Miejski Dom Kultury
w Radomsku

Wolne miejsca na Sezon Artystyczny 2024/2025

Uwaga! Mamy jeszcze wolne miejsca do sekcji artystycznych na nowy sezon. 

 

obrazek

Karta zgłoszenia uczestnika

(w przypadku braku możliwości zapisów online)

17.10.2024- Przeżyjmy to jeszcze raz… Festiwal 3 x Różewicz 2024

Przeżyjmy to jeszcze raz... Festiwal 3 x Różewicz 2024

W dn. 09-12.10. 2024 odbył się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku kolejny festiwal 3 x Różewicz.

12.10.24 – Prezentacja etiud studentów

Na koniec festiwalu zaprezentowano sześć różewiczowskich etiud przygotowanych przez studentów Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Pierwszą reżyserował Mark Kiczko. Na scenie Magdalena Prosuł i Maciej Mikołajczyk. Drugą z różewiczowskich etiud wyreżyserowała Julia Jakubowska. Wystąpili: Dorota Porowska, Kiryl Mashenka, Urszula Rossowska, Marta Tabęcka, Angelika Jasińska. Scenografia: Wojciech Miks. Kartoteka po raz trzeci. Tym razem w reżyserii Jana Wawrzyńca Tuźnika. Wystąpili: Dawid Dziarkowski, Oliwia Adamowicz, Maciej Pesta, Paula Stępczyńska. Scenografia: Wojciech Miks. Czwartą odsłonę Kartoteki wyreżyserowała Vika Dulak, Wystąpili: Tomasz Osica, Wojciech Melzer, Zofia Derwich. Scenografia: Bartłomiej Kruk. Jadwiga Klata wyreżyserowała przedostatnią odsłonę „Kartoteki”. Wystąpili: Aleksander Buchowiecki, Maciej Karnowski, Dariusz Starczewski i Adam Szustak. I na finał etiuda wyreżyserowana przez Polinę Horidenko. Wystąpili: Natalia Gadomska, Piotr Napierała i Mariusz Ostrowski. Scenografia: Maja Zęgota. 

obrazek

11.10.24. – „Na czworakach” – spektakl dla szkół Rawickiego Teatru Komedii

To było festiwalowe 3xR. Teatr Komedii z Rawicza, z tekstem Różewicza w Radomsku. Spektakl „Na czworakach” w reżyserii Sandry Bujak – Gwardy. Było kolorowo, plastycznie, dynamicznie i z pomysłem.

obrazek

10.10.2024- „Kartoteka” słuchowisko Jakuba Cumana

"Kartoteka" - słuchowisko Jakuba Cumana

To był prawdziwy teatr wyobrażni. „Kartoteka” tym razem do posłuchania. Słuchowisko wyreżyserował Jakub Cuman, który był naszym gościem.

obrazek

10.10.2024- „5 x Kartoteka” Wernisaż wystawy Mirosława Kercza

"5 x Kartoteka- wernisaż wystawy fotograficznej Mirosława Kercza

 Pięć spektakli „Kartoteki” w obiektywie Mirosława Kercza. Za nami wernisaż niezwykłej wystawy. Zapraszamy do naszej galerii, wystawa czynna do końca października 2024r.

obrazek

10.10.2024- „Poeta emeritus mówi…” spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych

"Poeta emeritus mówi..." - spotkanie dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego w Filii Nr 1 MBP w Radomsku

A wczesnym popołudniem w zaprzyjaźnionym Dyskusyjnym Klubie Książki działający w Filii Nr 1 MBP spotkanie z twórczością Tadeusza Różewicza czyli „Poeta emeritus mówi…” To kolejna odsłona festiwalu 3xRóżewicz…

10.10.2024-Spotkanie z dr Krzysztofem Korwinem-Piotrowskim „Różewicz i jego gliwickie lata”

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Spotkanie z dr Krzysztofem Korwinem-Piotrowskim ''Różewicz i jego gliwickie lata"

Za nami kolejny punkt programu festiwalu 3xRóżewicz. O godzinie 16.00 spotkaliśmy się z  Krzysztofem Korwinem – Piotrowskim, autorem filmu „Gliwickie lata Tadeusza Różewicza” I właśnie o tym okresie w życiu wielkiego poety i dramaturga opowiadał na spotkaniu w naszej sali kameralnej.

obrazek

10.10.24. – „Różewicz i jego gliwickie lata” spotkanie z Krzysztofem Korwinem-Piotrowskim

Za nami kolejny punkt programu festiwalu 3xRóżewicz. Naszym gościem był Krzysztof Korwin – Piotrowski, autor filmu „Gliwickie lata Tadeusza Różewicza. I właśnie o tym okresie w życiu wielkiego poety i dramaturga opowiadał na spotkaniu w naszej sali kameralnej. 

obrazek

09.10.24 – Spotkanie z Pawłem Kaliszczakiem „Stanisław Różewicz i jego kino autorskie. Reżyser osobny i niedoceniony”

Pierwszy dzień festiwalu 3xRóżewicz zaczęliśmy filmowo. W naszej sali kameralnej Paweł Kaliszczak niestrudzony popularyzator i fascynat twórczości Stanisława Różewicza opowiadał o niezwykłej artystycznej spuściźnie wyjątkowego artysty, radomszczanina. Spotkaniu toważyszyła projekcja filmu „Piekło i niebo”.

W tym roku festiwal oscyluje wokół trzech ważnych dat: 100. rocznicy urodzin Stanisława Różewicz, 80. rocznicy śmierci Janusza Różewicza i 10. rocznicy śmierci Tadeusza Różewicza.

Przypomnijmy też , że 9 października 1921 r. w Radomsku urodził się Tadeusz Różewicz.

obrazek

09.10.24 – Widowisko słowno-muzycznym pt. „Kto jest poetą?”

W metafizyczną podróż w czasie i przestrzeni zabrali nas dzisiaj Tomasz Drozdek, Bartek Pieszka i Jacek Dzwonkowski. Festiwal 3xRóżewicz oficjalnie otworzyliśmy widowiskiem „Kto jest poetą?”. Autorem spektaklu, którego inspiracją była spuścizna artystyczna braci Różewiczów, jest multiinstrumentalista Tomasz Drozdek. Przypomnijmy, że pan Tomek swoją artystyczną przygodę zaczynał właśnie w Radomsku, a dziś gdzieś w świecie tworzy rzeczy zupełnie niezwykłe. To był piękny powrót do rodzinnego miasta, a ten wieczór zostanie w naszych sercach na długo…

obrazek

06.10.24-Poranek Filmowy

Poranek Filmowy przeniósł nas w magiczny świat „Smoka Diplodoka”. Bohater razem z czarodziejem Hokusem Pokusem, Profesorkiem Nerwosolkiem i pilotką Entomologią odkrywa, że ich rzeczywistość to strona w komiksie…
Po seansie odbyły się rodzinne warsztaty plastyczne podczas których dzieci wykonały swoje smoki.
obrazek

26.10 – Koncert Sławka Uniatowskiego

Po gorąco przyjętej trasie The Best Of, w wypełnionych po brzegi salach, zapraszamy na drugą odsłonę koncertów Sławka Uniatowskiego z utworami jego największych muzycznych idoli – Ciechowskiego, Wodeckiego, Sinatry, Zauchy. Wyjątkowe aranżacje, ciepły barytonowy głos, klimat i atmosfera koncertu sprawią, że ten wieczór na długo pozostanie Państwu w pamięci.
Sławek Uniatowski – wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista. Urodził się 11 maja 1984 roku w Toruniu, już jako pięciolatek rozpoczął przygodę z instrumentami klawiszowymi. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek, współtworzył toruński zespół Kije, w którym komponował oraz grał na syntezatorach. Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. Uniatowski jako jedyny wokalista z Polski miał przyjemność wystąpić na jednej scenie u boku największego amerykańskiego producenta muzycznego – Davida Fostera, współpracującego z Whitney Houston, Céline Dion czy Michaelem Bublé. Ma na swoim koncie współpracę z takimi gwiazdami jak Zbigniew Wodecki, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Kuba Badach. Koncertował w kraju i za granicą z big bandami wykonując repertuar Franka Sinatry, Tony’ego Bennetta, Nata „King” Cole’a, Cheta Bakera czy Elli Fitzgerald.

26 października 2024, godz. 18.00

BILETY / od 129 zł: https://unikultura.pl/repertuar/?event=438033

obrazek

05.11. – Klubik Brzdąców

Radosne Odkrywanie Świata w Klubiku Brzdąców – Relacja z Zajęć

5 października 2024 roku o godzinie 10:00 w Klubiku Brzdąców odbyły się wyjątkowe zajęcia dla maluchów w wieku 1-3 lata. Sala wypełniła się śmiechem, radością i energią, gdy dzieci wraz z rodzicami rozpoczęły pełen atrakcji poranek. W bezpiecznym, kolorowym otoczeniu, najmłodsi odkrywali świat poprzez zabawę, sztukę i ruch.

Zajęcia rozpoczęły się od wspólnej zabawy, która szybko zintegrowała dzieci, dając im okazję do poznania nowych kształtów, kolorów i tekstur. Maluchy z pasją i ciekawością dotykały nowych materiałów, co stanowiło dla nich nie tylko formę rozrywki, ale także stymulowało ich zmysły. Dużą radość sprawiło także wspólne tworzenie pierwszych dzieł sztuki – malowanie, rysowanie i wyklejanie, które rozwijały zdolności manualne i pobudzały kreatywność małych artystów.

Niezwykle istotnym elementem zajęć były również zabawy ruchowe. Instruktorzy przygotowali zestaw ćwiczeń i gier, które pomogły dzieciom rozwijać motorykę, a jednocześnie dostarczały mnóstwo radości. Maluchy miały okazję biegać, skakać i wspólnie z rówieśnikami angażować się w gry zespołowe, co sprzyjało nawiązywaniu pierwszych przyjaźni i uczeniu się pracy w grupie.

Rodzice byli zachwyceni zaangażowaniem i pasją instruktorów, którzy stworzyli atmosferę pełną ciepła i wsparcia. Zajęcia były dostosowane do potrzeb dzieci, co sprawiło, że maluchy czuły się swobodnie i bezpiecznie. Wszyscy zgodnie podkreślali, jak ważne są takie inicjatywy w rozwoju najmłodszych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w dzisiejszych zajęciach i wspólnie spędzony czas. Klubik Brzdąców to miejsce, gdzie maluchy mogą się rozwijać, bawić i uczyć w towarzystwie rówieśników, a kolejne zajęcia już wkrótce – nie przegapcie zapisów!

14.11. – 10 Tenorów

Piątka dziesiątki? A może dziesiątka na piątkę? Oto 10 tenorów obchodzi pięciolecie swoich tras koncertowych po całej Polsce. Od ponad pięciu lat formacja 10 tenorów w międzynarodowej obsadzie zachwyca polską publiczność koncertami, z których każdy ma niepowtarzalną magię. Ten sukces podsumowuje jubileuszowa trasa koncertowa.

Pierwsza część koncertu porywa w Świat klasyki w pieśniach Cool Portera „Cest Magnifique” czy fragmencie opery Rigoletto Giuseppe Verdiego „La donna e mobile” . Tenorzy odwiedzają międzywojenną Warszawę przypominając wielki przebój Jerzego Petersburskiego „Ta ostatnia niedziela” by później wspólnie z publicznością zaśpiewać takie przeboje jak „Diana” Pola Anki czy „Celito Lindo” Quiurino Mendozy y Corteza. W antrakcie publiczność zadaje sobie często pytanie „jeśli tak było, cóż będzie dalej?”, a wówczas na scenie w drugiej odsłonie, w innych kostiumach, napełnieni jeszcze większą energią pojawiają się Tenorzy, mknąc wraz z publicznością przez meandry największych światowych przebojów takich jak La Bamba, Delilah, Bella Ciao, a nawet Perfect Symphony Eda Sheeran’a. Całość uzupełniają dwie wiązanki przebojów światowych i ukraińskich , gdy docieramy do końca publiczność wraz z artystami śpiewa radosne Ci Sara przypominając przebój Al Bano i Rominy Power. Wielkim finałem koncertu jest „We are the champions” grupy Queen. Do usłyszenia (ze sceny) i do zobaczenia (na widowni)! 

