10 Wrzesień 2021

10 września 2021 „Spotkaniem przy krześle nr 14” rozpoczęliśmy cykl spotkań historycznych organizowanych w ramach projektu „Ziemia obiecana”. Rozmowa o fabryce „Braci Thonet”, moderowana przez historyka Kamila Rutkowskiego, odbyła się wśród legendarnych mebli produkowanych na początku XX w.  czyli w sali wystawowej kontynuatora tradycji thonetowskich oraz partnera projektu – FAMEG Sp. z o.o. Spotkanie z udziałem Tadeusza Polanowskiego i Piotra Polanowskiego – prezesów FAMEG Sp.z o.o. miało charakter osobistych wspomnień i opowieści publiczności, przeplatanych historycznymi faktami.

Publiczności towarzyszyła wystawa dużych czarno-białych zdjęć „Radomszczańskie Imperium Braci Thonet” przedstawiających gmach fabryki, pracowników, produkty i hale fabryczne sprzed stu lat.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.