Miejski Dom Kultury
w Radomsku

„Musca domestica. Epifanie Tadeusza Różewicza”-spotkanie z dr Mają Dziedzic

Rozwiązujemy zagadkę dlaczego po naszym plakacie lata… mucha. Podczas festiwalu 3xRóżewicz naszym gościem będzie dr Maja Dziedzic. Autorka książki „Musca domestica. Epifanie Tadeusza Różewicza”. Musca domestica czyli z łaciny mucha domowa. A jaki ma to związek z Tadeuszem Różewiczem? Rozwiązanie zagadki podczas panelu dyskusyjnego w sobotę 7 października o godz. 17.00. Wstęp wolny

obrazek
obrazek
obrazek

Wolontariusze poszukiwani!

Kolorowa Lokomotywa – konkurs z nagrodami

Łódzki Dom Kultury  ogłasza konkurs upcyclingowy dla uczestników projektu  „Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku” pn. „Upcycling, czyli nowe przygody przedmiotów”

Celem konkursu jest edukacja dzieci i młodzieży w kierunku wykorzystywania surowców wtórnych w kreatywny sposób, uwrażliwienie młodego pokolenia na istotę ochrony środowiska, szczególnie w przestrzeni lokalnej oraz kształtowanie świadomości ekologicznej uczestników.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie autorskiej pracy przestrzennej w technice mieszanej, wykorzystującej surowce wtórne, takie jak: plastikowe butelki, szkło, puszki, stworzonej w nurcie upcyclingu.

Prace należy dostarczyć do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku do 19 września b.r.

Szczegóły w regulaminie konkursu

„Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku” projekt dofinansowany przez WFOŚiGW w Łodzi. Jego celem jest zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej oraz wiedzy i umiejętności w zakresie twórczości ekologiczno-artystycznej wśród dzieci i młodzieży, poprzez uczestnictwo w warsztatach ekologicznych, wycieczkach, spektaklu teatralnym, a także konkursie twórczym.

obrazek
Plakat zapraszający dzieci do udziału w ekologiczno-artystycznym projekcie "Kolorowa Lokomotywa - na ekologicznym szlaku"

27.08.23 – Rodzinny Piknik Ekologiczny „Segreguj, B(i)o warto!”

27 sierpnia w Parku Świętojańskim odbył się Rodzinny Piknik Ekologiczny „Segreguj B(i)o warto”. Jego głównym celem była edukacja na temat prawidłowego segregowania odpadów bio i zielonych oraz odpadów, które należy umieszczać w przydomowym kompostowniku. W programie imprezy znalazły się m.in.  Punkt informacyjny programu „Czyste Powietrze”, Punkt informacyjny Budżetu Obywatelskiego, Stoiska z rękodziełem. Dla najmłodszych odbyły się warsztaty plastyczne szyszkowe pająki przygotowane przez instruktorów MDK, a aktorzy z Krakowskiego Biura Promocji Kultury zaprezentowali ekologiczny spektakl  pt. „Aladyn na ratunek światu”. Na koniec wystąpiły uczestniczki tegorocznej edycji The Voice Kids: Julia Kuś, Kinga Kipigroch i Kornelia Wożniak w koncercie „Gwiazdy The Voice Kids” oraz  Studio Piosenki GOK w Gidlach w Koncercie „Na ludową nutę”.

obrazek

23.08.23 -Kolorowa Lokomotywa

Podróżujemy Kolorową Lokomotywą. Odwiedziliśmy Pasieke w Lipce. Było słodko 
Dzieci mogły zapoznać się tam z historią pszczelarstwa i życiem pszczół, a także podejrzeć ich pracę „na żywo” w ulu pokazowym. Na warsztatach wykonywały też domek dla pszczół murarek. Tego dnia nie zabrakło też miodobrania i degustacji miodu przez uczestników projektu.
 
Projekt „Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku” dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Patronat honorowy nad projektem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber. Projekt Łódzkiegop Domu Kultury.
obrazek

11.07.2023 – Warsztaty upcyclingowe Kolorowej Lokomotywy

Kolorowe woreczki powstawały podczas warsztatów upcyclingowych organizowanych przez Łódzki Dom Kultury w ramach projektu „Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku”. Warszataty, które miały na celu przybliżenie procesu przetwarzania wtórnego odpadów adresowane były do dzieci biorących udział w projekcie. Warsztaty realizowano z Fundacją Up-life.

Partnerem projektu  „Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku” jest  Miejski Dom Kultury w Radomsku.