Usłyszymy m. in. C’est Magnifique Granada Ta ostatnia niedziela Diana Ridna Maty Moja La Spagnola La Donna È Mobile Amapola Abbalati Can’t help falling in love La vida sin amor Il mondo – Il Volo Funiculì Funiculà Cielito Lindo You Raise Me Up La Bamba Nie liczę godzin i lat Grande Amore Delilah Bella ciao Miserere Ukraińskie Potpourri Perfect Symphony Potpourri Ci Sara O sole mio

14.11.2024 r., godz. 19.00

Bilety:

www.kupbilecik.pl, kasa MDK

obrazek

17.11 – Balet „Dziadek do orzechów” – familijny spektakl baletowy

BALET DZIADEK DO ORZECHÓW – familijny spektakl baletowy

17.11.2024, godz. 13.00

Bilety do nabycia TYLKO  NA  https://bilety.io/RjkPp

Organizator: Stage Production, kontakt@stageproduction.pl

„Poziom artystyczny aktorów z baletu bardzo piękny, do tego taniec, układy, uśmiech na ustach tancerek i śliczne stroje. Muzyka wiadomo – Czajkowski nie wymaga komentarza.” To tylko jedna z wielu opinii zachwyconych widzów Teatru Palladium, w którym do tej pory można było obejrzeć balet „Dziadek do Orzechów”.

Teraz to najsłynniejsze przedstawienie zimowe, które znają zarówno dzieci, jak i dorośli na całym świecie, porwie widzów Bielskiego Centrum Kultury w Bielsku-Białej. To wyjątkowa okazja by wprawić się w świąteczny nastrój, zachwycić tańcem i wzruszyć się ponadczasową muzyką Czajkowskiego.

„Jestem Czarodziejem, nazywam się Drosselmayer. Odkrywam tajemnice bajek i świątecznych prezentów. Mikołaje wyczarowują prezenty, a ja… Ja sprawiam, że prezenty żyją… ba! Nawet tańczą!”

Gorąco zapraszamy na spektakl taneczno-baletowy z elementami magii i interakcji z widownią. Na scenie zobaczymy grupę taneczną i solistów w repertuarze baletowym, wzbogaconym o techniki taneczne, jak modern dance czy gimnastykę artystyczną w wykonaniu młodych artystów. Słynny Taniec Śnieżynek z udziałem zawodowych tancerzy oraz dzieci ze szkoły tańca, walka Króla Myszy wzbogacona o elementy akrobatyki i magia… Czysta magia! Jakże mogłoby być inaczej, gdy w grę wchodzi jedna z najpiękniejszych wigilijnych opowieści?

Czas trwania spektaklu – 60 min bez przerwy.

obrazek

28.11. – Don Vasyl

Zespół Artystyczny Don Vasyl i Roma powstał w 1987 roku. „Roma”, ponieważ trzon zespołu stanowią członkowie legendarnej grupy Roma, która mogła poszczycić się licznymi tournee po całym świecie, w tym koncerty w siedzibie ONZ w Nowym Jorku oraz w słynnej „Paryskiej Olimpii”. Z biegiem czasu Don Vasyl odkrył i wypromował utalentowane cygańskie gwiazdy: Dziani, Wasyl Junior, Elza, Patrycja, Carmen, Tobi i wiele innych. Zmienia się zatem nazwa zespołu na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Zespół w dalszym ciągu kultywuje tradycje artystyczne Romy.

Sala widowiskowa MDK, 28.11.2024 r., godz. 18.00

Bilety: Kasa MDK, www.kupbilecik.pl 

obrazek

19.10. – Kino Przyjazne Sensorycznie

MÓJ PRZYJACIEL PINGWIN / 2D dubbing

Kino Przyjazne Sensorycznie
Bilety: 14 zł

Kino Pasja MDK Radomsko we współpracy z Fundacja Pomoc Autyzm zaprasza na specjalne projekcje filmowe w ramach „Kina Przyjaznego Sensorycznie” . Specjalne seanse pozwolą dzieciom i rodzicom, a także młodzieży i dorosłym ze spektrum autyzmu cieszyć się filmową rozrywką. Podczas spotkania nie są wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów, światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób niedosłyszących. W trakcie trwania seansu nie obowiązuje cisza, można komentować film, śpiewać, tańczyć, wyrażać ekscytację, czy wędrować po sali.

reżyseria: David Schurmann
scenariusz: Kristen Lazarian, Paulina Lagudi
gatunek: Familijny
produkcja: USA /Brazylia 2024
czas trwania: 97 min.
ograniczenia wiekowe: od 7 lat

Opis filmu:
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia niezwykłej przyjaźni między człowiekiem i małym pingwinkiem, to propozycja dla widzów w każdym wieku. Mądra, piękna historia, która poruszyła serca i wyobraźnię milionów ludzi na świecie, pokazuje, że potrafimy żyć w harmonii ze zwierzętami na naszej planecie. Uratowany z plamy ropy na oceanie, mały pingwinek buduje więź ze swoim wybawcą tak silną, że nawet rozległy ocean nie jest w stanie ich rozdzielić. Każdego roku pokonuje 5000 mil morskich, aby wrócić do miejsca, w którym znalazł drugi dom. Raz, gdy jego nieobecność zacznie się przedłużać, cała lokalna społeczność z rybackiej wioski, połączy siły, aby go odnaleźć.

obrazek

19.10.2024, godz. 10.00

Rezerwacja i sprzedaż biletów online „po kliknięciu” w godzinę lub na stronie mdkradomsko.bilety24.pl

SMOK DIPLODOK /2 D – PREMIERA

SMOK DIPLODOK / 2D dubbing

Regularny repertuar
Bilety: 17 zł normalny, 15 zł ulgowy, 14 zł grupowy, Tani Poniedziałek

Reżyser: Wojciech Wawszczyk
Scenariusz: Wojciech Wawszczyk
Gatunek: Animacja/Familijny
Produkcja: Polska/Czechy 2024
Czas trwania: 93 min.
Ograniczenia wiekowe: od 6 lat

Opis filmu:

Żądny przygód Diplodok marzy, by życie nabrało odrobiny koloru. Na rodzinnym bagnie jest szaro i wieje nudą. Kiedy spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczej mgły, Diplodok wyrusza w niezapomnianą podróż, by odnaleźć zaginioną rodzinę i przywrócić utracony porządek. Zwiedza magiczne miejsca, spotyka osobliwe stwory i poznaje niebywałych mieszkańców najdziwniejszych światów. Razem z niezdarnym czarodziejem Hokusem Pokusem, zakręconym Profesorkiem Nerwosolkiem i bystrą pilotką Entomologią odkryją wielki sekret. Wspólnie przekonają się, że ich rzeczywistość to tak naprawdę… strona w komiksie pogrążonego w kryzysie twórczym rysownika Tadka. Spróbują uratować rodziców Diplodoka i rozwikłać zagadkę podstępnej mgły.

obrazek

04.10.2024, godz. 16.00
05.10.2024, godz. 10.00, 12.00, 16.00
06.10.2024, godz. 10.30, 12.00, 16.00
07.10.2024, godz. 16.00
08.10.2024, godz. 16.00

20.10. – Niedzielny Poranek Filmowy

obrazek

JOKER: Folie à deux / 2D napisy – Premiera!!!

JOKER: Folie à deux / 2D napisy

Regularny repertuar
Bilety: 17 zł normalny, 15 zł ulgowy, 14 zł grupowy, Tani Poniedziałek

Reżyser: Todd Phillips
Scenariusz: Scott Silver, Todd Phillips 
Gatunek: Dramat/Kryminał/Musical
Produkcja: USA 2024
Czas trwania: 140 minut
Ograniczenia wiekowe: od 15 lat

Opis filmu:

Harleen Quinzel, psychiatra w szpitalu Arkham, zakochuje się w tajemniczym pacjencie, Jokerze. Razem próbują uciec z zakładu psychiatrycznego, niosąc ze sobą burzliwy romans pełen szaleństwa i niebezpieczeństwa.

obrazek

04.10.2024, godz. 12.00, 20.00
05.10.2024, godz. 20.00
06.10.2024, godz. 21.00
07.10.2024, godz. 12.00, 20.00
08.10.2024, godz. 18.00, 20.30
11.10.2024, godz. 20.30
13.10.2024, godz. 20.30
15.10.2024, godz. 20.30
16.10.2024, godz. 18.00
17.10.2024, godz. 12.00
18.10.2024, godz. 20.30
19.10.2024, godz. 20.30
20.10.2024, godz. 18.00
21.10.2024, godz. 20.30
22.10.2024, godz. 18.00
23.10.2024, godz. 20.30
24.10.2024, godz. 18.00

20.10. – Rodzinne Warsztaty Plastyczne

Rodzinne Warsztaty Plastyczne w MDK Radomsko: Twórcze Niedziele dla Całej Rodziny

Kino Pasja Miejskiego Domu Kultury w Radomsku z radością zaprasza rodziny na wyjątkowe Rodzinne Warsztaty Plastyczne, odbywające się każdej niedzieli około południa, tuż po Niedzielnych Porankach Filmowych. Warsztaty te, prowadzone przez doświadczonych instruktorów MDK Radomsko, stanowią doskonałą okazję do wspólnego spędzenia czasu w twórczej atmosferze.

Inspiracją do warsztatów są filmy wyświetlane podczas poranków filmowych. Obejrzany film staje się nie tylko świetnym pretekstem do rozmowy z dzieckiem, ale także punktem wyjścia do wycieczki przez wyobraźnię do miejsc związanych z fabułą filmu. Spotkania te mają na celu nie tylko budowanie więzi rodzinnych, ale także oswajanie trudnych tematów, naukę komunikowania potrzeb oraz pokonywania lęków.

Podczas warsztatów dzieci poznają tajniki plastyki, rozwijając swoje zdolności manualne. Praca z rodzicem stymuluje w dziecku chęć rozwijania pasji oraz wzmacnia kreatywność i wyobraźnię. Wspólna rozmowa po filmie oraz wspólna praca plastyczna uczą dzieci wyciągania wniosków, porównywania faktów i znajdowania rozwiązań. Pomaga to w poznawaniu i nazywaniu emocji, zarówno własnych, jak i innych ludzi, a także w rozróżnianiu świata zewnętrznego od świata odczuć i wrażeń.

Udział w seansie filmowym i warsztatach to nie tylko sposób na przyjemne spędzenie czasu, ale także na zdobywanie wiedzy o sobie i otaczającym świecie. Dzięki tym spotkaniom, sala kinowa staje się miejscem, gdzie nie tylko ogląda się filmy, ale także uczy się, odkrywa tajemnice, rozwija wyobraźnię i obcuje ze sztuką. Dzisiejsze kino to nie tylko przestrzeń do oglądania filmów, ale także przepustka do prawdziwego świata magii.

Rodzinne Warsztaty Plastyczne to wyjątkowa okazja do twórczego spędzenia niedzieli i wzmocnienia więzi rodzinnych. Zapraszamy serdecznie wszystkie rodziny do udziału i wspólnego tworzenia niezapomnianych chwil.

Kiedy? 20.10.2024 (po Niedzielnych Porankach Filmowych), ok. godz. 12.00
Gdzie? Pracownia plastyczna MDK Radomsko
Bilety: 5 zł / udział dziecka (w kasie MDK)

Serdecznie zapraszamy do udziału!

obrazek

26.10.24 – Konkurs Plastyczny: „Plastyczne interpretacje słów bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Zło dobrem zwyciężaj”

Miejski Dom Kultury zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym ph. Plastyczne interpretacje słów bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj”.

Konkurs odbędzie się 26 października 2024 r. o godz. 10.00 w sali kameralnej MDK.

REGULAMIN I KARTA UCZESTNICTWA

 

obrazek

29.09.24. – Poranek Filmowy

” Akademia Magii” to pełna humoru i niezwykłych przygód animowana opowieść o Wielkich marzeniach, potędze czarów i o tym, że zawsze trzeba wierzyć w siebie.
Tę animacje mogliśmy dziś obejrzeć podczas niedzielnego poranku filmowymowego. Po nim odbyły się rodzinne warsztaty plastyczne, na których wykonaliśmy magiczne różdżki.

