Miejski Dom Kultury
w Radomsku

10.05.24 – Wystawa malarstwa Stanisława Imienińskiego: „Waszmość Stanisław”

„Wasz Mość Stanisław Imieniński dziękuje za Waszą obecność na wernisażu. Dziękujemy za przybycie i wspólne rozmowy o Mistrzu. Podziękowania kierujemy przede wszystkim do rodziny – do Pani Justyny Chrzanowskiej, Jakuba Imienińskiego oraz do miłośnika malarstwa Stanisława Imienińskiego – Tomasza Ślęzakowicza za udostępnione na wystawę obrazy. Bez Was ta wystawa by się nie odbyła.”

Wystawa dostępna w Galerii MDK do końca maja 2024.

 

obrazek

05.04.24 – wernisaż malarstwa Ewy Margas-Cyganek

– Im bardziej usilnie dążymy do światła, tym bardziej gwałtowne formy przybiera nasza walka z ciemnością. „Między światłem a cieniem” to moja artystyczna wędrówka w głąb siebie – mówi Ewa Margas- Cyganek, wystawę jej prac można oglądać od dziś w naszej galerii. To niezwykła podróż przez emocje i różne poziomy wrażliwości. Autorka jest absolwentką wydziału artystycznego częstochowskiej WSP, gdzie z wyróżnieniem obroniła dyplom w pracowni profesora Lubosa. Z Miejskim Domem Kultury związana jest od 2004 r. Prowadzi Klub Plastyka.

obrazek

08.03.24 – Wystawa Jacka Strojnego

8 marca odbył się wernisaż wystawy Jacka Strojnego pt. „Jej portret”. – Kobieta jest konstrukcją tak niebotycznie skomplikowaną, że rozgryzienie tej chodzącej łamigłówki jest przedsięwzięciem z góry skazanym na niepowodzenie. Jeśli myślisz inaczej, to jesteś w błędzie – mówił podczas wernisażu wystawy „Jej portret” Jacek Strojny, autor rysunków. 

Jacek Strojny – ur. W 1962 r. w Strzałkowie. Członek Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku. Redaktor strony – insektarium.net. Z zamiłowania fotograf (makrofotografia) i rysownik – portrecista. Obie pasje realizuje amatorsko.

Wystawy indywidualne:

2015 – Miejska Strefa Kultury – Ośrodek Sztuki – „Rysunek” – Łódź,

2016 – Dom Seniora S.M. Piaski – wystawa indywidualna „Portret” – Łódź,

07.2017 – „Rysunek” – Strzałkowo,

06.2018 – „Makrofotografia” – Strzałkowo,

03.2019 – „Makrofotografia, Rysunek” – Wielgomłyny,

06.2022 –  „Wielki Makroświat” – Kodrąb,

10.2022 – „Portrety” – Strzałkowo,

12.2022 – „Twarzą w Twarz” – rysunek – Kobiele Wielkie,

02.2023– „Być Kobietą” – Kodrąb,

03.2023 – „Tajemniczy Makroświat” – MBP Radomsko,

03.2024 – „Jej portret” – rysunek – MDK Radomsko.

obrazek

08.03.24 – Wernisaż wystawy „Smoki z Ekonomika”

Było gwarno i radośnie. Od 8 marca w naszej galerii można oglądać wystawę „Smoki z Ekonomika”. Prezentujemy prace uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Ekonomicznych.

obrazek

19.02.24. – „Moja wystawa ze sztuką” – wystawa

19 lutego we foyer Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbył się wernisaż wystawy beneficjentów Stowarzyszenia Hospicjum” Dar serca” ph.”Moja przygoda ze sztuką”. 

obrazek

02.02.24. – Wystawa Aleksandry Bociańskiej

 2 lutego w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyła się pierwsza wystawa w 2024 r. Nowy Rok, którą  rozpoczęła Aleksandra Bociańska i jej malarstwo. Wernisaż na długo zapadnie nam w pamięci. Kolory, emocje, obrazy uruchamiające wyobraźnię. 
 