Projekt dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi https://www.wfosigw.lodz.pl/

Patronat honorowy nad projektem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Pan Grzegorz Schreiber

Więc

 

obrazek

09.07.23 – Artystyczny Rajd Rowerowy „Z Kulturą na Ramie”

9 lipca zabraliśmy Kulturę na Ramę i wspólnie z Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko wyruszyliśmy w plener! W Punkcie edukacyjnym Podświerk – Nadleśnictwo Radomsko na najmłodszych czekały różne animacje i warsztaty plastyczne, a dorośli mogli rozegrać mecz piłki nożnej. Na koniec odbyło się wspólne grillowanie. 

 

obrazek

03.07.23 – Kolorowa Lokomotywa -wycieczka

„Kolorowa Lokomotywa – na ekologicznym szlaku” zabrała nas w niezwykłą podróż do Pasieka w Lipce. Dzieci wzięły udział w warsztatach podczas których dowiedziały się różnych ciekawostek o pszczołach, poznały pracę pszczelarza i degustowały miody. Nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę. Na koniec uczestnicy wykonali domek dla owadów. 
 
Projekt Łódzki Dom Kultury dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z Łodzi.
 
Pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Pana Grzegorza Schreibera.
obrazek

21.06.23 – Program z okazji Dnia Matki i Ojca

Z okazji Dnia Matki i Ojca Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zorganizowało 21 czerwca w MDK koncert „Dom – to My” w wykonaniu zespołu „Sonata 23”.

obrazek

18.06.23 – Turniej Szachowy

18 czerwca odbył się ostatni turniej szachowy w tym sezonie artystycznym w MDK. Dziękujemy za wspólną grę i gratulujemy zwycięzcom.

Nagrody otrzymali;
W kat. Młodzik:
1. Patryk Sekrecki
2. Nikodem Trzaskacz
3. Kacper Cygan
W kat. Junior:
1. Daniel Michalski
2. Ksawery Matusiak
3. Szymon Rybak
W kat. Senior:
1. Zygmunt Matyszewski
2. Piotr Piaskowski
3. Konrad Krupiński
 
Zapraszamy do gry w nowym sezonie.
obrazek
Plakat zapraszający do udziału w Turnieju Szachowym 18 czerwca 2023

15.06.23 – Zakończenie Roku Akademickiego

15 czerwca w sali tanecznej MDK Radomszczański Uniwersytet III Wieku uroczyście obchodził zakończenie roku akademickiego.  Zaprezentował się Chór Melodia i Sekcja Taneczna. 

obrazek

01.06.23 – Miejskie Obchody Dnia Dziecka

Zaczęło się od przekazania dzieciom klucza do miasta i kolorowej dziecięcej parady do Parku Świętojańskiego – Zagajnika u Skarzata. A potem szczudlarze i słodkości, fotobudka, wata cukrowa i popcorn, dmuchańce, warsztaty plastyczne i zajęcia sportowe, animacje i zabawy, bańki mydlane, malowanie twarzy i modelowanie baloników, pokaz sprzętu policyjnego, rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego i konkursu na najciekawsze przebrania, pokaz cyrkowy, występy dziecięcych zespołów, a przede wszystkim mnóstwo uśmiechu i doskonałego humoru – tak świętowaliśmy tegoroczny Dzień Dziecka. Organizatorzy: Miasto Radomsko, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku. Zerknijcie w fotorelację

obrazek

28.05.23 – Zakończenie roku akademickiego 2022/2023 UTW

Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem Więcej” 28 maja 2023 r. świętował uroczyste zakończenie roku akademickiego 2022/2023 r. Sprawozdanie z działalności przedstawiła Prezes dr Anna Kapuściarek. Imprezę wzbogaciły występy artystyczne nie tylko muzyczne i taneczne, ale także teatralne. Specjalnie na zakończenie roku Studenci Uniwersytetu przygotowali spektakl „Sanatorium”
na podstawie dramatu „Ożenek” Mikołaja Gogola, okraszony wierszami Wisławy Szymborskiej.
Wyboru tekstów i wierszy do spektaklu dokonała Anna Rakowska, która jest też autorką scenariusza i reżyserką spektaklu.
Wśród zaproszonych gości byli: Zastępca Prezydenta Miasta Radomska Pani Małgorzata Kańska – Kipigroch, Sekretarz Starostwa Powiatowego w Radomsku Pan Tomasz Kornacki,
W imieniu poseł na Sejm RP Anny Milczanowskiej była Pani Edyta Sapis – Drozdek
oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Pan Krzysztof Zygma.
 
Projekt sfinansowany ze środków UM w Radomsku
obrazek

24.05.23 – „Obmyślam świat. Wydanie poprawione” Sceny Poezji

24.05.2023 - "Obmyślam świat - Wydanie poprawione" Sceny Poezji

w 100. rocznicę urodzin poetki Wisławy Szymborskiej recytatorzy ze Sceny Poezji, zaprezentowali program poetycki „Obmyślam świat. Wydanie poprawione”.