 

obrazek

22.09.24 – Poranek filmowy „Panda i afrykańska banda”

Podczas dzisiejszego Poranka Filmowego najmłodsi obejrzeli film  „Panda i afrykańska banda”.  To historia sympatycznego misia, który wyrusza z Chin do Afryki, by uratować swoją przyjaciółkę smoczycę z rąk porywaczy. Choć nie zna kung-fu polega na sprycie i nowych przyjaciołach, by stawić czoła niebezpieczeństwom i ocalić afrykańską przyrodę.

Następnie dzieci  wzięły udział w warsztatach plastycznych, gdzie miały okazję wyrazić swoją kreatywność, tworząc papierowe pandy. 

obrazek

21.09.24 – Wernisaż wystawy Zosi Młynarczyk

W MDK odbył się wernisaż prac Zosi Młynarczyk wykonanych w stylu digital art. Do obejrzenia jej „Opowieści Isayamy” inspirowanych mangą autorstwa Hajime Isayamy zapraszamy do foyer MDK.

Autorka, pasjonatka mangi, jest uczennicą siódmej klasy szkoły podstawowej w Strzelcach Małych. Rysuje od najmłodszych lat. Gra również na pianinie i śpiewa.

–  Zajmuję się grafiką komputerową, tak zwanym Digital art’em. Jestem czternastolatką, która wciąż szuka swojego stylu. Rysuje w semirealiźmie, który odznacza się ciekawym spojrzeniem na ludzką twarz i anatomię.  Ta wystawa jest w pełni inspirowana mangą autorstwa Hajime Isayamy, pt. Attack on titan – mówi  Zosia i zachęca do odwiedzenia MDK                  i poznania jej twórczości. 

Ważniejsze osiągnięcia;

I miejsce w międzyszkolnym konkursie piosenki wiosennej 2024 edycja IV pt. „Kropelka złotych marzeń”

II miejsce w konkursie „Portret królowej Elżbiety II”

II miejsce w szkolnym konkursie plastycznym „Ziemia to nasz skarb”

II miejsce w etapie regionalnym ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

Wyróżnienie w trzecim międzynarodowym konkursie językowo plastycznym „My Town”

tytuł finalisty w XX ogólnopolskim konkursie poetycko – plastycznym „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”

obrazek

21.09.24. – Spektakl MERRY WIVES czyli Szekspir wywrócony do góry nogami

Szekspir na wesoło w interpretacji Teatru Pomiędzy z Oleśnicy. W spektaklu „Merry Wives” to kobiety rządzą światem. 

obrazek

18.09.24 – „Smocza intryga” – spektakl dla dzieci

Dzisiejszy ranek spędziliśmy bardzo teatralnie a to za sprawą aktorów z Teatru Bajka w Łodzi i spektaklu” Smocza intryga”. Młodzi widzowie z zapartym tchem śledzili przygody dzielnej Księżniczki, Pazia i Czarodzieja. Spektakl był pełen humoru, interakcji z publicznością i kolorowych kostiumów, co wzbudziło ogromny entuzjazm wśród dzieci. Aktorzy wciągnęli najmłodszych w magiczny świat, gdzie na końcu zwyciężyły miłość i dobro.

obrazek

17.09.24 – „Zupa rybna w Odessie” – monodram o Janie Karskim

Instytut Pamięci Narodowej, Miasto Radomsko i Miejskim Dom Kultury w Radomsku zaprosili radomszczańską młodzież na  monodram o Janie Karskim „ZUPA RYBNA W ODESSIE” w wykonaniu Sebastiana Rysia.

Zupa rybna w Odessie to historia wojennych losów najsłynniejszego polskiego emisariusza – Jana Karskiego. Fabuła spektaklu jest na przemian prawdziwa lub zmyślona; wzruszająca lub cyniczna, ale zawsze głęboko intrygująca. Świat dramatu Zupy rybnej w Odessie to rzeczywistość, w której blizny Karskiego naprawdę zasługują na miano blizn wolności. To dzięki niemu miliony żyjących to dziś niedoszłe ofiary Holocaustu.

Zupa rybna w Odessie to wyjątkowy w formie zapis wojennej drogi Karskiego autorstwa Sebastiana Rysia, aktora, absolwenta Akademii Teatralnej w Warszawie. Jego dziadek – Zbigniew Ryś – oficer i kurier Armii Krajowej, pseudonim Fantom, w 1940 roku był dowódcą udanej Akcji „S” polegającej na uwolnieniu Jana Karskiego z nowosądeckiego szpitala, po tym jak trafił tam, doświadczywszy tortur z rąk gestapo. W akcję zaangażowana była również siostra Zbigniewa Rysia – Zofia. W stroju zakonnicy zdołała dostać się do szpitala i nawiązać kontakt z Karskim. Po wojnie Zofia Rysiówna była jedną z największych aktorek XX wieku w Polsce.

Opowieść o losach Jana Karskiego to wspólna wędrówka bohatera spektaklu i obecnych świadków na sali. Śledząc jego losy, poznajemy też kulisy decyzji światowych mocarstw, które nie uwierzyły w tragiczną relację.

Twórcy monodramu:
Autor: Szymon Bogacz
Reżyseria: Julia Mark
Ruch sceniczny: Piotr Świtalski
Występuje: Sebastian Ryś

obrazek

15.09.24 – Koncert „Muzyka Henryka Fajta”

Za nami druga odsłona Festiwalu Muzycznego im. Jerzego Semkowa. Było pięknie. Wystąpiła orkiestra Europen Chamber Players pod dyrekcją Piotra Gładkiego.

obrazek

13.09.24 – Wernisaż wystawy Weroniki Zarębskiej

W naszej galerii otwarcie wystawy malarskiej Weroniki Zarębskiej „(kawa) czarna, bez cukru”

obrazek

12.09.24 – Zakończenie projektu „Od Nikifora do Prymaczenko – Polsko-Ukraińska Akademia Sztuk Pięknych”

Twórczość Marii Prymaczenko i Nikifora Krynickiego widziana oczami uczestników projektu „Od Nikifora do Prymaczenko – Polsko-Ukraińska Akademia Sztuk Pięknych”. Podczas kilkudniowych warsztatów plastycznych dzieci z Radomska i Ukrainy (z miasta partnerskiego Wozniesiensk) tworzyły własną interpretację obrazów wspomnianych artystów. Powstały wyjątkowe prace malowane farbami fluorescencyjnymi, które podziwiać można dopiero w ciemności.
Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży.
Projekt współorganizowany z Radomsko Miasto Otwarte
obrazek

08.09.24 – Niedzielny Poranek Filmowy

Niedziele w Kinie Pasja rozpoczęliśmy przedpremierowym pokazem fantastycznej animacji „Leonardo. Odkrywca”, a w naszej pracowni czekały na najmłodszych kolorowe jeże…

obrazek

07.09.24 – Klubik Brzdąców

Pierwsze w tym sezonie warsztaty w Klubiku Brzdąców już za nami! Maluchy z radością odkrywały nowe kolory, kształty, tekstury i bawiły się wspólnie, tworząc swoje małe dzieła sztuki. Było też sporo okazji do nawiązywania pierwszych przyjaźni, co sprawiło nam ogromną radość. Warsztaty prowadziła BAJKA – animacje dla dzieci

obrazek

AKADEMIA MAGII

AKADEMIA MAGII / 2D dubbing - PREMIERA!!!

Regularny repertuar
Bilety: 17 zł normalny, 15 zł ulgowy, 14 zł grupowy, Tani Poniedziałek

reżyseria: Mark Gravas
scenariusz: Harry Cripps, Penelope Greenhalgh
gatunek: familijny / komedia
produkcja: Australia / Irlandia 2024
czas trwania: 86 minut
ograniczenie wiekowe: od 6 lat

Opis filmu:

Pełna humoru i niezwykłych przygód animowana opowieść o wielkich marzeniach, potędze czarów i o tym, że zawsze trzeba wierzyć w siebie.
Odkryj w sobie magiczną moc! Przesycona kolorami i fantastyczną muzyką komedia o perypetiach pewnej zakręconej rodzinki.
Trzynastoletnia Betty jest najmłodszą córką w niezwykłej rodzinie Magów z dalekiej krainy Nahwaer. Jej bracia i rodzice obdarzeni są magicznymi mocami, których Betty im trochę zazdrości. Nie wie, że to właśnie z powodu swojego czarodziejskiego dziedzictwa Magowie od lat muszą ukrywać się małym miasteczku Misty Falls. W tajemnicy przed rodzicami Betty próbuje odkryć także w sobie magiczną siłę. Gdy ta ujawnia się pod postacią muzyki, zdradza jednocześnie kryjówkę Magów złemu królowi z krainy Nahwear. Teraz Betty, by ocalić bliskich wyrusza z misją, podczas której będzie musiała stawić czoła ciemnej stronie magii, odkryć rodzinną tajemnicę i udowodnić, że mała dziewczynka może być wielką bohaterką.

obrazek

27.09.2024, godz. 16.00
28.09.2024, godz. 10.00*, 12.00, 16.00
29.09.2024, godz. 10.30**, 12.00, 16.00
30.09.2024, godz. 14.00
01.10.2024, godz. 16.00
02.10.2024, godz. 14.00
03.10.2024, godz. 16.00

DZIKIE SERCE

DZIKIE SERCE / 2D dubbing

Regularny repertuar
Bilety: 17 zł normalny, 15 zł ulgowy, 14 zł grupowy, Tani Poniedziałek

reżyseria: Markus Dietrich
scenariusz: Markus Dietrich
gatunek: familijny / przygodowy
produkcja: Niemcy 2023
czas trwania: 93 minut
ograniczenie wiekowe: od 7 lat

Opis filmu:

11-letnia Ania przeprowadza się na wieś. Ma duże trudności z przystosowaniem się do wiejskiego trybu życia. Wszystko zmienia się kiedy spotyka dzikiego, nieokiełznanego konia, z którym czuje niemal magiczną więź. Wkrótce nowy przyjaciel i jego stado będą potrzebować jej pomocy. Staną się bowiem celem koniokradów. Początkowo sama próbuje stawić czoła tej sytuacji, ale bardzo szybko się okazuje, że ma już u boku prawdziwych przyjaciół.

obrazek

27.09.2024, godz. 14.00
28.09.2024, godz. 14.00
29.09.2024, godz. 14.00
30.09.2024, godz. 16.00
01.10.2024, godz. 14.00
02.10.2024, godz. 16.00
03.10.2024, godz. 14.00

01.09.24 – Koncert The Tricky Things

Na Patio MDK odbył się niesamowity koncert pt. „KOBIETY BLUESA” w wykonaniu grupy The Tricky Things, a właściwie Sztuczki  Publiczność miała okazję przenieść się do początków bluesa dzięki wyjątkowym interpretacjom utworów legendarnych artystek. Energetyczne riffy, solówki na harmonijce i wyjątkowa sekcja dęta sprawiły, że wieczór był pełen niezapomnianych muzycznych wrażeń. To było idealne zakończenie wakacji z bluesem w najlepszym wydaniu!

obrazek

01.09.24 – Niedzielny poranek plastyczny

Niedzielny poranek upłynął nam w krainie czarów Na wielkim ekranie odbyła się niezwykła premiera. Uczestnicy wakacyjnych warsztatów animacji poklatkowej zaprezentowali szerokiej publiczności animację „Alicja w krainie czarów”, nad którą pracowali 30 godzin  Łącznie powstało ponad 3 tysiące zdjęć  Za sprawą bajki „Nierozłączni” dowiedzieliśmy się czym jest prawdziwa przyjaźń, a w pracowni plastycznej tworzyliśmy zaczarowaną krainę  Możemy śmiało powiedzieć, że polecamy się na niedzielne poranki. 

obrazek

30.08.24 – Kino na leżakach

Kino na leżakach na zakończenie wakacji na plenerowym ekranie „Miłość jak miód” 

obrazek

30.08.24 – Zakończenie warsztatów akrobatycznych

To był prawdziwie akrobatyczny tydzień!  Dziękujemy Woźniakowska Aerial za wspaniałą przygodę  i mamy nadzieję… do zobaczenia 

obrazek

29.08.24 – Wycieczka na koniec wakacji

Podczas wycieczki dzieci podążyły szlakiem GeoNatura Kielce, rozpoczynając swoją podróż od Geonatura Kielce – Centrum Geoedukacji. Zwiedziły Podwodną Stację Badawczą „Chronos”, gdzie przeniosły się w czasie do odległej przeszłości Gór Świętokrzyskich, poznając historię regionu. Następnie, w Geo-Laboratorium, mogły wcielić się w rolę badaczy i zgłębić tajniki procesów geologicznych. Kolejnym punktem wyprawy była Kapsuła Czasu – Kino, gdzie odbyły fascynującą podróż od narodzin Ziemi po współczesność. Na zakończenie dzieci odwiedziły Geonatura Kielce – Ogród Botaniczny w Kielcach, gdzie wzięły udział w warsztatach ziołowych, ucząc się rozpoznawać i zbierać zioła.

obrazek

IDŹ POD PRĄD / 2D – PREMIERA!!!