Aleksandra Bociańska urodzona w 1997 roku w Radomsku. W 2017 roku rozpoczęła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W 2022 uzyskała dyplom z wyróżnieniem realizowany w pracowni malarstwa prof. Adama Brinckena oraz aneks do dyplomu realizowany w pracowni rysunku dr hab. Rafała Borcza. Laureatka konkursu CALL4 ARTS 2021 organizowanego przez Fundację 4Style. Wyróżniona II Nagrodą Fundacji Wojciecha Weissa w V Zimowym Salonie Młodych z Akademii oraz I Nagrodą w konkursie Nokturn im. Sławomira Karpowicza.
 
Artist Statement
„W swojej twórczości próbuję zbliżyć się do tematów lęku, samotności czy relacji międzyludzkich. Zastanawiam się nad źródłem i wpływem niepokoju na człowieka. Ciekawią mnie momenty gdzie tragizm miesza się z komedią. W zakresie moich zainteresowań leżą również podstawy informatyki, pojęcia interfejsu oraz user experience (UX) gdzie staram się zinterpretować relacje człowieka z technologią. Czerpię z obserwacji interakcji- między człowiekiem a środowiskiem zarówno tym naturalnym jak i cyfrowym, człowiekiem a przedmiotem, człowiekiem a technologią i sztuką a technologią. Interesują mnie wzajemne wpływy tych dziedzin na siebie. Co mogą wzajemnie zyskać, co stracić a w czym się uzupełniać. ” – Aleksandra Bociańska
 
Wybrane wystawy i wydarzenia:
– Uchwycenia, Galeria Apteka Sztuki, Warszawa 2023
– Legowisko, BWA Galeria Sanocka, Sanok 2023
– Energy Flow, Polikultura 2023, KMWTW, Kraków 2023
– Krzyczy Ryczy, Krakowska 34, Kraków 2023
– Wrong Answers Only, Wystawa w ramach Cracow Art Week, Subteria, Kraków 2023
– Wystawa w ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet, Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, Bydgoszcz 2023
– Najsłabsze osobniki nie przetrwają zimy, wystawa indywidualna, Galeria Jagiellońska I, Bydgoszcz 2023
– VI Zimowy Salon Młodych, Zofia Weiss Gallery, Kraków 2023
– The Story of Siberian Children, Port of Humanity Tsuruga Museum, Japonia, Tsuruga 2022
– 19. Warszawskie Targi Sztuki w prezentacji Galerii Dystans, Warszawa 2022
– Nokturn pokonkursowa wystawa konkursu im. Sławomira Karpowicza, wystawa w ramach Open Eyes Art Festival, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, Kraków 2022
– Sen Zimowy, Subteria Kraków 2022, wystawa indywidualna
– Kolekcja na lato, Zofia Weiss Gallery, Kraków 2022
– Wyświetlono 20:21, Galeria Deccoria, Kraków 2022
– Sehnsucht, dni których nie było, Ośrodek Kultury Ruczaj, Kraków 2022, wystawa indywidualna
– Powroty, Galeria II Piętro, Kraków 2022
– V Zimowy Salon Młodych, Zofia Weiss Gallery, Kraków 2022
– Wystawa pokonkursowa CALL4 ARTS 2021, Galeria Dystans, Kraków 2021
– Uważaj, niech tylko mój terapeuta to usłyszy!, Galeria Podbrzezie, Kraków 2021
– Wkraczając w pustkę, Punkt Docelowy, Kraków 2021
– Myślą Mową Obrazem, Galeria Pryzmat, Kraków 2021
– Galeria V, Radomsko 2021, wystawa indywidualna
– IV Zimowy Salon Młodych, Zofia Weiss Gallery, Kraków 2021, (wyróżnienie)
– ARTRA 2020, Muzeum Regionalne w Radomsku, Radomsko 2020
– #wersjapróbna, Kreaktywna, Kraków 2020
– #zostaliśmy, Kreaktywna, Kraków 2020
– Kwiatki, wystawa malarstwa, Galeria New Era Art, Kraków 2020
– III Zimowy Salon Młodych, Zofia Weiss Gallery, Kraków 2020
obrazek