Recytatorzy: Elżbieta Jóźwiak, Grażyna Śliwakowska, Anhelina Hayeuskaya, Przemysław Klekot, Janusz Kucharski

Wyboru wierszy do programu dokonała instruktor Małgorzata Wesołowska, która jest też autorką scenariusza i reżyserką spektaklu.

21.05.2023 Turniej Szachowy

21.05 Turniej Szachowy

Za nami kolejny Turniej Szachowy rozegrany w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Szachiści zmierzyli się w niedzielę (21 maja 2023 r.) w sali tanecznej MDK.
Oto wyniki:
Kat. do lat 10 – Młodzik:
• I Miejsce – Nikodem Trzaskacz
• II Miejsce – Bartosz Jasiński
• III Miejsce – Antoni Magier
Kat. do lat 15 – Junior:
• I Miejsce – Filip Siciarz
• III Miejsce – Oskar kwiecień
• III Miejsce – Maksymilian Oziembała
Kat. Senior
• I Miejsce – Piotr Chybalski
• II Miejsce – Piotr Ziemba
• III Miejsce – Bartłomiej Malec

08.12. – Damski Biznes

Jedna z najzabawniejszych komedii w historii teatru. Sybil i Jane to przyjaciółki i obrotne kobiety.  Poznajemy je w wynajętym pokoju hotelowym , gdy są o krok od zrobienia interesu życia.  Ich firma z bielizną erotyczną własnej produkcji leży w kręgu zainteresowań jednego z największych projektantów mody. Ku uciesze przyjaciółek Włoch chce zapłacić krocie, aby przejąć ich markę.  By zachęcić go do kupna firmy, postanawiają zorganizować pokaz mody. Jednak nie na wybiegu , a we wspomnianym pokoju hotelowym…. Gdy  przystojny model przyjeżdża na miejsce,  bielizna jest już gotowa, by ją pokazać, a projektant jest w drodze , nagle w hotelu pojawiają się niczego nieświadomi mężowie naszych bohaterek…  Zaczyna się prawdziwa komedia omyłek, która może doprowadzić do wielkiej katastrofy! 

W spektaklu występują: Sybil Brunt: Dominika Gwit / Katarzyna Misiewicz-Żurek Jane Pritchard: Joanna Kupińska / Sylwia Gliwa Paul Pritchard: Piotr Ligienza / Mariusz Zaniewski George Brunt: Andrzej Popiel / Michał Koterski Rodger Hodge: Maciej Wilewski / Tomasz Dedek Sebastian: Paweł Góral / Tomasz Ciachorowski Bruno Frufferelli: Michał Piróg / Rafał Cieszyński

Twórcy: Autorzy: Marcia Kush i Doug Hughes Przekład: Elżbieta Woźniak Reżyseria: Marcin Zbyszyński Scenografia: Witold Stefaniak Kostiumy: Irma Tylor Opracowanie muzyczne: Filip Grycmacher

8.12.2023 r. MDK sala widowiskowa

Bilety w kasie MDK:

godz. 17.00
rząd 6, 1-25 / 140 zł
rząd 12, 1-25 / 120 zł

godz. 20.00
rząd 6, 1-25 / 140 zł
rząd 12, 1-25 / 120 zł

Damski Biznes:

g. 17:00 https://bilety.copa.pl/event/view/id/339277
g .20:00 https://bilety.copa.pl/event/view/id/339278

obrazek
Plakat zapraszający na spektakl "Damski biznes"

09.12 ZA GRANICĄ ŻARTÓW – KABARET NOWAKI.

ZA GRANICĄ ŻARTÓW – KABARET NOWAKI

Kabaret tworzą Adrianna Borek, Kamil Piróg i Tomasz Marciniak. Połączenie energii i kreatywności tych trzech artystów tworzy zupełnie nowatorską jakość na polskiej scenie kabaretowej. Znani z wielu produkcji telewizyjnych m.in. Paranienormalni Tonight i Kabaret na żywo, gospodarze Płockich Nocy Kabaretowych oraz Polskiej Nocy Kabaretowej, uczestnicy wszystkich największych telewizyjnych festiwali kabaretowych. Ich żywiołem są jednak występy na żywo i bezpośredni kontakt z publicznością. To tu czują się jak ryby w wodzie, bawiąc widzów w sposób nieskrępowany i spontaniczny. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę.

