdenko, Karolina Szeleś, Mikołaj Korbiel, Julia Maszczak, Michalina Przybyłowska, Małgorzata Krupińska, Dominik Kuśnierczyk, Sylwia Pisarczyk, Arkadiusz Koniecki, Michał Domagała
Maks Deja, Weronika Kulak, Marysia Majewska, Julia Wach, Karolina Kijak
Łukasz Walczak, Martyna Temporowicz, Alina Chybalska, Joanna Polkowska, Marta Kosiorek, Adrianna Zuchmańska, Kamil Olczyk

PIANISTKI: Kinga Czeczko, Anna Yefimenko

REŻYSERIA: Maja Korbiel