08.12.23. -Wernisaż wystawy malarstwa Krzysztofa Witkowskiego pt. „Spojrzenia”

Mocnym akcentem kończymy rok w naszej Galerii. Zapraszamy na wystawę malarstwa Krzysztofa Witkowskiego pt. „SPOJRZENIA”. Wernisaż tej wyjątkowej wystawy odbył się w piątkowy wieczór. Artysta po raz pierwszy dzieli się swoją twórczością w rodzinnym Radomsku. Obrazy eksponowane w Galerii Miejskim Domu Kultury zostały namalowane farbami olejnymi i akrylowymi techniką impasto polegającą na nakładaniu grubej warstwy farby na płótno. Uzyskanie w ten sposób faktury i struktury jest dla artysty kluczowe. U Krzysztofa Witkowskiego można dostrzec wpływy niemieckich ekspresjonistów artystycznej grupy Die Brücke, Edvarda Muncha, sztuki Art Brut, prymitywistów czymalarstwa figuratywnego. Artysta inspiruje się także przyrodą, jednak nie stara się jej naśladować.
 
Metafizyczne doznania przez nią wywołane wykorzystuje do dalszej kreacji. Wystawa „Spojrzenia” przedstawia obrazy wywołujące intensywne wrażenia, są pełne emocji, kolorów i kontrastów.
Krzysztof Witkowski – ur. 1990 r. w Radomsku, obecnie mieszka w Krakowie.
Ukończył Liceum Plastyczne im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie w 2010 r.
Dyplom na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu z malarstwa u prof. Krzysztofa Skarbka i z multimediów u prof. Pawła Jarodzkiego w 2016 r.
Ostatnia wystawa indywidualna – SPOJRZENIA miała miejsce w 2018 roku we Wrocławiu, obecna w MDK w Radomsku jest nawiązaniem do niej i kontynuacją.
Maluje obrazy klasycznymi metodami, farbami akrylowymi/olejnymi na płótnie, różne formaty.
Tworzy obrazy z pogranicza ekspresjonizmu i figuracji, kładąc nacisk na struktury i fakturę w obrazach. Kolor traktuje jako medium do przenoszenia emocji.
Tematyka jego prac dotyczy przeżyć osobistych i natury. Przeżycia wewnętrzne traktuje jako motywację do pracy twórczej. Ogromną rolę przywiązuje do tytułów prac, które traktuje jako swój komentarz do nich.
Wystawa zawiera obrazy powstałe w latach 2016 – 2022.
 
Kurator – Karolina Mysłek
obrazek

10.11.23. – Wernisaż wystawy „Interpretacje. Malarstwo i rysunek Renaty Wolskiej”

Wystawę malarstwa i rysunku Renaty Wolskiej pt. „Interpretacje” uznajemy za otwartą. Pięknie dziękujemy wszystkim obecnym. Zapraszamy do odwiedzania wystawy w naszej galerii do końca listopada.

Renata Wolska drogę z malarstwem rozpoczęła w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w Klubie Plastyka. To właśnie tutaj pod okiem Piotra Pawłowskiego najpierw uczyła się, a później doskonaliła swój warsztat. Przyznała też, że wielką inspiracją był dla niej malarstwo Stanisława Imienińskiego.

Po trzech latach wraca do Galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Tym razem artystka wprowadziła nas w świat pasteli i akwareli uzupełniając wystawę obrazami olejnymi. Jak zawsze najważniejszym tematem są kwiaty, jednak teraz uwagę zwracają dziecięce portrety i wizerunki zwierząt.