Za granicą żartu to najnowszy program Kabaretu Nowaki, w którym publiczność zostanie zabrana w daleką rozrywkową podróż. Nowaki wznoszą kabaret w zupełnie nowy, kosmiczny wręcz wymiar. Daleko za granicą tego, co znaliście dotychczas znajdziecie zupełnie nowe skecze, premierowe postacie i śmiech jakiego jeszcze nie zaznaliście. 

godz. 17:00 i 20:00 
bilety do nabycia: 
Miejski Dom Kultury 

 

 

obrazek
Plakat zapraszający na nowy program Kabaretu Nowaki "Za granicą żartu"

55-lecie Miejskiego Domu Kultury

Jubileuszowa gala z okazji 55-lecia istnienia Miejskiego Domu Kultury pozostaje w naszych sercach  i pamięci. Dziękujemy za wciąż spływające do nas dowody  sympatii, podziękowania i gratulacje.

 
 
obrazek

01.04. – 68.Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Za nami przesłuchania eliminacji powiatowych 68. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Komisja w składzie: Pan Krzysztof Zygma – przewodniczący, Pani Jolanta Dąbrowska oraz Pan Wojciech Pachuta postanowiła przyznać nominacje na eliminacje rejonowe do Piotrkowa Trybunalskiego:
 
w Turnieju „Teatru Jednego Aktora”:
Kamilowi Fijołkowi z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku
Malwinie Iciek z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku
Zofii Maligłówce z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku / muzyka na żywo Maja Kałdońska
 
w Turnieju Recytatorskim – kategoria dorosłych:
Elżbiecie Jóźwiak ze Sceny Poezji z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku
Karolinie Tazbir
 
w Turnieju Recytatorskim – kategoria szkół ponadpodstawowych:
Zofii Maligłówce z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku
Karolinie Staś z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku
Karolinie Broniś z Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Radomsku
Milenie Grobel z Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku
Kamilowi Fijołkowi z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku
Elizie Motyce z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku
Recytatorów do dzisiejszego konkursu przygotowały Panie: Anita Pawlak-Zygma, Małgorzata Wesołowska, Mariola Rudecka, Aneta Owczarek, Małgorzata Piotrowska, Aleksandra Kędra.
 
Fundatorami nagród są:
– Powiat Radomszczański
– Miejski Dom Kultury w Radomsku
obrazek

100 000 zł na Festiwal 3 x Różewicz!

Chwalimy się! 100 000 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Teatr! To kwota dofinansowania, którą przyznano nam na realizację Festiwalu 3 x Różewicz 2023. Cieszymy się niezmiernie, bo mieliśmy sporą konkurencję. Z 350 wniosków finansowe wsparcie otrzymało tylko 89 projektów. Nasza propozycja znalazła się wśród najlepiej ocenionych. W rankingu zajęliśmy 22 miejsce. Komisja wysoko oceniała walory organizacyjne, strategiczne i merytoryczne naszego wniosku. A teraz…do pracy!

obrazek

14.03 – Przetarg nieograniczony na najem lokalu użytkowego

Miejski Dom Kultury w Radomsku ogłasza przetarg nieograniczony na najem lokalu użytkowego z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gospodarczej – prowadzenie lokalu gastronomicznego będącego kawiarnią. Termin wpłacenia wadium – 13 marca, termin składania ofert – 14 marca do godz. 10.00

Szczegóły w załączonych dokumentach:

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

formularz ofertowy

Projekt umowy załącznik nr 2-1

11.03. – Dzień Kobiet z Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Towarzystwo Przyjaźni Polsko – Węgierskiej z okazji Dnia Kobiet przygotowało spotkanie, które odbyło się w sobotnie w popołudnie (11 marca 2023) w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. W trakcie spotkania został odczytany wykład przez Panią
Elżbietę Chybalską w ramach przeciwdziałania uzależnieniom i nałogom wśród kobiet. Po wykładzie Zespół Sonata23 pod kierownictwem Elżbiety Jóźwiak zaprezentował swój mini musical „Czar serca”, podczas którego gościnnie wystąpili: Irena Górecka i Marek Majewski.
obrazek

10.03. -„Kobieco, zmysłowo, uczuciowo”

Za zdrowie Pań, za zdrowie… Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem Więcej”
przygotował spektakl „Kobieco, zmysłowo, uczuciowo”. Imprezę wzbogaciły występy artystyczne, wokalne i taneczne. Nie zabrakło zabawnych skeczy i tematycznych monologów, a nawet pokazu mody.
obrazek

Radomszczańskie Zapusty

Radomszczańskie Zapusty powróciły 🙂 21 lutego barwny korowód przeszedł ulicami miasta. Ostatkowa impreza organizowana przez PSP nr 7 w Radomsku im.R. Traugutta odbyła się po raz czternasty.

obrazek

Rozliczenie Sztabu #5974

Informujemy, że radomszczański sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy #5974 został rozliczony. Razem zebraliśmy 136 048 zł.  Dziękujemy!

obrazek

Dziękujemy!

obrazek

V Turniej Szachowy

Przedstawiamy wyniki V Turnieju Szachowego w MDK (22.01.2023) :
 