IDŹ POD PRĄD / 2D - PREMIERA!!!

Regularny repertuar
Bilety: 19 zł normalny, 17 zł ulgowy, 15 zł w samo południe, 14 zł Tani Poniedziałek, grupowy

reżyseria: Wiesław Paluch
scenariusz: Wiesław Paluch, Doman Nowakowski
gatunek: muzyczny / biograficzny
produkcja: Polska 2024
czas trwania: 96 minut
ograniczenie wiekowe: od 16 lat

Opis filmu:

Druga połowa lat 70. XX wieku. Kilku nastolatków z Ustrzyk Dolnych, na czele z charyzmatycznym i niezdyscyplinowanym uczniem ustrzyckiej zawodówki, Siczką, postanowiło zostać punkami i grać punk rocka. Zainspirowali się usłyszanym w zagranicznej radiostacji zespołem Sex Pistols i nową kulturą „punk”.
Na początek wysyłają do Radia Wolna Europa list z prośbą o więcej „muzyki wolnych ludzi” na antenie. Ku ich zdumieniu list zostaje odczytany w audycji na żywo, a stacja zaczyna emitować cotygodniowy program dotyczący muzyki punk. Oczywiście ani Siczka, ani reszta chłopców nie ma pojęcia o tym, jak wielką rzecz zapoczątkuje ta skromna audycja i jak wielkie, mroczne moce wyruszą przeciwko nim! List odczytany w Wolnej Europie został zauważony przez przedstawicieli PRL-owskiego aparatu represji. Oficer SB, Jerzy Majak przesłuchując Siczkę jasno daje do zrozumienia, że Ustrzyki Dolne to nie Londyn i na terenie jego gminy żadnego „punka” nie będzie. Niezrażony Siczka wraz z kolegami tworzy – na złość wszystkim – punkrockowy zespół muzyczny KSU oraz przeszczepia na grunt zapyziałej gminy elementy londyńskiej „kultury punk”. Nagle, część grzecznej dotąd, szkolnej młodzieży przekłuwa sobie agrafkami policzki, nosi żyletki, łańcuchy, irokezy… Tymczasem Siczka i KSU stają się ogólnopolskimi gwiazdami „muzycznego drugiego obiegu”.

obrazek

27.09.2024, godz. 18.00
28.09.2024, godz. 18.00
29.09.2024, godz. 18.00
30.09.2024, godz. 18.00
01.10.2024, godz. 18.00
02.10.2024, godz. 18.00
03.10.2024, godz. 12.00, 18.00
04.10.2024, godz. 18.00
05.10.2024, godz. 18.00

Rezerwacja i sprzedaż biletów po „kliknięciu” w godzinę lub na stronie bilety.mdkradomsko.pl

DRUŻYNA A(A) / 2D – PREMIERA!!!

DRUŻYNA A(A) / 2D - PREMIERA!!!

Regularny repertuar
Bilety: 19 zł normalny, 17 zł ulgowy, 15 zł w samo południe, 14 zł Tani Poniedziałek, grupowy

reżyseria: Daniel Jaroszek
scenariusz: Jacek Wasilewski, Tomasz Kwaśniewski
gatunek: dramat / komedia
produkcja: Polska 2024
czas trwania: 132 minut
ograniczenie wiekowe: od 15 lat

Opis filmu:

Czwórka uzależnionych krzyżowo alkoholików, żeby uratować swój ośrodek terapeutyczny, podejmuje się przeszmuglowania przez całą Polskę dwóch cystern spirytusu. Dla własnego bezpieczeństwa porywają w trasę swojego terapeutę. Podróż okazuje się jednak bardziej niebezpieczne niż się spodziewali, bo w ślad za nimi – a raczej za nielegalnie przewożonym alkoholem – podąża również Celniczka, która nie do końca jest tym, za kogo się podaje. Od tej pory wszystko się komplikuje. Czy Leszkowi, Wioli, Dominikowi, Karolinie i Wojtkowi uda się zakończyć misję, ale też nie ulec słabościom i nie przerwać terapii?

,,Drużyna A(A)” to historia o wzajemnym wsparciu, dzięki któremu można pokonać własne słabości. A także o tym, jak istotne są dla tego zwycięstwa dobre cele w życiu. Ale nikt nie mówił, że będzie łatwo – zwłaszcza, gdy pokusa jest tak blisko…

obrazek

20.09.2024, godz. 20.00
21.09.2024, godz. 20.00
22.09.2024, godz. 20.00
23.09.2024, godz. 20.00
25.09.2024, godz. 20.00
26.09.2024, godz. 12.00, 20.00
27.09.2024, godz. 20.00
28.09.2024, godz. 20.00
29.09.2024, godz. 20.00
30.09.2024, godz. 20.00
01.10.2024, godz. 20.00
02.10.2024, godz. 20.00
03.10.2024, godz. 20.00

Rezerwacja i sprzedaż biletów po „kliknięciu” w godzinę lub na stronie bilety.mdkradomsko.pl

NIEPEWNOŚĆ. ZAKOCHANY MICKIEWICZ / 2D – PREMIERA!!!

NIEPEWNOŚĆ. ZAKOCHANY MICKIEWICZ / 2D - PREMIERA!!!

Regularny repertuar
Bilety: 19 zł normalny, 17 zł ulgowy, 15 zł w samo południe, 14 zł Tani Poniedziałek, grupowy

reżyseria: Waldemar Szarek
scenariusz: Zuzanna Szarek, Waldemar Szarek
gatunek: kostiumowy romans
produkcja:Polska 2024
czas trwania: 113 minut
ograniczenie wiekowe: od 13 lat

Opis filmu:

22-letni młody mężczyzna zapowiada się na wielkiego poetę, ale ma też gorące serce. Spędza letni czas w dworze przyjaciół. Pojawia się tam piękna Maryla. Serce młodemu Adamowi bije coraz mocniej, ale jest tam też jego najbliższy przyjaciel Tomasz Zan, który również spogląda na Marylę. Dochodzi do konfrontacji dwóch panów, z której Adam wychodzi zwycięsko. Tomasz wyjeżdża, zostawiając pole swojemu przyjacielowi, aby ten swoje życie, szczęście odnalazł w Maryli…

obrazek

13.09.2024, godz. 12.00, 18.00
14.09.2024, godz. 13.00
16.09.2024, godz. 18.00
17.09.2024, godz. 18.00
18.09.2024, godz. 18.00
19.09.2024, godz. 12.00, 18.00
20.09.2024, godz. 18.00
21.09.2024, godz. 18.00
22.09.2024, godz. 18.00
23.09.2024, godz. 18.00
25.09.2024, godz. 12.00, 18.00
26.09.2024, godz. 18.00

Rezerwacja i sprzedaż biletów po „kliknięciu” w godzinę lub na stronie bilety.mdkradomsko.pl

25.08.24 – Finał projektu „Sztuka wokół ziemi”

Taki to był właśnie finał „Nie z tej ziemi” ma zakończenie projektu „Sztuka wokół ziemi”. Wcześniej dzieci przez kilka dni pracowały na warsztatach plastycznych i teatralnych. Jedna grupa przygotowywała scenografię, druga warstwę fabularną spektaklu. Dziś w sali widowiskowej odbyła się wielka premiera przedstawienia „Antek, Jagna, Maciej czyli chłopi w Radomsku”. Całe widowisko opierało się na dwóch filarach. Dzieci malowały przemiany jakie w ciągu roku zachodzą w przyrodzie. Grupa teatralna przygotowała historię nawiązującą do „Chłopów” Wł. St. Reymonta.
W niedzielne przedpołudnie owacjom nie było końca 🙂 DZIĘKUJEMY wszystkim uczestnikom i instruktorom. To była niezapomniana artystyczna przygoda.
Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury o Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2024.
obrazek

18.08.24 – Plenerowa Scena Młodych – Era Band

Zespół Era Band jako ostatni wystąpił w ramach Plenerowej Sceny Młodych MDK. Młodzi muzycy uprzyjemnili nam dzisiejsze upalne popołudnie. Dziękujemy.

obrazek

18.08.24 – Niedzielny Poranek Filmowy

Słoneczny Niedzielny Poranek Filmowy za nami. Po filmie „Zak i Wowo: Tropiciele magii” tradycyjnie odbyły się rodzinne warsztaty plastyczne. Tym razem wspólnie tworzyliśmy słoneczniki.

obrazek

15.08.24 – Koncert z okazji Święta Wojska Polskiego

„Kalina, malina w lesie rozkwitała, niejedna dziewczyna żołnierza kochała…” – piosenkami i pieśniami żołnierskimi uczciliśmy Święto Wojska Polskiego i rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920. Na scenie wystąpiły Dorota Wasilewska, Julita Kożuszek i Kalina Wasilewska

obrazek

26.10.24 – XXX Ogólnopolski Konkurs im. ks. Jerzego Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj”.

Miejski Dom Kultury zaprasza do udziału w XXX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. ks. Jerzego Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj”. Konkurs od wielu lat integruje młodzież wokół chrześcijańskich wartości, rozpowszechnia ideały życia ks. Jerzego Popiełuszki, przybliża tematykę sakralną i patriotyczną oraz kształtuje wrażliwość na piękno języka polskiego.

Konkurs odbędzie się 26 października 2024 r. o godz. 9.00 w sali kameralnej MDK.

UWAGA!!! Przedłużamy do niedzieli (20.10.2024) przyjmowanie zgłoszeń!!!

REGULAMIN I KARTA UCZESTNICTWA

 

obrazek

27.10. – Niedzielny Poranek Teatralny

27.10. - Niedzielny Poranek Teatralny PCHŁA SACHRAJKA

Spektakl familijny dla dzieci w wieku 3­-99. Przedstawienie jest adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek jakie napisał Jan Brzechwa. Genialny poeta doskonale komunikował się z dziećmi poprzez swoje wiersze. Jednocześnie przemycał w nich wiele treści dla dorosłych, które komentowały ówczesną Polskę, a które są aktualne do dziś.

27.10.2024, godz. 11.00

Bilety: 30 zł normalny, 25 zł ulgowy

„Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-­tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

​Czas trwania: 50 min

Rezerwacja i sprzedaż biletów online: bilety.mdkradomsko.pl lub po „kliknięciu” w godzinę.

obrazek

03.11. – Zaduszki Jazzowe z Wonky Twon

03.11. - ZADUSZKI JAZZOWE z WONKY TOWN

Wonky Town – zespół jazzowo-popowy, choć tak naprawdę ciężko jest jednoznacznie określić stylistykę muzyczną, w której ów skład się porusza. Złożony z muzyków o ogromnej pasji, niesamowitej charyzmie i nieustannej chęci w rozwoju. Zespół, który nie boi się nowych wyzwań muzycznych.

03.11.2024 | godz. 18.00 | bilety: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy

Członków zespołu połączyło wyjątkowe miejsce – Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, której są studentami. Nieustannie szlifują swój warsztat artystyczny pod okiem znakomitych profesorów, aby dostarczać słuchaczom jak najlepszych muzycznych wrażeń.