„Odkąd pamiętam otaczający mnie świat budził uczucia zachwytu. I tak też pozostało. Stąd taka różnorodność tematyki. Pytanie tylko jakie sobie zawsze zadaję to, jakie środki wyrazu byłyby w tym momencie najwłaściwsze? Jak pokazać istotę, charakter i piękno danego tematu?”

obrazek

08.09.23 – Wernisaż wystawy Teresy Suplickiej

8 września zabraliśmy Państwa w podróż. W podróż do krainy wyobraźni. Naszym przewodnikiem jest Teresa Suplicka. Artystka uznana i wszechstronna, która przyjechała do nas z dalekiej Gdyni. Od piątku w galerii można oglądać prace naszego gościa to m.in ilustracje, grafiki, grafiki cyfrowe, rysunki. Cieszymy się niezmiernie, że pani Teresa znalazła dla nas czas. Jej prace oglądać można w galeriach w różnych zakątkach świata.

obrazek

07.07. 23- Wernisaż wystawy malarstwa Niki Kuliś

7 lipca w galerii MDK odbyło się otwarcie wystawy malarstwa Niki Kuliś „Duszę się miewa”. Podczas otwarcia ekspozycji autorka opowiedziała o podobieństwach człekokształtnych z człowiekiem. Wernisaż uświetnił wiersz Wisławy Szymborskiej „Duszę się miewa”, który odczytała Paulina Kuliś.
 
Polecamy wystawę Niki do połowy sierpnia.
obrazek

02.06.23. – Otwarcie wystawy

Za nami otwarcie poplenerowej wystawy fotografii „Jesień na Jurze”.
Autorami wystawy są: Edyta Smędzik, Bogusława Wójcik, Bogusław Kolanowski, Alicja Przybyszowska, Małgorzata Dołowska, Elżbieta Gajowniczek, Małgorzata Wojciechowska, Zofia Turno, Wiesław Turno, Krzysztof Wojciechowski, Wojciech Milewski oraz komisarz pleneru -Włodzimierz Tyczyński. Wystawę będzie można oglądać do 30 czerwca. Następnym gościem naszej galerii będzie Nika Kuliś.
obrazek

14.04.-31.05. – Wystawa radomszczańskich artystów

14 kwietnia w galerii MDK odbył się wernisaż wystawy radomszczańskich artystów-plastyków. Wystawa powstała w ramach obchodów 55-lecia Miejskiego Domu Kultury. 

Prace można oglądać w Galerii MDK do końca maja.

obrazek

Wystawa „Niebieskie serca”

Zapraszamy do oglądania wystawy w holu MDK. Wystawa „Niebieskie serca” powstała w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który obchodzimy 2 kwietnia. Prace zostały wykonane przez dzieci z radomszczańskich przedszkoli. Wystawa ma na celu zwiększenie świadomości społecznej, wrażliwości i propagowanie wiedzy na temat spektrum autyzmu. Wystawa powstała z inicjatywy Publicznego Przedszkola nr 10

obrazek

Debata „Duch Asyżu w Radomsku”

27 pazdziernika 2021 w Miejskim Dom Kultury w Radomsku gościliśmy Andrzeja Ziółkowskiego (autora wystawy fotografii „The Inward Moment”), Bogdana Białka (prezesa Fundacji Fratelli Tutti) oraz o.Stanisława Jaromiego (szefa REFA). Podczas spotkania pt.”Duch Asyżu w Radomsku. W 35 rocznicę spotkań religii świata w Asyżu” prelegenci opowiedzieli o duchowości współczesnego świata. Spotkaniu towarzyszyła  wystawa  Andrzeja Ziółkowskiego pn.„The Inward Moment”. Na swoich fotografiach Autor snuje fascynującą opowieść o wyznawcach siedmiu wielkich religii. Jej bohaterów łączy pragnienie kontaktu z sacrum. Pomagają nam oni zrozumieć, że mimo różnic w tradycjach religijnych, obrzędach czy formach ekspresji, pragnienia wszystkich ludzi wiary są do siebie podobne. Zaczynamy dostrzegać, jak mało nas różni, a jak wiele łączy. (artinfo.pl)

obrazek

W JAK WĘGRY – W JAK WINO. WINO I TRADYCJE WINIARSKIE NA WEGRZECH. WYSTAWA

Zapraszamy do przestrzeni Miejskiego Domu Kultury w Radomsku na wystawę zatytułowaną
„W jak Węgry – W jak wino. Wino i tradycje winiarskie na Węgrzech.” Ekspozycja opowiada   o historii trunku i regionach; Aszar – Nesmely, Dadascony, Eger czy Sopron. Wystawę zorganizowano we współpracy z radomszczańskim Towarzystwem Przyjaźni Polsko- Węgierskiej.
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