W kategorii Juniorzy:
1. Michał Sokolak
2. Igor Gieroń
3. Patryk Mońka
 
W kategorii Młodziki:
1. Patryk Sekrecki
2. Szymon Rybak
3. Dominik Gradoń
 
W kategorii Seniorzy:
1. Zygmunt Matyszewski
2. Krzysztof Baczyński
3. Michał Nowakowski
 
W kategorii Najmłodsza uczestniczka:
Malwina Mońka
W kategorii Najmłodszy uczestnik:
Patryk Mońka
 
Gratulujemy i do zobaczenia na kolejnym turnieju 19 lutego 🙂
obrazek

Niedzielny Poranek Artystyczny – podsumowanie I tygodnia ferii

Uczestnicy warsztatów feryjnych ph. „Z wizytą u Królowej Śniegu” zaprosili na uroczyste podsumowanie pierwszego tygodnia zajęć.  Aktorzy warsztatów z elementami teatru lalkowego zaprezentowali finałowy spektakl przygotowany pod opieką Anny Rakowskiej. Na małym ekranie młodzi filmowcy zaprezentowali animację poklatkową, która powstała pod okiem Marty Renik. A korytarze i galerię zdobiły prace powstałe podczas warsztatów plastycznych prowadzonych przez Joannę Dudek i Karolinę Mysłek. Uczestnicy warsztatów inspiracji szukali w baśni H. Ch. Andersena „Królowa śniegu”.

obrazek

IV Turniej Szachowy

IV Turniej Szachowy już za nami (18.12.2022). Oto wyniki:

Kat. Senior

  1. Piotr Chybalski
  2. Krzysztof Baczyński
  3. Jan Wiśniewski

Kat. Młodzik

  1. Krystian Klekot
  2. Szymon Rybak
  3. Jakub Rogalski

Kat. Junior

  1. Nikodem Trzaskacz
  2. Kamil Drzewowski
  3. Natalia Maciaszek

Zapraszamy za miesiąc 🙂

obrazek

Jasełka i poranek filmowy

Bożonarodzeniowym akcentem rozpoczęliśmy poranek filmowy. Koło Osób Niepełnosprawnych MDK zaprezentowało publiczności przedstawienie jasełkowe. Grupę przygotowała Marlena Grzybek. A po jasełkach dzieci obejrzały świąteczną bajkę „Gwiazdka Klary Muu”. Porankowi towarzyszył kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

(18.12.2022)

obrazek

W poszukiwaniu pierwszej gwiazdki z Pawłem Łopusińskim

Tradycją jest, że zanim siądziemy do wigilijnego stołu, wypatrujemy pierwszej gwiazdki. Ale jak astronomia tłumaczy pojawienie się pierwszej gwiazdki? O tym porozmawialiśmy 16 grudnia 2022  z Pawłem Łopusińskim, radomszczaninem, miłośnikiem astronomii. Spotkanie „W poszukiwaniu pierwszej gwiazdki” prowadziła Jolanta Dąbrowska.

obrazek

Miejski Dom Kultury w Radomsku – projekt nowej przestrzeni dla kultury – Etap II

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku trwa modernizacja sali widowiskowiskowej. Projekt pn. „Miejski Dom Kultury w Radomsku – projekt nowej przestrzeni dla kultury – Etap II” jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Oś priorytetowa VI. Rewitalizacja i potencjał endogeniczny regionu
Działanie VI.1. Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury
Poddziałanie VI.1.2. Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury
Nr wniosku: WND.RPLD.06.01.02-IZ.00-10-001/21
Beneficjent: Gmina Miasto Radomsko

Jako główny cel projektu wskazano: zwiększenie partycypacji w kulturze na terenie województwa łódzkiego poprzez modernizację sali widowiskowej w Miejskim Domu Kultury w Radomsku będącej narzędziem do wzbogacenia oferty kulturalnej i wzrostu liczby jej uczestników.

 W ramach celu głównego wyznaczono cele szczegółowe, którymi są:

– dostosowanie infrastruktury sali widowiskowej do potrzeb osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności (zapewnienie odpowiedniej nawierzchni, montaż oświetlenia przeszkodowego, zastosowanie pętli indukcyjnej, dzięki czemu osoby niedosłyszące będą miały zapewniony dostęp do organizowanych wydarzeń i przedstawień, powiększając tym samym grono użytkowników sali),

– zwiększenie możliwości uczestnictwa w życiu kulturalnym (w stanie istniejącym nie jest możliwe korzystanie z części siedzeń, liczba miejsc dla osób z niepełnosprawnościami również jest ograniczona),

