Miejski Dom Kultury
w Radomsku

Uwaga! Informacja dot. zajęć Fit Dance Kids.

Uwaga!
Przypominamy, że zajęcia Fit Dance Kids (gr.5-7 lat) i Fit Dance (8-12 lat) są zawieszone do odwołania.
obrazek

20.11.23. – Spektakl „Przyczyna”

Klub Seniora „Złota Jesień” MDK Radomsko w ramach zajęć zaprosił na spotkanie pn. „Przyczyna” przygotowane przez Zespół Sonata 23 Towarzystwa Przyjaźni Polsko – Węgierskiej w Radomsku.

obrazek

17.09.23 – Turniej Szachowy

17 września w MDK odbył się pierwszy w tym sezonie turniej szachowy. 
 
Gratulujemy zwycięzcom.
 
Kat. Junior:
1. miejsce: Szymon Rybak
2. miejsce: Igor Gieroń
3. miejsce: Dawid Pietrzyk
 
Kat. Open (Senior):
1. miejsce: Piotr Chybalski
2. miejsce: Michał Nowakowski
3. miejsce: Grzegorz Dmuchowski
obrazek

10.09.23 – Zapisy do sekcji artystycznych.

10 września w MDK odbył się dzień otwarty podczas którego nasi instruktorzy zapisywali do sekcji artystycznych na nowy sezon 2023/2024. 

obrazek

Spotkania ze Sztuką

obrazek
Plakat zapraszający na zajęcia plastyczne dla seniorów "Spotkania ze sztuką"

17 – 21.07. Warsztaty tańca towarzyskiego

Wakacyjne warsztaty tańca towarzyskiego zakończyły się pod znakiem radości!

Przez pięć popołudniowych dni, od 17 do 21 lipca, uczestnicy wakacyjnych warsztatów tańca towarzyskiego mieli okazję zanurzyć się w świat tańca pod czujnym okiem instruktora – Dawida Fiszera ze Szkoły Tańca Etiuda. Był to czas pełen pasji, nauki i radości płynącej z tańca.

Warsztaty przyciągnęły wielu miłośników tańca w różnym wieku, dlatego uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy – młodszą i starszą. Każda z grup miała możliwość nauki dwóch różnych tańców, dopasowanych do ich umiejętności i wieku. W grupie młodszej maluchy rozpoczęły swoją przygodę z tańcem odkrywając uroki cha-chay i samby. Młodzi tancerze byli niesamowicie zaangażowani, starając się opanować nowe kroki i wyrażać siebie poprzez ruch. Starsza grupa, za to, opanowała skomplikowane kroki jive’a i rumby. Dominowała tu energia i entuzjazm, gdy uczestnicy opanowywali skomplikowane figury i szybkie tempo

Podczas warsztatów każdy z uczestników odkrył w sobie nie tylko umiejętność tańca, ale również pewność siebie, poczucie rytmu i zdolność do współpracy w grupie. To było niesamowite doświadczenie obserwować, jak tańczenie potrafi łączyć ludzi i sprawiać, że wszyscy świetnie się bawią.

Na zakończenie warsztatów, wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje nowo odkryte umiejętności tańca rodzicom i przyjaciołom. Dzięki takim wyjątkowym wydarzeniom, tańce stają się nie tylko formą aktywności fizycznej, ale również pięknym środkiem wyrażania emocji i pasji.

Uczestnicy: Slava Dovhaliuk, Alicja Gorzelak, Izabela Gorzelak, Mia Jędrzejak, Pola Konewka, Laura Małek, Hanna Niedźwiecka, Julian Olejniczak, Pola Olejniczak, Maja Olszewska, Nadia Placzyńska, Sonia Powroźnik, Zuzanna Powroźnik, Kaja Renik, Marta Stradomska, Piotr Żak, Aleksandra Kowalczyk, Dorota Kowalczyk, Wiktor Kowalczyk, Aleksandra Rak, Michalina Walicka, Patrycja Walicka.

 

17 – 21.07. Warsztaty realizacji teledysku „Zielone Nutki”

Zakończyły się niezapomniane warsztaty realizacji teledysku pod przewodnictwem Sebastiana Pierzchalskiego!