Ostatnia wizyta Stanisława Różewicza w Radomsku 2008 r. Wystawa Fotografii Karola Walaszczyka

Zapraszamy do foyer Miejskiego Domu Kultury na wystawę poplenerową fotografii Karola Walaszczyka zatytułowaną „Ostatnia wizyta Stanisława Różewicza w Radomsku 2008r.

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

W JAK WĘGRY – W JAK WINO. WINO I TRADYCJE WINIARSKIE NA WEGRZECH. WYSTAWA

Zapraszamy do Galerii MDK na wystawę zatytułowaną
„W jak Węgry – W jak wino. Wino i tradycje winiarskie na Węgrzech.” Ekspozycja opowiada o historii trunku i regionach; Aszar – Nesmely, Dadascony, Eger czy Sopron. Wystawę zorganizowano we współpracy z radomszczańskim Towarzystwem Przyjaźni Polsko- Węgierskiej.
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

GALERIA PIĄTKA – EWELINA HOFMAN – WRÓBLEWSKA

Do 9 lipca można oglądać w Galerii V twórczość Eweliny Hofman – Wróblewskiej. Praca dostępna w holu MDK.

Urodzona 8 kwietnia 1988 r. w Radomsku. Ukończyła Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie na Wydziale Wychowania Artystycznego w latach 2007 – 2012. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Katarzyny Winczek. Laureatka konkursu “Biennale Młodych – Piękne Sztuki 2012”. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysunkiem i malarstwem. Obecnie nauczyciel w Zespole Szkół Elektryczno – Elektronicznych w Radomsku.

Wybrane wystawy zbiorowe:

– “Wystawa prac profesorów i studentów Instytutu Plastyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie”, Galeria Obok, Tychy, czerwiec 2011

– “Wystawa studentów i wykładowców Instytutu Plastyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie”, Gaude Mater, Częstochowa, czerwiec 2012

– “Landschaftlich”, Frank – Loebsche Haus, Landau, Niemcy, październik – listopad 2012

– “Biennale Młodych – Piękne Sztuki”, Galeria MDK w Radomsku, listopad 2012

– “Zapomniane”, Galeria Stara, Łódzki Dom Kultury, luty 2013

– “BelferArt” – Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, marzec – kwiecień 2013

– “Różewicz ReAkcje”, Galeria MDK w Radomsku, październik 2013

– ‘Artra”,Galeria Muzeum Regionalnego w Radomsku, luty 2017

– “Strofy na strefie”, marzec 2020, Restauracja Portofino

Wystawy indywidualne:

– “Opuszczone”, Galeria MDK w Radomsku, kwiecień 2013

Tekst: Ewelina Hofman – Wróblewska

obrazek

obrazek

12 miesięcy „Stacha z Warty” – spacer 3D

Zachęcamy do obejrzenia panoramy 3D z wystawy prac wykonanych przez dzieci podczas projektu „Śladami Stacha z Warty 3D” realizowanego w MDK od 10 do 14 sierpnia 2020.