– poprawę komfortu korzystania z sali widowiskowej, poprzez montaż klimatyzacji, zapewnienie bezpiecznych i wygodnych miejsc siedzących, montaż oświetlenia scenicznego,

– dostosowanie oferty kulturalnej do możliwych obostrzeń związanych z wystąpieniem czynnika epidemiologicznego poprzez montaż urządzeń umożliwiających prowadzenie streamingu (zapewnienie pełnej dostępności do oferty kulturalnej w momencie ogłoszenia zakazu przemieszczania się, zakazu zgromadzeń, ograniczenia liczby osób mogących przebywać jednocześnie w jednym pomieszczeniu),

– budowanie poczucia przynależności do lokalnej wspólnoty poprzez wspólną partycypację w życiu kulturalnym regionu, promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego poprzez skierowanie oferty kulturalnej do osób przyjezdnych, turystów – nadanie projektowi zasięgu ponadregionalnego,

– poszerzenie dotychczas realizowanej oferty kulturalnej,

– zapewnienie możliwości integracji międzypokoleniowej w sferze kultury, włączenie w ofertę kulturalną nowych grup – w tym cudzoziemców poprzez poszerzenie gamy oferowanych usług i dostosowanie jej do ich potrzeb, możliwości językowych, predyspozycji.

Zakres projektu dotyczy modernizacji sali widowiskowej, widowni, widowni na balkonie, zespołu pomieszczeń operatorni oraz pomieszczenia techniczno-użytkowego.

Termin realizacji: Inwestycja zostanie zakończona w maju 2023r.

Całkowita wartość projektu: 2 923 884,00 zł.
Kwota dofinansowania : 2 023 680,00 zł.

obrazek

Zaułek spełnionych marzeń – spotkanie z Elżbietą Stępień

„Zaułek spełnionych marzeń. Czego nie wiesz o Aniołach” to najnowsza powieść Elżbiety Stępień. Podczas spotkania autorskiego (03.12.2022) publiczność miała okazję porozmawiać z pisarką i usłyszeć fragmenty publikacji. Autorka poprosiła o czytanie: Ewę Kaczmarczyk, Beatę Mertę, Monikę Rudek i Anitę Pawlak-Zygmę.

obrazek

Turniej szachowy (20.11.22)

Prezentujemy wyniki kolejnego Turnieju szachowego, który odbył się w MDK w Radomsku 20 listopada 2022:

 

W KATEGORII MŁODZIK

I miejsce – Kamil Drzewowski

II miejsce – Hiacynta Walicka

III miejsce – Nikodem Trzaskacz

 

W KATEGORII JUNIOR

I miejsce – Daniel Michalski

II miejsce – Kamil Jabłoński

III miejsce – Wiktoria Tempich

 

W KATEGORII SENIOR

I miejsce – Łukasz Bubas

II miejsce – Krzysztof Baczyński

III miejsce – Konrad Krupiński

 

Instruktor: Przemysław Rączkowski

Sędzia: Grzegorz Plutecki

Nowy Rok Akademicki u Seniorów

3 października seniorzy z Radomszczańskiego Uniwersytetu III Wieku „Wiem więcej”  zainaugurowali nowy rok akademicki. Spotkanie rozpoczęto od wspólnego zaśpiewania  „Gaudeamus Igitur”.  Nie zabrakło również  ślubowania nowych studentów. Oprawę artystyczna uroczystości zapewnił występ APASSIONATY.

obrazek

Zapisy na nowy Sezon Artystyczny 2022/2023

Zespoły, Sekcje, Kluby działające w MDK w Sezonie Artystycznym 2023/2024. 

Zajęcia w Pracowni Plastycznej rozpoczynają się od 18 września!

 

obrazek

FIT DANCE KIDS

(5 – 7 lat)

wtorki, 15.00 – 16.00

Instruktor: Magdalena Kazun

FIT DANCE

( 8-12 lat)

wtorki, 16.00 – 17.00

Instruktor: Magdalena Kazun

TANIEC LATINO SOLO MDK

(dla dorosłych)

wtorki, 20.30 – 21.30

Instruktor: Dawid Fiszer

AEROBIK DLA PAŃ

poniedziałki, środy, 20.00 – 21.00

Instruktor: Sebastian Pierzchalski

obrazek

DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA

(5–6 lat)

środy, godz. 15.30 – 16.30

Instruktor: Karolina Mysłek-Studniarczyk

DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA

Grupa I (7–11 lat)