Wyjątkowy tydzień pełen muzyki właśnie dobiegł końca. W dniach od 17 do 21 lipca, Miejski Dom Kultury w Radomsku był areną kreatywnych działań podczas wyjątkowych warsztatów realizacji teledysku. Prowadzenie zajęć powierzono Sebastianowi Pierzchalskiemu, który pełen pasji przekazywał swoją wiedzę i doświadczenie uczestnikom.

Pięciodniowe warsztaty były intensywnym artystycznym doświadczeniem dla dzieci, które pracowały przy tworzeniu teledysku od podstaw. Pod czujnym okiem instruktora, uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje kreatywne umiejętności i wyobraźnię. Zajęcia okazały się nie tylko niezapomnianym artystycznym doświadczeniem, ale także okazją do twórczego rozwoju. Podczas intensywnych dni pracy, młodzi twórcy wspólnie stworzyli tekst utworu, do którego realizowali teledysk. Zespół Musical Souls, współpracujący z uczestnikami, stworzył oryginalną muzykę, nadając teledyskowi niepowtarzalną aurę dźwiękową. Nie mogło także zabraknąć nagrania materiału w studiu i plenerze, które nadało teledyskowi profesjonalny wygląd i wzbogaciło go o różnorodne ujęcia.

Pięć intensywnych dni pracy zaowocowało spektakularnym efektem, którego premiera już wkrótce. Teledysk, pełen pasji, zaangażowania i twórczego zauroczenia, zostanie przedstawiony publiczności, prezentując talent i wyjątkowość młodych artystów. Projekt ten dowodzi, że sztuka potrafi łączyć ludzi w niezapomniane doświadczenia, a w efekcie powstaje coś niezwykłego, co zostanie w pamięci na długo.

Uczestnicy warsztatów: Oliwia Adamecka, Ada Cieślik, Emilia Gawlik, Julia Gawlik, Laura Jasińska, Maria Jasińska, Hanna Osumek, Alicja Sarna, Wanesa Szczepańska, Ewa Topchii, Dorota Kowalczyk, Wiktor Kowalczyk, Aleksandra Kowalczyk, Natalia Rak, Anna Gębicz, Maja Kałdońska

Warsztaty zrealizowany przy wsparciu finansowym Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

10-14.07 Warsztaty plastyczne „Dokąd nocą tupta jeż”

10-14.07 Zajęcia z rękodzieła "Gdzie nocą tupta jeż"

„Dokąd nocą tupta jeż” były to niezwykłe warsztaty rękodzieła, które odbyły się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Od 10 do 14 lipca, dzieci w wieku od 7 do 10 lat miały okazję rozwijać swoją kreatywność i umiejętności manualne pod czujnym okiem instruktorki Joanny Dudek. Warsztaty były pełne magii i tajemnic, a głównym celem było tworzenie postaci z krainy wróżek i skrzatów. Dzieci miały okazję pracować z różnymi materiałami, takimi jak glina i włóczka, a także wykorzystać dary z lasu, aby ożywić swoje wyobrażone stworzenia. Uczestnicy warsztatów tworzyli niezwykłe postacie pełne detali i wyrazu. Każde dziecko miało możliwość wyrażenia swojej własnej wizji i poczuć się artystą.

Warsztaty „Dokąd nocą tupta jeż” nie tylko rozwijały umiejętności manualne, ale także pobudzały wyobraźnię i kreatywność uczestników. Dzieci uczyły się cierpliwości, precyzji i pracy zespołowej, dzieląc się pomysłami i wspierając się nawzajem. Efektem ich twórczego wysiłku były niezwykłe postacie z krainy wróżek i skrzatów, które ożyły w ich rękach. Każda figurka była wyjątkowa i emanowała indywidualnym stylem i charakterem. Rodzice i bliscy zostali zaproszeni na specjalną wystawę, na której dzieci dumnie prezentowały swoje dzieła. To był magiczny moment pełen radości i wzruszenia, kiedy każde dziecko mogło podzielić się swoją twórczością z innymi.