„Śladami Stacha z Warty 3D” to tygodniowe warsztaty edukacyjno-artystyczne podczas których dzieci poznały twórczość rzeźbiarza Stanisława Szukalskiego „Stacha z Warty” (ur. w Gidlach), podstawy mitologii słowiańskiej i wykonały instalacje w drewnie przedstawiające 12 słowiańskich miesięcy. Wielkoformatowe prace zostały podzielone na 4 pory roku i podczas zakończenia warsztatów przedstawione na Patio MDK. Warsztaty prowadziły Joanna Sroczyńska i Karolina Mysłek z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Klikając w miniaturkę niżej można obejrzeć prace zaprezentowane na Patio MDK

obrazek

„Zadanie realizowane w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Regionalnym operatorem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 w woj. łódzkim jest Łódzki Dom Kultury.”

Obecnie prace można oglądać na skwerze pomiędzy MDK a Parkiem Świętojańskim

obrazek
obrazek

Galeria V – Karolina Majer

Od 7 września – 5 października br. w Galerii V prezentowana jest akwarela Karoliny Majer.


Karolina Majer – artystka urodzona w 1983 r. w Radomsku. Tworzy głównie w technice akwareli, choć ma w swoim dorobku także oleje, akryle i pastele. Jak mówi sama artystka : „Akwarela fascynuje mnie swoją nieprzewidywalnością – tak jak ludzkie życie – nigdy nie można do końca przewidzieć, ani zaplanować finalnego efektu, a błędu nie da się poprawić”. Jej malarstwo przesycone jest nastrojem i ulotnym urokiem chwili – w barwnej plamie stara się zamknąć wibrujące od śpiewu ptaków powietrze, ciepły wiatr letni tańczący wśród kwiatów… jak dzieciństwa echa. Nastroje, wspomnienia i niedopowiedziane myśli.
Od 2017 r. członek Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Artystka posiada w swoim dorobku kilkanaście wystaw indywidualnych oraz zbiorowych – zarówno w Polsce jak i Europie czy Azji. W 2019 r. zdobyła wyróżnienie w prestiżowym międzynarodowym konkursie ABU RAWASH PRIZE International Watercolor Contest. W 2020 r. zajęła drugie miejsce w kategorii pejzaż, w międzynarodowym konkursie towarzyszącym wystawie polsko – ukraińskiej, organizowanej przez International Watercolor Society.

obrazek

WYSTAWA „W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU”

Zimowe krajobrazy, drewniane figury, szopki, aniołki od 20 grudnia 2021 do końca stycznia 2021w Galerii MDK zaprezentowano wystawę  „W świątecznym nastroju” w Galerii MDK. Na wystawie można oglądać prace Stanisława Imienińskiego, Joanny Sroczyńskiej, Malwiny Cieślik, Karoliny Mysłek, Karoliny Majer oraz prace plastyczne uczestników konkursu plastycznego ph. „Moja kartka bożonarodzeniowa”.

obrazek

KAROLINA MYSŁEK – GALERIA V

W Galerii V Karolina Mysłek, artysta – plastyk, na co dzień instruktor MDK. Obraz zaprezentowany w MDK to „Chors”, akryl na płótnie o wymiarach 100 x 80 cm. Pracę inspirowaną przyrodą i mitologią słowiańską, można oglądać w dniach 05.02 – 05.03.2021 r. W innych lokalizacjach w ramach Galerii V będzie można obejrzeć: „Tryglav/Trzygłów” (Muzeum Regionalne w Radomsku), „Wejście” (Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku), „Studium światła” (Redakcja Gazety Radomszczańskiej) oraz „Zachód” (Restauracja Las). Karolina Mysłek jest Absolwentką Wydziału Sztuki na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W 2013 r. obroniła z wyróżnieniem dyplom magisterski w pracowni malarstwa prof. AJD dr hab. Włodzimierza Kuleja. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. Na stronie https://mdkradomsko.pl/artra można zobaczyć pozostałe prace artystki.