W repertuarze Wonky Town nie usłyszymy wyłącznie muzyki jazzowej i popowej, ale także utwory nawiązujące do styli muzycznych takich jak bossa nova, blues, funk, fusion. Wykonują również autorskie kompozycje wykorzystujące w sposób kolektywny całe spektrum muzycznych pomysłów i kompetencji nabytych przez lata praktyki na scenie.

Zuzanna Kosek – Giłka – skrzypce
Michał Giłka – saksofon altowy/sopranowy, band leader
Maciej Klik – gitara elektryczna
Michał Greszta – fortepian, instrumenty klawiszowe
Marek Krause – gitara basowa
Michał Chojnacki – zestaw perkusyjny, perkusjonalia.

 

Rezerwacja i sprzedaż biletów online: https://mdkradomsko.bilety24.pl/wydarzenie/?id=115726

obrazek

25.08. – Sztuka wokół ziemi – finał

Sztuka wokół ziemi - program Kultura - Interwencje. Edycja 2024

Zbliża się podsumowanie edukacyjno – artystycznego projektu „Sztuka wokół ziemi”. Przez pięć dni dzieci tworzyły prace plastyczne oraz ćwiczyły scenki do spektaklu. Efekty zostaną zaprezentowane w czasie niedzielnego „Finału nie z tej ziemi”.

„Antek, Jagna, Maciej czyli Chłopi w Radomsku” – spektakl będący efektem warsztatów teatralnych „Łączy nas tradycja”. To impresja inspirowana „Chłopami” Władysława Reymonta. Ma na celu ukazać takie tematy jak: motyw ziemi i jej przemian w kontekście pór roku, cykl natury, przemijanie i odradzanie się; ziemia jako karmicielka człowieka, szacunek i wdzięczność wobec płodów rolnych i pracy człowieka, który te ziemię pielęgnuje i uprawia; zależność człowieka od natury i konieczność życia z nią w harmonii, obowiązek dbania o ziemię jako rodzicielkę plonów zapewniających byt człowiekowi.

„12 twarzy Mokoszy”wystawa to efekt pracy sekcji plastycznej, podsumowanie warsztatów plastycznych „Portrety Matki Ziemi”. Ekspozycja dwunastu wielkoformatowych dzieł grupy plastycznej. Towarzyszyć będzie pokazowi impresji zrealizowanej przez sekcję teatralną.

Uroczysty „Finał nie z tej ziemi” odbędzie się 25.08 godz.10.30

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje. Edycja 2024”

obrazek

09.11. – KLUBIK BRZDĄCÓW

KLUBIK BRZDĄCÓW

Czy Twoje maluchy uwielbiają odkrywać świat wokół siebie? Chcesz, aby rozwijały się harmonijnie, bawiąc się i ucząc nowych rzeczy? Mamy coś specjalnie dla Ciebie!

Kiedy: 9 listopada 2024 o godzinie 10.00

Klubik Brzdąców to magiczne miejsce, gdzie Twoje maluchy od 1 do 3 lat będą miały szansę rozwijać się poprzez fascynujące zajęcia ogólnorozwojowe. Zapewniamy bezpieczne i kolorowe otoczenie, pełne radości i zabawy.

Na naszych zajęciach dzieci będą miały okazję:
– Odkrywać nowe tekstury, kształty i kolory
– Wspólnie tworzyć pierwsze dzieła sztuki
– Rozwijać zdolności motoryczne podczas różnorodnych zabaw ruchowych
– Nawiązywać pierwsze przyjaźnie podczas zabaw grupowych

Dlaczego warto do nas dołączyć?
– Doświadczeni i pełni pasji instruktorzy
– Przyjazna atmosfera sprzyjająca wszechstronnemu rozwojowi
– Unikalne zajęcia dostosowane do wieku i potrzeb maluchów
– Zabawa, która łączy naukę z radością i śmiechem

Zapisy już trwają! Nie czekaj, aby zapewnić swojemu dziecku miejsce w naszym magicznym Klubiku Brzdąców. Liczba miejsc jest ograniczona!

📞 Kontakt: 519 144 508

obrazek

11.08.24 – Piknik Patriotyczno-Wojskowy

W Parku Świętojańskim odbył się Piknik Patriotyczno-Wojskowy z okazji 81. Rocznicy Akcji na Radomsko oraz Święta Wojska Polskiego! Imprezę rozpoczęto promocją książki „9ŁBOT Współczesność, Historia, Tradycja”. Następnie na scenie wystąpił zespołów FORTECA i MUSICAL SOULS. W programie znalazło się również wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. 

obrazek

11.08.2024 – Otwarcie wystaw fotograficznych

W Galerii MDK otwarto dwie wyjątkowe wystawy fotografii. Pierwsza pt. Jesienne Impresje Ojcowskiego Parku to zbiór zdjęć prezentujących Ojcowski Park Narodowy w obiektywie członków Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku : Sylwii Łysoń, Edyty Smędzik, Pawła Paplickiego, Dariusza Posaka i Szymona Zygmy. Druga wystawa to efekt wakacyjnych warsztatów dla dzieci i młodzieży ph. Odkryj światło i kompozycje – zostań mistrzem fotografii. Uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów poznali m.in. technikę malowania światłem, zasady tworzenia kompozycji czy podstawy fotografii portretowej.

obrazek

11.08.24 – Niedzielny Poranek Filmowy

Niedzielny Poranek Filmowy i sympatyczne myszki w roli głównej zarówno na dużym ekranie jak i w naszej pracowni plastycznej.

obrazek

11.08.24 – Plenerowa Scena Młodych – Krisu

Niedziele kończymy koncertowo. Na Plenerowej Scenie Młodych wystąpił KRISU, który zaprezentował swoje autorskie utwory. Energia na scenie była niesamowita, a publiczność reagowała entuzjastycznie na każdy utwór, rapując razem z artystą.

obrazek

25.08 – ANDRE RIEU. POTĘGA MIŁOŚCI

ANDRE RIEU. POTĘGA MIŁOŚCI - retransmisja koncertu


Bilety:
38 zł normalny, 35 zł ulgowy

Muzyka jest miłością i nikt nie rozumie tego lepiej od maestra André Rieu. Otwórzcie więc swe serca i dajcie się porwać nowemu spektakularnemu widowisku „Potęga miłości” wprost z malowniczego Maastricht. Muzyczny język miłości, którym tak pięknie włada André Rieu, znów porwie Wasze serca.

Co roku latem na rynku urokliwego Maastricht pełen pasji skrzypek i dyrygent André Rieu przygotowuje wielki koncert dla ponad stu tysięcy melomanów przybyłych na tę okazję z wielu krajów. Retransmisję tego niesamowitego show ogląda jesienią rokrocznie milionowa widownia zgromadzona w kinach całego świata.

Magiczną „Potęgę miłości” – bo taki tytuł nosi nowy koncert maestra – przepełnią przepiękne walce, wzruszające ballady oraz melodie znane z najbardziej romantycznych filmów wszech czasów. Ich pełne pasji wykonania przez André Rieu, Orkiestrę Johanna Straussa oraz zaproszonych gwiazd przyniosą Wam mnóstwo radości i czułości.

Najnowszy show holenderskiego króla walca to wydarzenie skierowane do wszystkich. Otulmy się więc pięknem muzyki André Rieu i za sprawą najbardziej romantycznych melodii rozpowszechniajmy miłość po całym świecie. Dziś jest to potrzebne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej!

Czas trwania: około 3 godzin (w tym przerwa)

obrazek

25.08.2024, godz. 18.00
08.09.2024, godz. 18.00
06.10.2024, godz. 18.00

 

04.08.24 – Artystyczno-Rodzinny Rajd Rowerowy

Zakończyliśmy Artystyczno-Rodzinny Rajd Rowerowy. Pokonaliśmy około 15 km, a meta, którą zorganizowaliśmy w Rancho Furmania dostarczyła mnóstwa radości. Na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami, zabawy z piłką, bańki mydlane, warsztaty plastyczne i przejażdżki konne.  Partnerem wydarzenia był Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko

obrazek

02.08.24 – Wernisaż wystawy Agnieszki Wilk

Dzisiaj w naszym foyer otworzyliśmy pierwszą indywidualną wystawę radomszczanki Agnieszki Wilk.
„Agnieszka Wilk ukończyła Studium Architektoniczne w Częstochowie oraz Studia inżynieryjne na Wydziale Budownictwa w Częstochowie. Malarstwo to jej pasja od szklonych lat. To czego nie odnajduje w ludziach rekompensuje w swoich obrazach. W jej pracach widać zupełną swobodę (…). Kompozycje są malowane farbami akrylowymi, metalicznymi z brokatowymi detalami (…).” – A. Wilk.
W 2023 roku brała udział w wystawie zbiorowej „Artystów, z Powiatu Radomszczańskiego” w Muzeum Regionalnym w Radomsku.
Wystawę można oglądać do końca sierpnia.
obrazek

Ogłoszenie Laureata XV OKP im. Janusza Różewicza

Radomsko, 19 sierpnia 2024 r.

 

Protokół obrad Jury XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza

Jury konkursowe obradujące w składzie:

Beata Anna Symołon, teatrolog, krytyk, twórczyni krakowskiego Salonu Artystycznego SABAS – przewodnicząca jury

Natalia Wawrzyniak, laureatka XII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. J. Różewicza, poetka, romanistka, łodzianka mieszkająca we Francji i Szwajcarii

Jolanta Dąbrowska, polonistka, koordynator Festiwalu „3xRóżewicz”, kierownik Działu Edukacji Artystycznej i Organizacji Imprez MDK w Radomsku,

Artur Kmiecik, anglista, laureat XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. J. Różewicza, mieszkający w Irlandii,

Michał Krzemiński, lublinianin, laureat XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. J. Różewicza,

Krzysztof Zygma, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku,

po wnikliwej lekturze pięciu wytypowanych do II etapu konkursu zestawów wierszy oraz merytorycznej dyskusji wyłoniło laureatkę, którą została:

 

                        Urszula Morga – godło Pani.Kara (Gdynia)

Jury doceniło tom „fundamenty” za krytyczną analizę teraźniejszości, odwagę w prezentowaniu własnego, nieulegającemu presji większości, systemu wartości oraz   poetycki język pełen wieloznaczności.

Jury ponadto wyróżniło tom Agaty Ewy Kordeckiej „Tylko to, co się rusza” opatrzony godłem „Estuarium” (Wrocław) za stworzenie spójnego onirycznego świata wody i erotyzmu. Wyróżnieniem będzie wieczór poetycki w czasie tegorocznego festiwalu różewiczowskiego.

Gratulujemy serdecznie!

 

Jury składa podziękowania Pani Anecie Bus z radomszczańskiego MDK za sprawne i merytoryczne przegotowanie materiałów konkursowych oraz koordynację pracy jury.

                                                                                               W imieniu jury

                                                                                           Beata Anna Symołon

obrazek

28.07.24 – Plenerowa Scena Młodych – MooD Makers

Niedzielny koncert zespołu MooD Makers był prawdziwą ucztą talentów i pasji. Na plenerowej scenie młodych zaprezentowali się: Anna Baryła ( wokal) , Miłosz Strączyński (gitara elektryczna i akustyczna), Kacper Machura ( gitara elektryczna), Wiktor Andryszczak ( gitara elektryczna, basowa, akustyczna) oraz Franciszek Świąć (instrumenty perkusyjne). Młodzi artyści nie tylko zachwycali swoimi umiejętnościami muzycznymi, ale także wzbudzali podziw swoim profesjonalizmem i pozytywnym podejściem do publiczności. Atmosfera była niesamowicie elektryzująca, a cały wieczór pełen emocji i niezapomnianych wrażeń muzycznych.

obrazek

28.07.24. – Niedzielny Poranek Filmowy „Był sobie kot”

Niedzielny Poranek Filmowy oraz rodzinne warsztaty plastyczne z kotem w roli głównej.

obrazek

21.07.24 – Plenerowa Scena Młodych – Zespół Aetheric

Niesamowity Koncert Zespołu Aetheric na Muzycznej Plenerowej Scenie Młodych

W niedzielę, 21 lipca patio Miejskiego Domu Kultury Radomsku wypełniło się dźwiękami wspaniałej muzyki za sprawą zespołu Aetheric. W ramach Muzycznej Plenerowej Sceny Młodych, ten młody, ale już dobrze znany zespół zaprezentował się przed licznie zgromadzoną publicznością, dostarczając niezapomnianych wrażeń.

