30 Wrzesień 2020

Widowisko słowno-muzyczne „3 x Różewicz” to drugi dzień „Różewicz Open Festiwal Online”. Widowisko od 10 października można obejrzeć na stronie www.rozewiczopen.pl.

Na scenie widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wystąpili: Przemysław Pacan (kierownictwo muzyczne), Pola Chobot, Adam Baran, Jacek Bałchan, Szczepan Pospieszalski, Piotr Zygma oraz Krzysztof Zygma. Gościem specjalnym (online) był światowej sławy jazzman Michał Urbaniak.
Muzykę do tekstów Tadeusza Różewicza skomponował radomszczanin Przemysław Pacan. W widowisku wykorzystane zostały również kompozycje radomszczan Poli Chobot i Adama Barana do wierszy Janusza Różewicza oraz utwór instrumentalny „Maria Alm” Michała Urbaniaka.
Wspomnienia Stanisława i Tadeusza Różewiczów czytać będzie Paweł Binkowski – radomszczanin, aktor Teatru Nowego w Poznaniu.

Reżyseria: Krzysztof Zygma – radomszczanin, aktor, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.
Scenariusz: Jolanta Dąbrowska – radomszczanka, instruktor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.
Realizacja dźwięku – Adam Celiński. Współpraca – Mirosław Zawadzki, Paweł Zagaj.
Światło – Jan Bartula.
Zdjęcia i montaż – „Raw Time”.
Radomsko 2020.