obrazek

GALERIA V – NIKA KULIŚ

Galeria V znów w MDK. Tym razem prezentujemy prace Niki Kuliś. Obrazy prezentowane są też w Muzeum Regionalnym, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Redakcji Gazety Radomszczańskiej oraz Restauracji Las. Przypominamy, że projekt polega na tym, że artyści pokazują swoje prace w pięciu miejscach w Radomsku. Pomysłodawczynią akcji jest Malwina Cieślik.
Nika Kuliś to młoda artystka urodzona w Bełchatowie, absolwentka malarstwa krakowskiej ASP, dyplomantka socjologii (licencjat) na UP w Krakowie. Pierwsze kroki w kierunku malarstwa stawiała pod okiem instruktora plastyki Ewy Margas – Cyganek w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Swoją twórczością pragnie przybliżyć świat zwierząt do świata ludzi. Małpy człekokształtne stały się przedmiotem inspiracji do stworzenia dyplomu oraz zagłębienia się w ich naturę.
W marcu w Miejskim Domu Kultury prezentujemy pracę zatytułowaną „Szympans” – obraz wykonany w technice olejnej na płótnie w 2020r. Zapraszamy.
obrazek

Świąteczna wystawa prac uczestników sekcji plastycznych MDK

Zapraszamy do oglądania świątecznej wystawy, na której podziwiać można prace plastyczne wykonane prze uczestników Dziecięcej sekcji plastycznej oraz Warsztatów ceramicznych „Świat gliny”. Wystawa znajduje się na korytarzu górnym MDK.

Prace zostały wykonane pod okiem instruktorek: Karoliny Mysłek, Joanny Dudek oraz Joanny Sroczyńskiej.

obrazek

DWÓCH BRACI – DWÓCH POETÓW. WYSTAWA

Od 21 marca w Galerii MDK wystawa poświęcona Tadeuszowi i Januszowi Różewiczom w ramach Światowego Dnia Poezji. Ekspozycję tworzą materiały ze zbiorów Miejskiego Domu Kultury w Radomsku – fotografie, grafiki, teksty poetyckie, tomiki. 

obrazek

Wystawa pająków

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pająków. Prezentacja tych niesamowitych stworzeń do 8 maja, w godz. 10.00 – 18.00 w Galerii MDK. Bilety 18 zł

obrazek

„Spotkanie o zachodzie słońca” – Noc Kupały

Za nami niesamowity wieczór pełen wrażeń i emocji. Z okazji Nocy Kupały otwarta została wystawa masek i strojów autorstwa Michała Zaskórskiego (Teatr Animagia z Żytna). Barbara Sitek – etnograf z Muzeum Regionalnego w Radomsku, uświetniła wernisaż opowieścią o dawnych obrzędach związanych z najkrótszą nocą w roku.
obrazek

Spotkanie o zachodzie słońca

Wystawy

Wystawy

Wystawa Spotkajmy się o zachodzie słońca

Onkoprzestrzeń kreatywna – wystawa i spotkanie

Zachęcamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych zrealizowanych przez pacjentów w ramach projektu „Onkoprzestrzeń Kreatywna”. Wystawę można oglądać w Galerii MDK od 29 sierpnia godz. 14.00 do końca września.Natomiast o godz. 14.00 zapraszamy na spotkanie z autorami projektu

 Główną ideą projektu „Onkoprzestrzeń kreatywna” to popularyzacja metod obniżających stres w środowiskach dotkniętych chorobami nowotworowymi jako silnego, pozytywnego bodźca poprawiającego zdrowie psychiczne i fizyczne oraz jakość życia osób zmagających się z chorobą nowotworową.
Misją „Onkoprzestrzeni kreatywnej” jest inspirowanie do przyjmowania aktywnej i twórczej postawy pozwalającej na przekierowanie negatywnych emocji związanych z chorobą w pozytywne działania kreatywne w różnych obszarach życia, wskazywanie na uzdrawiającą rolę kreatywności i samorozwoju poprzez różne formy zajęciowe.
Pragniemy budzić świadomość i uczyć, że aktywna postawa wobec życia może nas wspierać w trudnych chwilach, pomagać powrócić do normalnego życia, dawać nadzieję na przyszłość i otwarcie się na świat. Chcemy promować nowe rozumienie zdrowienia i nowe kreatywne postawy wobec choroby, aby słowo „rak” nie kojarzyło się z wyrokiem śmierci i wycofaniem z wszelkiej społecznej i kreatywnej aktywności. Chcemy dawać wsparcie przywracające nadzieję i chęć życia, które polega na kreowaniu zdrowych myśli i przekonań wspartych twórczością i zabawą, ruchem, relaksem i zaspokojeniem psychicznych, społecznych i duchowych potrzeb pacjenta i jego rodziny. Wierzymy, że wyjście naprzeciw lękom, bezradności, poczuciu przygnębienia czy osamotnienia niewątpliwie zmobilizuje układ odpornościowy i wzmocni efekt leczenia medycznego.