środy, godz. 17.00 – 18.30

Instruktor:Karolina Mysłek-Studniarczyk

DZIECIĘCA SEKCJA PLASTYCZNA

Grupa II ( 7-11 lat)

czwartki, godz. 15.00 – 16.30

Instruktor: Karolina Mysłek-Studniarczyk

PRACOWNIA RĘKODZIEŁA

 (8-12 lat)

wtorki, godz. 16.00-17.30

Instruktor: Joanna Dudek

PRACOWNIA MAŁEGO ARTYSTY

 (6-7 lat)

wtorki, godz. 15.00-16.00

Instruktor: Joanna Dudek

KLUB PLASTYKA DLA MŁODZIEŻY

(12-19 lat)

piątki, godz. 16.00 – 20.00

Instruktor: Ewa Margas-Cyganek

KOŁO TWÓRCÓW ANIMACJI FILMOWEJ

(6-13 lat)

poniedziałki, 17.00 – 18.00

Instruktor: Marta Renik

SPOTKANIA ZE SZTUKĄ – ZAJĘCIA W ZAKRESIE SZTUK PLSTYCZNYCH

(dla seniorów, osób dorosłych)

czwartki, godz. 13.00  – 14.30

Instruktor: Karolina Mysłek-Studniarczyk

obrazek

MŁODZIEŻOWA GRUPA TEATRALNA „REKWIZYTORNIA TEATR”

Grupa I

wtorki, godz. 15.30 – 18.30

Instruktor: Anita Pawlak-Zygma

MŁODZIEŻOWA GRUPA TEATRALNA „REKWIZYTORNIA TEATR”

Grupa II

środy, godz. 15.30 – 18.30

Instruktor: Anita Pawlak-Zygma

SCENA POEZJI

środy, godz. 18.30 – 20.30

Instruktor: Małgorzata Wesołowska

GRUPA TEATRALNA DLA SENIORÓW

środy, godz. 12.00 – 14.0

Instruktor: Anna Rakowska

obrazek

ZESPÓŁ WOKALNO –INSTRUMENTALNY „TĘCZOWE NUTKI”

(6-9 lat)

czwartki, godz. 15.00 – 16.30,

Instruktor: Justyna Szalińska

ZESPÓŁ WOKALNO –INSTRUMENTALNY „TĘCZOWE NUTKI”

(10-13 lat)

czwartki, godz. 16.30 – 18.30,

Instruktor: Justyna Szalińska

STUDIO WOKALNE MDK

(od 13 lat)

poniedziałki, godz. 14.00 – 20.00

Instruktor: Magdalena Syposz

CHÓR SENIORA „ZŁOTA NUTKA”

wtorki i piątki, godz. 10.00 – 12.00

Instruktor: Zdzisław Nowak

obrazek

KLUB ZŁOTEJ JESIENI

poniedziałki, godz. 17.00 – 20.00

Instruktor: Anita Pawlak-Zygma

KOŁO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

soboty, godz. 10.00 – 12.00

Instruktor: Marlena Grzybek

TURNIEJOWY KLUB SZACHOWY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

niedziele ( każda 3 niedziela miesiąca) od godz. 9.00 do 15.00

Instruktor: Przemysław Rączkowski

 

W MDK W RADOMSKU DZIAŁAJĄ TAKŻE:

Polskie Towarzystwo Numizmatyczne O/Radomsko,

Radomszczańska Kapela Podwórkowa,

Towarzystwo Śpiewacze im. S.Moniuszki w Radomsku,

Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem Więcej”,

Uniwersytet Trzeciego Wieku „SAN”,

Studio Tańca Towarzyskiego „Etiuda”,

Zespół Musical Souls.

Animacja „Smok Wawelski”

Animacja "Smok Wawelski"

Film „SMOK WAWELSKI” powstał podczas realizacji warsztatów animacji poklatkowej organizowanych w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w ramach Wakacji 2022 roku (22-26.08.2022). Animacja jest artystyczną adaptacją baśni o Smoku Wawelskim. Na zajęciach dzieci malowały, wycinały, kleiły i lepiły z plasteliny postacie do filmu oraz scenografię. Wspólnie opracowywały scenariusz, wg którego za pomocą fotografii realizowały kolejne sceny opowieści. Uczyły się podstaw tworzenia filmu z wykorzystaniem różnorodnych technik, dostępnych materiałów plastycznych oraz realizacji animacji w programie komputerowym.

UCZESTNICY: MARIA BROSZKIEWICZ, MARK IVANOV, IGOR LEBELT, MARIA MAŁECKA, ZOFIA MAŁECKA, OLIWIA MAŁEK, DAWID TKACZYK, OLIWIER WALOCH, PATRYCJA WYPYCH

INSTRUKTOR: MARTA RENIK

Współorganizacja: MDK Radomsko i Miasto Radomsko

Film na licencji Creative Commons (Uznanie Autorstwa – Bez Utworów Zależnych – Użycie niekomercyjne)
Muzyka: Free BEST Music Songs 2

obrazek

Animacja „Syrenka Warszawska”

Animacja "Syrenka Warszawska"

Film „SYRENKA WARSZAWSKA” powstał podczas realizacji warsztatów animacji poklatkowej organizowanych w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w ramach Wakacji 2022 roku (16-19.08.2022). Animacja jest artystyczną adaptacją
legendy o Warszawskiej Syrence. Na zajęciach dzieci malowały, wycinały, kleiły i lepiły z plasteliny postacie do filmu oraz scenografię. Wspólnie opracowywały scenariusz, wg którego za pomocą fotografii realizowały kolejne sceny opowieści. Uczyły się podstaw tworzenia filmu z wykorzystaniem różnorodnych technik, dostępnych materiałów plastycznych oraz realizacji animacji w programie komputerowym.