Warsztaty zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach realizacji projektu „W zaczarowanym lesie”

10-14.07 Zajecia teatralne

10-14.07 Warsztaty teatralne

Warsztaty teatralne o nazwie „Leśna Szkoła”, które odbywały się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku od 10 do 14 lipca, dostarczyły dzieciom i młodzieży niezapomnianych doświadczeń. Warsztaty, prowadzone przez instruktorkę Anitę Pawlak-Zygmę, skupiły się na rozwijaniu umiejętności aktorskich i kreatywności uczestników. Podczas intensywnego tygodnia warsztatowego, dzieci i młodzież miały okazję eksperymentować z różnymi technikami teatralnymi, uczyć się improwizacji i przygotować własny spektakl. Efektem ich ciężkiej pracy był spektakl zatytułowany „Co to jest Teatr?”, który został zaprezentowany na zakończenie warsztatów. Udział w warsztatach teatralnych „Leśna Szkoła” był nie tylko okazją do rozwijania talentów artystycznych, ale także do budowania pewności siebie, pracy zespołowej i wyrażania emocji przez sztukę teatralną. Wspólna praca, eksplorowanie wyobraźni i odkrywanie talentów sprawiły, że wakacje stały się czasem pełnym magii i kreatywności. To właśnie takie inicjatywy przyczyniają się do rozwoju artystycznego i osobistego dzieci i młodzieży.

04-07.07 Zumba

04 - 07.07 Zumba

Zajęcia Zumba Kids były prowadzone pod okiem Pani Magdaleny Kazun. Dzieci uczył się podstawowych kroków, dobrze się bawiły i radośnie spędzały czas w naszej sali tanecznej. To było energetyczne powitanie wakacji.

03-07.07 – Warsztaty plastyczne Poczet zwierząt leśnych

3-7.07 Warsztaty plastyczne. Poczet zwierząt leśnych

W ramach zajęć „Poczet zwierząt leśnych”, zostały wykonane porterty leśnych stworzeń.Dzieci pod okiem instruktor Karoliny Mysłek – Studniarczyk pokazywały piękno przyrody, która na obrazach odkrywała nam swoje nieznane oblicze. Efekt oglądać można w holu głównym MDK, gdzie prezentowana jest wystawa.

Uczestnicy: Emilii Gawlik, Julii Gawlik, Michała Kulisia, Julii Leszczyńskiej, Patrycji Leszczyńskiej, Emmy Łyczkowskiej, Mai Machury, Poli Machury, Liliany Nowickiej, Hanny Osumek, Leny Podsiedlik, Laury Szlęg, Nikoli Węgrzyńskiej, Alicji Wiśniewskiej i Julii Wolamin. Prace będzie można oglądać do końca wakacji. Warsztaty poprowadziła Karolina Mysłek – Studniarczyk.

Warsztaty zrealizowane dzięki wsparciu finonsawemu Łódźkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach realizacji projektu „W zaczarowanym lesie”

Warsztaty „W zaczarowanym lesie” – wolne miejsca!

obrazek
Plakat informujący o zapisach na wakacyjne warsztaty

Zapraszamy na warsztaty.

Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe na warsztaty tańca orientalnego. Zajęcia odbywają się w każdą środę o godz. 17.00-18.00 w sali tanecznej MDK. 

Koszt: 40 zł/os/mies.

obrazek

Warsztaty plastyczne „Morze Sztuki”

Od 8 do 12 sierpnia w MDK odbywały się warsztaty plastyczne „Morze Sztuki”. Przez 5 dni mali artyści, różnymi technikami wykonywali prace związane z morzem. Powstała wyjątkowa rafa koralowa, ceramiczne koniki morskie, witraże oraz latarnie. Efekty pracy uczestników można oglądać na wystawie w holu MDK.  

obrazek

Artystyczne ferie z MDK

Ferie? Czas, start ! W naszych salach śmiech, gwar, zabawa i nauka czyli to co lubimy najbardziej. Ale to dopiero początek 🙂 Trwają warsztaty plastyczne „Na szkle malowane”, które prowadzą nasi instruktorzy Joanna Dudek i Tomasz Zawadzki. W pracowni kopisty „U Nikifora” króluje instruktor Karolina Mysłek. Warsztaty wokalne prowadzi instruktor Justyna Szalińska. Po południu jeszcze zajęcia filmowe i teatralne z Anitą Pawlak Zygmą, Martą Renik i Sebastianem Pierzchalskim. Od rana do wieczora gra też nasze kino. Jak dobrze Was u nas gościć twarzą w twarz 😀

obrazek

Bezpieczne ferie

W Miejskim Domu Kultury rozpoczęły się ferie zimowe 2022. Uwagi o bezpieczeństwie przekazała nam Pani Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

obrazek
Skip to content