Aetheric, który powstał zaledwie kilka miesięcy temu, zdążył już zachwycić słuchaczy na takich wydarzeniach jak Dni Radomska, Dni Rozprzy i Dni Kamieńska. Ich występ na patio MDK był kolejnym dowodem na to, że są zespołem pełnym energii i pasji, który potrafi porwać publiczność. Każdy utwór spotykał się z entuzjastycznymi owacjami, a atmosfera podczas koncertu była naprawdę magiczna.

Publiczność nie kryła zachwytu nad umiejętnościami muzycznymi zespołu, a energia płynąca ze sceny udzieliła się wszystkim zgromadzonym. Było to popołudnie pełen emocji i radości i wspólnego śpiewu, który na długo pozostanie w pamięci uczestników.

21.07.24 – Niedzielny Poranek Filmowy „Był sobie kot”

Magia Kota i Kreatywność Dzieci

Na dzisiejszym poranku filmowym królował kot. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali seansu bajki „Był sobie kot”, który okazał się strzałem w dziesiątkę.

Opowieść o rozpieszczonym kocurze, który dzięki łasce Stwórcy dostaje dziesięć nowych szans na naukę wdzięczności, przyjaźni i miłości, porwała zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nasz bohater w każdym kolejnym wcieleniu przybiera różne formy zwierząt – od papugi, przez rozkosznego szczura, nieporadnego karalucha, borsuka, aż po psa – i stawia czoła szalonemu naukowcowi, który chce zniszczyć naturalną harmonię w przyrodzie.

Po zakończonym seansie najmłodsi uczestnicy mieli okazję puścić wodze swojej wyobraźni w pracowni plastycznej. Zainspirowani przygodami filmowego kota, dzieci tworzyły własne koty z wykorzystaniem starych gazet. To był niezwykły widok – kolorowe, papierowe koty wypełniały całą salę, a mali artyści wykazali się ogromną kreatywnością.

Całe wydarzenie było nie tylko wspaniałą rozrywką, ale także wartościową lekcją o wdzięczności, przyjaźni i miłości.

14.07.24 – Gala Kapel Podwórkowych w Radomsku

Wyjątkowa Gala Kapel Podwórkowych w Radomsku: Muzyczne Święto Pełne Radości

W drugą niedzielę lipca radomszczańska publiczność miała przyjemność uczestniczyć w niezwykłej gali kapel podwórkowych, która zgromadziła entuzjastów muzyki z różnych zakątków. Na scenie Miejskiego Domu Kultury pojawiły się trzy znakomite zespoły: Radomszczańska Kapela Podwórkowa, Kapela Podwórkowa „Złoczewianie” oraz Kapela Podwórkowa „Szadkowiacy”. Każda z kapel zaprezentowała bogaty repertuar, obejmujący zarówno klasyczne podwórkowe melodie, jak i nowoczesne aranżacje, które przyciągnęły uwagę zgromadzonej publiczności.

Radomszczańska Kapela Podwórkowa otworzyła galę, wprowadzając widzów w radosny nastrój swoimi żywiołowymi utworami. Następnie scenę przejęli „Złoczewianie”, którzy zachwycili publiczność swoją muzyczną różnorodnością i energetycznymi występami. „Szadkowiacy” zaś, jako ostatni zespół wieczoru, dopełnili całości swoimi porywającymi melodiami, które sprawiły, że nogi same rwały się do tańca.

Widzowie byli zachwyceni różnorodnością występów i wysokim poziomem muzycznym wszystkich kapel. Porywająca muzyka, pełna energii i pasji, stworzyła niepowtarzalną atmosferę, w której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wydarzenie przebiegło w radosnej i żywiołowej atmosferze, a jego kulminacją było wspólne śpiewanie, które zjednoczyło zarówno artystów, jak i publiczność.

Dziękujemy wszystkim kapelom za ich fantastyczne występy, które dostarczyły niezapomnianych wrażeń muzycznych. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do publiczności za entuzjastyczne przyjęcie i aktywny udział w gali. To dzięki Wam to muzyczne święto stało się tak wyjątkowe. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach kulturalnych w Radomsku!

14.07.24 – Otwarcie Wystawy Rysunku Władysława Kopieckiego

Uroczyste Otwarcie Wystawy Rysunku Władysława Kopieckiego w Miejskim Domu Kultury w Radomsku

W upalne niedzielne popołudnie, hol Miejskiego Domu Kultury w Radomsku stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia kulturalnego – uroczystego otwarcia wystawy rysunku Władysława Kopieckiego. Wernisaż, który przyciągnął liczną publiczność, został zorganizowany przez córkę artysty, Sandrę Kopiecką, studentkę II roku Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie. Miejski Dom Kultury pełnił rolę współorganizatora tego wydarzenia.

Władysław Kopiecki, ceniony za swoje wyjątkowe umiejętności rysunkowe, zaprezentował prace pełne detali i głębi, które przyciągnęły uwagę zarówno miłośników sztuki, jak i przypadkowych odwiedzających. Jego rysunki, charakteryzujące się precyzją i niezwykłym wyczuciem formy, ukazały szeroką gamę tematów – od pejzaży, przez portrety, aż po abstrakcyjne kompozycje.

Sandra Kopiecka, w trakcie otwarcia wystawy, podzieliła się z zebranymi historiami związanymi z twórczością swojego ojca, podkreślając jego pasję i zaangażowanie w sztukę. Jej emocjonalne wystąpienie wzbogaciło odbiór prezentowanych dzieł, nadając im dodatkowy wymiar osobistej opowieści.

Miejski Dom Kultury w Radomsku, współorganizator wystawy, zadbał o odpowiednią oprawę i atmosferę, która sprzyjała kontemplacji dzieł sztuki. Wernisaż stał się nie tylko okazją do podziwiania talentu Władysława Kopieckiego, ale także do spotkań i rozmów na temat sztuki i jej roli w życiu codziennym.

Uroczyste otwarcie wystawy rysunku Władysława Kopieckiego okazało się sukcesem, pozostawiając w pamięci uczestników niezapomniane wrażenia i inspiracje.

14.07.24 – Niedzielny Poranek Filmowy oraz warsztaty plastyczne

Niedzielny Poranek Filmowy: "Gru i Minionki: pod przykrywką" oraz kreatywne warsztaty plastyczne dla najmłodszych

W minioną niedzielę (14.07.24) w naszym kinie odbył się wyjątkowy poranek filmowy, który przyciągnął licznych małych i dużych fanów kina. Na ekranie zagościł uwielbiany przez dzieci i dorosłych film „Gru i Minionki: pod przykrywką”, zapewniając wszystkim obecnym mnóstwo śmiechu i radości.

Film opowiada o kolejnych przygodach Gru i jego wiernych pomocników – Minionków, którzy tym razem muszą stawić czoła nowym wyzwaniom. Pełna akcji i humoru historia oczarowała wszystkich, a sala kinowa była pełna śmiechu.

Po emocjonującym seansie kinowym, nasi najmłodsi widzowie mieli okazję wziąć udział w kreatywnych warsztatach plastycznych, które odbyły się w specjalnie przygotowanej pracowni. Pod czujnym okiem animatorów dzieci miały możliwość stworzenia swoich własnych, unikalnych minionków. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – maluchy chętnie sięgały po kolorowe papiery by dać upust swojej wyobraźni i stworzyć kolorowe postaci inspirowane filmowymi bohaterami.

Zarówno seans filmowy, jak i warsztaty plastyczne dostarczyły uczestnikom mnóstwo radości i satysfakcji. Była to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu, integracji oraz rozwijania zdolności artystycznych najmłodszych.

Do zobaczenia wkrótce w naszym kinie i w pracowni plastycznej!

13.07.24 – Spektakl „Rewizor”

Wyjątkowy Spektakl Teatralny „Rewizor” w Miejskim Domu Kultury w Radomsku

W sobotnie popołudnie po raz drugi w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbył się niezwykły spektakl teatralny pt. „Rewizor”, przygotowany przez Międzypokoleniową Grupę Teatralną MDK pod reżyserią Anny Rakowskiej. Wydarzenie przyciągnęło liczną publiczność, która miała okazję podziwiać pełną emocji i humoru sztukę w wykonaniu doświadczonych aktorów-amatorów.

Seniorzy z Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej włożyli ogromne zaangażowanie i pasję w swoje role, co było widoczne w każdym geście i słowie na scenie. Ich interpretacje postaci były nie tylko zabawne, ale również głęboko poruszające, oferując widzom zarówno momenty refleksji, jak i wybuchy śmiechu. Talent i oddanie aktorów sprawiły, że spektakl „Rewizor” stał się wyjątkowym doświadczeniem dla wszystkich obecnych.

Przedstawienie zakończyło się owacjami na stojąco, a widzowie nie kryli swojego uznania dla artystów. To magiczne popołudnie pełne sztuki i emocji na długo pozostanie w pamięci uczestników.

12.07.24 – Kino na leżakach

Kino na Leżakach

Dziś (12.07) nasz urokliwy Park Świętojański przeobraził się w plenerową salę kinową, stając się miejscem wyjątkowego wydarzenia – Kino na Leżakach. Mieszkańcy Radomska i okolic mieli okazję spędzić wieczór pod gwiazdami, oglądając na wielkim ekranie film „Baby boom, czyli kogel mogel 5”.

To niezwykłe wydarzenie przyciągnęło liczne grono miłośników kina, którzy chętnie zasiedli na wygodnych leżakach, by wspólnie cieszyć się atmosferą letniego kina na świeżym powietrzu. Film, będący kontynuacją kultowej serii, zapewnił widzom mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji, wpisując się idealnie w klimat letniego wieczoru.

Plenerowy pokaz filmowy to nie tylko okazja do obejrzenia popularnego tytułu, ale także szansa na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi w nieformalnej, relaksującej atmosferze. Dźwięki śmiechu i rozmów wypełniały park, tworząc niezapomniane wspomnienia dla wszystkich uczestników.

07.07. – Poranek Filmowy

Niedzielny Poranek Filmowy i rodzinne warsztaty plastyczne z Minionkami w roli głównej.

obrazek

30.06.24 – Spektakl iluzjonistyczny PRAWDZIWA MAGIA

Czary Mary, Hokus Pokus, Abrakadabra… Dzisiejszy poranek teatralny minął nam pod znakiem „Prawdziwej magii”. Publiczność zaczarował utalentowany iluzjonista – Paweł Kwiecień, jeden z najmłodszych polskich iluzjonistów!

obrazek

30.06.24 – koncert Moniuszkowców

Koncertem rozrywkowym z Towarzystwem Śpiewaczym im. S. Moniuszki w Radomsku powitaliśmy lato.  Akompaniament -Zbigniew Rymarczyk, dyrygował – Maciej Salski.

 

obrazek

23.06.24 – Poranek Filmowy

Dziś odbył się smoczy poranek filmowy!  Na ekranie zagościła animacja „Strażniczka smoków” – opowieść o małej sierocie Ping, która wyrusza w pełną wyzwań podróż, by uratować smocze jajo i odkrywa, że jest prawdziwą Strażniczką smoków. 
Po seansie dzieci uczestniczyły w Rodzinnych Warsztatach Plastycznych, tworząc własne smoki.
obrazek

20.06.24 – Zakończenie Edukacji Przedszkola nr 9

20 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultura odbyła się uroczystość zakończenia edukacji przedszkolnej 6 latków Publicznego Przedszkola nr 9 w Radomsku.