obrazek

„One step futher” – wystawa fotograficzna Szymona Zygmy.

„(…) To był czas refleksji, zadumy, celebrowania piękna ulotnej chwili. A obserwując bogactwo życia, natury – zrozumiałem, dlaczego Grecy nazwali wyspę imieniem bogini piękna i urodzaju. Och Afrodyto” . Szymon Zygma , autor wystawy fotograficznej „One step futher” prezentował dzisiaj w galerii MDK fotografie, które uwieczniły jego trzymiesięczny pobyt na wyspie Cypr.

obrazek

Wystawa „Raport ocalonego”

W ramach Różewicz Open Festiwal 2021, w galerii MDK mogliśmy gościć Panią Tatianę Hołownię – muzyka i historyka sztuki, autorki  wystawy „Raport ocalonego” poświęconej twórczości Tadeusza Różewicza.

obrazek

Radomszczańskie pomniki przyrody – wystawa Dziecięcej Sekcji Plastycznej MDK 7 -12 lat

Zapraszamy do oglądania wystawy „Radomszczańskie pomniki przyrody” która powstała podczas warsztatów plastycznych p. h. „O czym szumią drzewa w Radomsku”. Malarskie interpretacje drzew stworzyły uczestniczki Dziecięcej Sekcji Plastycznej MDK (7 – 12 lat): Marysia Orzińska, Hania Osumek, Zosia Wróblewska, Roksana Luniak, Klaudia Dziułka, Nikola Jakubowska, Julia Zaskórska. Instruktor Karolina Mysłek. Prezentowane prace zostały namalowane na podstawie zdjęć udostępnionych przez Pana Ernesta Rudnickiego w ramach spotkania podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Topola późna Sokora na Cmantarzu Starym wg Julii zaskórskiej

Wernisaż wystawy w Klubie Plastyka

W Galerii Miejskiego Domu Kultury w Radomsku 28 maja 2022 r. o godz.17.30 odbył się wernisażwystawy „Malarstwa i Rysunku”Klubu Plastyka, który prowadzony jest na co dzień przez Panią Ewę Margas – Cyganek. Na wystawie zostały zaprezentowane prace członków Klubu, które powstały w sezonie artystycznym 2021/2022. Autorami prac są: Weronika Miśkiewicz,Milena Głaz, Maja Lipin, Hania Lesień, Marcelina Purgał, Joanna Dzięgowsk Karolina Cieślik, Julia Tatara, Julia Nita i Zuzanna Karasek.

obrazek

Wystawa fotografii Henryka Augustyniaka

Henryk Augustyniak – artysta fotografik Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców, członek Fundacji Pozytyw. W latach 2014 – 2022 członek Towarzystwa Fotograficznego Osterloffa w Radomsku.
Od najmłodszych lat związany z malarstwem. Od 2014 r. zajął się fotografiką łącząc ze sobą dwie techniki. Efektem są projekcje fotografii przetworzonej, gdzie końcowym wynikiem są niejednokrotnie surrealistyczne obrazy zwykłej codzienności. Na prezentowanej przez siebie fotografii jest brak przypadkowości, która powoduje harmonię w pozamykanych kadrach fotograficznych. Za swoje prace wielokrotnie wyróżniony na międzynarodowych forach fotograficznych.

7 października godz. 18.00 Galeria MDK

obrazek
Skip to content