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

16.06.24. – Niedzielny Poranek Filmowy

Na dużym ekranie w kinie Pasja 2 część filmu „W głowie się nie mieści”, a w pracowni plastycznej kolorowe motyle.

obrazek

30.06.24. – Ekopiknik rodzinny ph. „Czyste powietrze dla Radomska”

W gorące niedzielne popołudnie w Parku Świętojańskim odbył się rodzinny piknik ekologiczny pod hasłem „Czyste powietrze dla Radomska”. W wydarzeniu wziął udział Prezydent Miasta Radomska Pan Jarosław Ferenc.
Celem pikniku było połączenie zabawy z nauką i dotarcie do świadomości ekologicznej jak największej ilości mieszkańców z terenu miasta Radomska i okolic.
W programie wystąpili m. in. uczestnik VII edycji programu The Voice Kids – Mateusz Śliskowski vel Śliski oraz laureatki konkursu Mikrofon 2024 – Julia Popiołek ze Studia Wokalnego MDK w Radomsku i Julia Kaźmierska z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach. Podczas pikniku nie zabrakło animacji dla dzieci czyli malowanie twarzy i toreb oraz gier
takich jak: koło fortuny z nagrodami i pytaniami dotyczącymi ochrony powietrza i gry wielkoformatowej poświęconej niskiej emisji.
Podczas trwania imprezy odbył się spektakl edukacyjny pt. „Przebój lata, czyli skrzydlaty odlot” w wykonaniu Teatru Kultureska. Natomiast dla wszystkich chętnych odbyły się warsztaty „las w słoiku” i ekodoniczki z kartoników dla sadzonek roślin oczyszczających powietrze. Dla wszystkich uczestników przygotowano również konkurs wiedzy pn. „Czyste powietrze dla Radomska” z atrakcyjnymi nagrodami.
W trakcie Ekopikniku przewidziano także strefę gastronomiczną, a w niej stoisko m.in. z: popcornem, watą cukrową, lodami, goframi, sorbetami czy kawą mrożoną.
Na najmłodszych czekała zjeżdżalnia dmuchana oraz wiele innych atrakcji.
obrazek

15.06.24 – Jubileusz 25-lecia Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych

W tym roku świętujemy jubileusz 25. Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych. Jest to wyjątkowe wydarzenie, mające na celu integrację i wspieranie osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. W dzisiejszym programie imprezy znalazły się warsztaty sensoryczne, bębniarskie oraz arteterapii. Rozstrzygnęliśmy również konkurs plastyczny „Kto w stawie mieszka?”. Ponadto w holu odbył się wernisaż klubu Plastyka MDK oraz pokaz prac Macieja Adamkiewicza. Niespodzianką dla wszystkich był jubileuszowy tort. Następnie muzycznym i barwnym korowodem uczestnicy udali się do Parku Świętojańskiego. Tam czekały na wszystkich stoiska kulinarne, sportowe, kiermasz oraz kabina odczuć autystycznych, platforma 360, pokazy strażackie i policyjne. Publiczność zabawiała animatorka, a gwiazdą spotkania był zespół SPONTAN.
 
obrazek
obrazek

16.06.24. – Turniej Szachowy

Zakończył się ostatni w tym sezonie Turniej Szachowy.
 
Oto wyniki:
kat. Junior:
I miejsce – Igor Gieroń
II miejsce – Daniel Michalski
III miejsce – Jakub Rogalski
 
kat. Młodzik:
I miejsce – Nikodem Trzaskacz
II miejsce – Jakub Marchewka
III miejsce – Dominik Michalski
 
kat. Open:
I miejsce – Łukasz Bubas
II miejsce – Zygmunt Matyszewski
III miejsce – Krzysztof Baczyński
obrazek

15.06.24 – Klubik Brzdąców

Co to był za poranek! Klubik Brzdąców z wakacjami w tle, zabawy było co niemiara

obrazek

15.06.24 – Wyniki Konkursu plastycznego „Kto w stawie mieszka?”

PROTOKÓŁ

z oceny prac, które wpłynęły na konkurs plastycznyKto w stawie mieszka?” zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Radomsku w ramach jubileuszowych 25. Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych

 

W dniu 11 czerwca 2024 r. Komisja w składzie:

 

  1. Krzysztof Zygma – przewodniczący
  2. Joanna Dudek
  3. Sebastian Pierzchalski

obejrzała 80 prace w trzech kategoriach wiekowych. Laureatami konkursu zostali:

 

– w kategorii kl. 0 – III (70 prac)  

 I miejsce – Wiktoria Przystańska z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Radomsku                                 

 II  miejsce –Nikola Niedbała z Dziecięcej Sekcji Plastycznej Miejskiego Domu Kultury
w Radomsku,  przygotowana przez Panią Karolinę Mysłek-Studniarczyk

III  miejsce – Zofia Skowronek z Dziecięcej Sekcji Plastycznej Miejskiego Domu Kultury
w Radomsku,  przygotowana przez Panią Karolinę Mysłek-Studniarczyk

                                   

Wyróżnienia otrzymali:

– Łucja Łęska z  Radomska

– Aleksandra Mossur z Dziecięcej Sekcji Plastycznej Miejskiego Domu Kultury
w Radomsku,  przygotowana przez Panią Karolinę Mysłek-Studniarczyk

-Pola Pachniewicz z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Radomsku

-Bartek Jurek z Publicznego Przedszkola Nr 5 w Radomsku, przygotowany przez Panią Agnieszkę Matyjaszczyk

-Adam Lichota z Publicznego Przedszkola Nr 5 w Radomsku, przygotowany przez Panią Agnieszkę Matyjaszczyk

-Maja Gaik z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Radomsku

-Iga Basińska z  Publicznego Przedszkola Nr 10 w Radomsku

 

– w kategorii klas IV – VI (6 prac)

 

 I miejsce – Dawid Jędrzejczyk

II  miejsce – Hanna Osumek z Dziecięcej Sekcji Plastycznej Miejskiego Domu Kultury
w Radomsku,  przygotowana przez Panią Karolinę Mysłek-Studniarczyk

III  miejsce –Maria Orzińska z Dziecięcej Sekcji Plastycznej Miejskiego Domu Kultury
w Radomsku,  przygotowana przez Panią Karolinę Mysłek-Studniarczyk

 

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Frymus z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Radomsku, przygotowane przez Panią Joannę Nitecką

                                                          

– w kategorii klas VII – VIII (2 prace)

Komisja nie przyznała I, II i III miejsca.

 

Wyróżnienia otrzymali:

-Katja Kucher z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Radomsku, przygotowane przez Panią Joannę Nitecką

Szymon Kamieniak z Radomska

 

                                                                  

Fundatorem nagród jest:

– Miejski Dom Kultury w Radomsku

– Starostwo Powiatowe w Radomsku

obrazek

14.06.24 – Wernisaż wystawy Sekcji Plastycznych MDK

Od 13 czerwca 2020 startujemy z nową stroną www.mdkradomsko.pl w ramach projektu „Kultura ma głos”. 

obrazek

09.06.24. – Niedzielny Poranek Filmowi z Basią

Dzisiejszy Niedzielny Poranek Filmowy spędziliśmy z rezolutną pięciolatką Basią i jej przyjaciółmi. Dziewczynka jest pełna uroku, energii i pasiastego humoru, dzięki czemu jej życie nigdy nie jest nudne! Uwielbia żelki i zwierzęta, a każdy dzień jest dla niej przygodą, podczas której wspólnie z najmłodszymi widzami uczy się czegoś nowego.
 
Po seansie w pracowni plastycznej odbył się rodzinne warsztaty artystyczne.
obrazek

08.06.24 – „Modlitwy nocy niespanej” – spotkanie autorskie

8 czerwca w wypełnionej po brzegi sali kameralnej odbyło się spotkanie autorskie – „Modlitwy nocy niespanej”  z Alicją Małgorzatą Nowakowską i Renatą Łabińską – Kociołek. Spotkanie w ramach XXIII Radomszczańskich Dni Rodziny prowadziła Ewa Kaczmarczyk z Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku.

obrazek

04.06.24. – Spotkanie z reżyserem Marią Stachurską i projekcja filmu „Położna”

Za nami spotkanie z niezwykłymi kobietami. Na ekranie wspomnienie o Stanisławie Leszczyńskiej i poruszający film „Położna”. Po seansie spotkanie z reżyserem Marią Stachurską. Wieczór pełen wspomnień. To kolejna odsłona Radomszczańskich Dni Rodziny.

obrazek

W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI 2 / 2D dubbing – PREMIERA!!!

W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI 2 / 2D dubbing - PREMIERA!!!

Regularny repertuar
Bilety: 19 zł normalny, 17 zł ulgowy, 15 zł „w samo południe”, „poranek filmowy” (wszystkie seanse przed 12.00), 14 zł Tani Poniedziałek, sensoryczny*, grupowy
** Po seansie (16.06), ok. godz. 12.30 odbędą się Rodzinne Warsztaty Plastyczne (bilety: 5 zł / udział dziecka)

reżyseria: Kelsey Mann
scenariusz: Meg LeFauve, Jon Zack
gatunek: animacja / familijny
produkcja: USA 2024
czas trwania: 110 minut
ograniczenia wiekowe: od 6 lat

Opis filmu:

Wyprodukowany przez Disneya i Pixara film „W głowie się nie mieści 2” to powrót do umysłu Riley, obecnie świeżo upieczonej nastolatki. Centrala sterowania przechodzi gruntowny remont, bo pojawiły się nowe Emocje! Radość, Smutek, Złość, Strach i Odraza, które dotąd z powodzeniem kierowały całym przedsięwzięciem, z pewnym wahaniem witają nowego przybysza – Niepewność. A to dopiero początek zmian.

obrazek

12.06.2024, godz. 18.00
13.06.2024, godz. 18.00
14.06.2024, godz. 16.00, 18.00
15.06.2024, godz. 10.00*, 12.00, 16.00, 18.00
16.06.2024, godz. 10.30**, 12.15, 18.00
17.06.2024, godz. 12.00, 16.00, 18.00
18.06.2024, godz. 12.00, 16.00, 18.00
19.06.2024, godz. 12.00, 18.00
20.06.2024, godz. 12.00, 16.00, 18.00
21.06.2024, godz. 12.00, 14.00, 16.00
22.06.2024, godz. 12.00, 14.00, 16.00, 18.00
23.06.2024, godz. 12.15, 14.00, 16.00, 18.00
24.06.2024, godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00
25.06.2024, godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00
26.06.2024, godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00
27.06.2024, godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00, 18.00
28.06.2024, godz. 10.00, 12.00, 14.00
29.06.2024, godz. 12.00, 14.00
30.06.2024, godz. 14.00
01.07.2024, godz. 14.00
02.07.2024, godz. 14.00
03.07.2024, godz. 14.00
04.07.2024, godz. 14.00

Rezerwacja i sprzedaż biletów online po „kliknięciu” w godzinę lub na stronie: bilety.mdkradomsko.pl

02.06.24. – Niedzielny Poranek Filmowy

Niedzielny Poranek Filmowy oraz rodzinne warsztaty plastyczne z kotem w roli głównej. Film „Garfield” na ekranie a czarny kot w pracowni MDK.

obrazek

01.06.24 – Miejskie Obchody Dnia Dziecka w Zagajniku u Skrzata

Miejskie Obchody Dnia Dziecka w "Zagajniku u Skrzata"

Radosne świętowanie Dnia Dziecka w Zagajniku u Skrzata dobiegło końca. Mali i duzi mogli skorzystać w licznych atrakcji takich jak dmuchańce, fotobudka, popcorn, malowanie twarzy oraz wziąć udział w grach sportowych przygotowanych przez Akademia KBKS Radomsko oraz akrobacjach Woźniakowska Aerial i zabawach z animatorkami. Działał również punkty policji i strażaków z OSP Bogwidzowy oraz OSP Sucha Wieś. Na małej scenie umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie zaprezentowały dzieciaki z radomszczańskich przedszkoli, szkół podstawowych i sekcji artystycznych MDK.

28.05.24 – „Alkohol chemiczna pułapka”

Konkurs „Alkohol chemiczna pułapka” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych rozstrzygnięty!
Szesnasta edycja tej organizowanej przez II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Radomsku inicjatywy skupiła uwagę młodzieży na profilaktyce uzależnień, promocji zdrowia i kształtowaniu postaw asertywności. Projekt ukazał skutki nadużywania alkoholu z perspektywy młodych. Uczniowie z Powiatu Radomszczańskiego zaprezentowali prace w formie plakatów i ulotek. Na zakończenie odbył się pokaz filmu profilaktycznego pt. „Mój piękny syn”
 
W kategorii plakat szkół podstawowych:
I miejsce: Antoni Podkowa PSP nr 7
II miejsce: Gabreil Grabny PSP nr 6
III miejsce: Zofia Miedzińska PSP nr 3
Wyróżnienie: Wojciech Kosela PSP nr 6
W kategorii plakat szkół ponadpodstawowych:
I miejsce: Amelia Gniatkowska II Liceum Ogólnokształcące
II miejsce: Karolina Moryń II Liceum Ogólnokształcące
III miejsce: Kacper Chamala Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych
Wyróżnienie: Julia Depta II Liceum Ogólnokształcące
W kategorii ulotka:
I miejsce Karol Ludwikowski II Liceum Ogólnokształcące
II miejsce Zuzanna Frymus Zespół Szkół Elektryczno – Elektronicznych
 
Nagroda publiczności:
Anna Flasza II Liceum Ogólnokształcące
 
Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Radomska i Starosty Powiatu Radomszczańskiego. Sponsorami nagród były Radomsko Miasto Otwarte, Powiat Radomszczański, Klub Wzajemnej Pomocy Szansa Radomsko
obrazek

28.05.24 – Spotkanie z Krystyną Włodarską

W 2024 roku przypada 40. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W związku
z potrzebą upamiętnienia kapłana i rocznicy jego śmierci, w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyło się spotkanie z naocznym świadkiem życia ks. Jerzego, siostrą
Krystyną Włodarską.
W latach 1982 – 1984 siostra Krystyna posługiwała u boku bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz ks. Teofila Boguckiego w parafii św. Stanisława Kostki w Warszawie na Żoliborzu. Spotkanie wzbogaciły archiwalne dokumenty i zdjęcia oraz fragmenty poruszających kazań i homilii wygłaszanych przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.
Pomysłodawcą spotkania byli: Pani Anna Kaurzel, przewodnicząca Podregionu NSZZ Solidarność w Radomsku oraz Zarząd Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „Solidarność”
w Łodzi.
obrazek

26.05.24 – „Dla Ciebie Mamo” – koncert Chóru „Serenada”

W ostatnią niedzielę w Miejskim Domu Kultury odbył się piękny koncert z okazji Dnia Matki, zorganizowany przez Chór Serenada oraz zaproszonych gości. Wydarzenie przyciągnęło  mieszkańców, którzy przyszli wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Seniorzy udowodnili, że potrafią zorganizować niezapomniane i pełne emocji wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników i publiczności.

 

obrazek

26.05.24 – „Wierszydełka”

Z okazji Dnia Mamy Grupa Teatralna MDK Rekwizytornia Teatr przygotowała spektakl „Wierszydełka”. Gratulujemy młodym aktorom.

obrazek

25.05.24 – „Ona jest jedna” – koncert Chóru Romantica

W sobotę w Miejskim Domu Kultury odbył się uroczy koncert z okazji Dnia Matki, zorganizowany przez  Chór Romantica pod dyrekcją Jana Mielczarka. Wydarzenie zgromadziło licznych mieszkańców, którzy z radością przyszli uczcić ten wyjątkowy dzień. Podczas emocjonalnych występów  chór seniorów zaśpiewał piękne, nostalgiczne utwory o matkach, budząc wzruszenie wśród zgromadzonych.

obrazek

24.05.24 – „Najdroższe słowo Matka” – koncert Chóru Złota Nutka

Z okazji Dnia Matki odbył się koncert Chóru Seniora MDK „Złota Nutka” pt. „Najdroższe słowo Matka”. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono mieszkańców, którzy z entuzjazmem uczestniczyli w świętowaniu tego szczególnego dnia. Koncert rozpoczął się od wzruszających występów chóru seniorów, którzy zaśpiewali tradycyjne piosenki o matkach, przypominając zgromadzonym o ciepłych chwilach spędzonych z rodziną.

obrazek

24.05.24 – Zakończenie roku akademickiego Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem więcej”

Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem Więcej” uroczyście zakończył rok akademicki 2023/2024 r. Seniorzy świętowali radośnie i z dystansem. Nie zabrakło popisów wokalnych i krótkiego podsumowania tego co w uniwersytecie działo się przez cały rok. Były życzenia, podziękowania i wiele dobrych słów. A na koniec publiczność długo oklaskiwała
spektakl „Rewizor” w brawurowym wykonaniu Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej MDK, który wyreżyserowała jej instruktorka Anna Rakowska.
obrazek

23.05.24 – Dni Rodziny – program PP nr 3 w Radomsku

Dziś na scenie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbyła się uroczystości z okazji pięknego święta jakim jest Dzień Matki i Dzień Ojca.
 
Przed swoimi wspaniałymi rodzicami wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Radomsku. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem zaprezentowały swoje możliwości wokalne, recytatorskie i ruchowe. W pięknych strojach pokazały bogaty program artystyczny – wiersze, piosenki, tańce i życzenia dla kochanych rodziców. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Podczas wręczania własnoręcznie wykonanych upominków całusom i uściskom nie było końca.
obrazek

25.05. – Koncert Edyty Geppert

19.05.24 -Konkurs wokalny MIKROFON 2024

Za nami konkurs wokalny Mikrofon 2024 zakończony uroczystym koncertem laureatów. Wydarzenie miało na celu promowanie młodych talentów oraz rozwijanie ich pasji do muzyki. Do konkursu zgłosiło się 60 uczestników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Po intensywnych przesłuchaniach i ocenach dokonywanych przez jury, wyłoniono zwycięzców, którzy będą mieć okazję wystąpienia przed szerszą publicznością podczas Dni Radomska. Gwiazdą tegorocznego konkursu galowego był Mateusz Śliskowski vel Śliski, uczestnik VII edycji programu THE VOICE KIDS.
 
P R O T O K Ó Ł
z posiedzenia Komisji Oceniającej uczestników Konkursu Wokalnego „Mikrofon 2024” pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w dniu 17 maja 2024 roku.
 
Komisja w składzie:
– Włodzimierz Knaś – przewodniczący
– Krzysztof Zygma
– Wojciech Pachuta
po wysłuchaniu wokalistów w dwóch kategoriach przyznała:
 
w kategorii kl. I – III ( 20 wykonawców)
 
I miejsce – Kornelii Włuce z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamieńsku
II miejsce – Paulinie Grudzień ze Szkoły Podstawowej w Pławnie
III miejsce – Zuzannie Witkowskiej ze Szkoły Podstawowej w Pławnie
 
Wyróżnienia otrzymali:
 
– Pola Dziadkiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Radomsku
– Alicja Śpiechowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach
– Lena Sterczewska ze Szkoły Podstawowej w Wiewcu
– Amelii Bok z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
– Alicji Kazimierczak z Zespołu Wokalno – Instrumentalnego „Tęczowe Nutki” z Miejskiego
Domu Kultury w Radomsku
 
Nagrodę Specjalną – czyli udział w koncercie „Muzyczne Radomsko” podczas Dni
Radomska 2024 otrzymują:
 
– Kornelia Włuka
– Paulina Grudzień
– Zuzanna Witkowska
 
Jury postanowiło także przyznać dodatkowe Nagrody Specjalne – czyli udział w drugim koncercie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka w ramach Dni Radomska na małej scenie następującym wykonawcom:
 
– Oliwii Kramek z Publicznej szkoły Podstawowej w Gidlach
– Kalinie Siemińskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gidlach
– Antoninie Sucheckiej ze Szkoły Podstawowej w Żarkach
– Zosi Żurek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sulmierzycach
– Poli Politańskiej z Zespołu Wokalno – Instrumentalnego „Tęczowe Nutki” z Miejskiego Domu
Kultury w Radomsku
 
w kategorii kl. IV – VI – (20 wykonawców)
 
I miejsca – Adamowi Saternusowi z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
II miejsce – Lenie Figler ze Szkoły Podstawowej w Kłomnicach
III miejsce – Aleksandrze Łągiewce ze Studia Wokalnego Miejskiego Domu Kultury w Radomsku
 
Wyróżnienia otrzymali:
 
– Maja Mielczarek z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Radomsku
– Jakub Siejca z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
 
Nagrodę Specjalną – czyli udział w koncercie „Muzyczne Radomsko” podczas Dni
Radomska 2024 otrzymują:
 
– Adam Saternus
– Lena Figler
– Aleksandra Łągiewka
 
Jury postanowiło także przyznać dodatkowe Nagrody Specjalne – czyli udział w drugim koncercie zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka w ramach Dni Radomska na małej scenie następującym wykonawcom:
 
– Antoniemu Pierzakowi z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Radomsku
– Natalii Marczak z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Radomsku
– Filipowi Kukuczce ze Szkoły Podstawowej w Chabielicach
– Julianowi Cudakowi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ciężkowicach
– Marcie Graziani z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sulmierzycach
 
P R O T O K Ó Ł

z posiedzenia Komisji Oceniającej uczestników Konkursu Wokalnego  „Mikrofon 2024” pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska, który odbył się

w Miejskim Domu Kultury w Radomsku  w dniu 18 maja 2024 roku.

Komisja w składzie:

– Włodzimierz Knaś – przewodniczący
– Krzysztof Zygma
– Wojciech Pachuta

po wysłuchaniu wokalistów w dwóch kategoriach przyznała:

w kategorii kl. VII – VIII  ( 5  wykonawców)

I miejsce – Komisja nie przyznała
II miejsce –  Julii Popiołek ze Studia Wokalnego z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku
III miejsce – Amelii Mesjasz ze Szkoły Podstawowej w Szczercowie

Wyróżnienie otrzymała:

– Aleksandra Kowalczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Radomsku

Nagrodę Specjalną  – czyli udział w koncercie „Muzyczne Radomsko” podczas Dni

Radomska 2024 otrzymują:
– Julia Popiołek
– Amelia Mesjasz

w kategorii kl. Ponadpodstawowe ( 14 wykonawców) 

I miejsce – ex aeuqo Annie Sobkowicz z V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy Julii Kaźmierskiej z  Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
II miejsce – Sylwii Knop z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie
III miejsca – Gabrieli Kruk z Bełchatowa

 Wyróżnienia otrzymali:

– Błażej Owczarek z III Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie
– Anna Baryła z VII Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie
– Nikola Zyskowska ze Świętej Anny
– Oliwia Łągiewka ze Studia Wokalnego z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku

Nagrodę Specjalną  – czyli udział w koncercie „Muzyczne Radomsko” podczas Dni

Radomska 2024 otrzymują:

– Anna Sobkowicz
– Julia Kaźmierska
– Sylwia Knop
– Gabriela Kruk

Podczas obrad, Jury w składzie: Włodzimierz Knaś – przewodniczący, Wojciech Pachuta i Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku Pan Krzysztof Zygma  oraz koordynator konkursu Aneta Bus podjęli decyzję o przesunięciu nagród finansowych przewidzianych w kategorii kl. VII – VIII do kategorii szkół ponadpodstawowych ze względu na bardzo wysoki poziom uczestników.

Fundatorami nagród są:
– Miasto Radomsko
– Powiat Radomszczański
– Miejski Dom Kultury w Radomsku.
obrazek

19.05.24 – Turniej Szachowy

Zakończył się Turniej Szachowy rozgrywany w MDK. Na ostatnie spotkanie w tym sezonie artystycznym zapraszamy 16 czerwca.
 
Wyniki:
kat. młodzik:
I Miejsce – Mateusz Wasilewski
II Miejsce – Nikodem Trzaskowski
III Miejsce – Aleksy Żak
kat. junior
I Miejsce – Daniel Michalski
II Miejsce – Jakub Rogalski
III Miejsce – Hubert Wolski
kat. open
I Miejsce – Grzegorz Plutecki
II Miejsce – Paweł Ślęzakowski
III Miejsce – Piotr Zięba
 
Gratulujemy!
obrazek
Skip to content