UCZESTNICY: JULIAN CUDAK, JAN HARTWIG, MARK IVANOV, KAMIL KOZŁOWSKI, LILIANA KUSTALIK, OLIWIA OTOLIŃSKA, HELENA SZCZEPANEK

INSTRUKTOR: MARTA RENIK

Współorganizacja: MDK Radomsko i Miasto Radomsko

Film na licencji Creative Commons (Uznanie Autorstwa – Bez Utworów Zależnych – Użycie niekomercyjne)
Muzyka: https://www.front-music.pl/

obrazek

Koncert „Piosenko ma, z żołnierzem chodź”

W Miejskim Domu Kultury odbył się koncert w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. 14 sierpnia 2022 roku w wypełnionej po brzegi sali kameralnej odbył się koncert „Piosenko ma, z żołnierzem chodź’ w wykonaniu Chóru Seniorów „Romantica” pod kierownictwem Jana Mielczarka, który zaprosił publiczność do wspólnego śpiewania.

 

obrazek

Rodzinny Rajd Rowerowy

Miłośnicy rowerowych wypraw wzięli udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Radomsku i Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy. Łagodnym, rekreacyjnym tempem rowerzyści pojechali do Podświerka, a następnie po odpoczynku, wrócili do Parku Świętojańskiego, gdzie odbył się koncert „Obywatel jazz. Bolewski&Tubis grają Ciechowskiego”.

 

Dożynki Województwa Łódzkiego

Bajka o Rybaku i Rybce – warsztaty animacji poklatkowej

Animacja "Bajka o Rybaku i Rybce"

Film „BAJKA O RYBAKU I RYBCE” powstał podczas realizacji warsztatów animacji poklatkowej organizowanych w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w ramach Wakacji 2022 roku (18-22.07.2022). Animacja ta jest artystyczną adaptacją bajki Aleksandra Puszkina pt. „Bajka o Rybaku i Rybce”. Na zajęciach dzieci malowały, wycinały, kleiły i lepiły z plasteliny postacie do filmu oraz scenografię. Wspólnie opracowywały scenariusz, wg którego za pomocą fotografii realizowały kolejne sceny opowieści. Uczyły się podstaw tworzenia filmu z wykorzystaniem różnorodnych technik, dostępnych materiałów plastycznych oraz realizacji animacji w programie komputerowym.

UCZESTNICY: ALICJA GORZELAK, IZABELA GORZELAK, ALICJA KHOLODNA, MARTA KOZŁOWSKA, JULIA LODOWSKA, IGNACY MARJAŃSKI, JAN PIERZAK, KACPER WODECKI, NADIA WOŹNICKA

INSTRUKTOR: MARTA RENIK

Współorganizacja: MDK Radomsko i Miasto Radomsko
Film na licencji Creative Commons (Uznanie Autorstwa – Bez Utworów Zależnych – Użycie niekomercyjne)
Muzyka: https://www.front-music.pl/

obrazek

Wycieczka – Ranczo Zagata

Mini zoo, przejazdy ciuchcią, strzelanie z łuku, trampoliny, plac zabaw oraz poczęstunek – to wszystko czekało na uczestników wycieczki do Rancza Zagata w Grabarzach. Dzieci nie tylko poznały mieszkańców Rancza, ale też mogły karmić zwierzątka posiłkiem przygotowanym przez opiekunów zoo.  Wyjazd został zorganizowany w ramach „Wakacji w mieście” przez Miejski Dom Kultury w Radomsku i Miasto Radomsko.

Mała Syrenka – warsztaty animacji poklatkowej

Animacja poklatkowa "MAŁA SYRENKA"

Film „MAŁA SYRENKA ” powstał podczas realizacji warsztatów animacji poklatkowej organizowanych w Miejskim Domu Kultury w Radomsku w ramach wakacji 2022 roku (11-15.07.2022). Animacja jest artystyczną adaptacją baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Mała Syrenka”. Na zajęciach dzieci malowały, wycinały, kleiły i lepiły z plasteliny postacie do filmu oraz scenografię. Wspólnie opracowywały scenariusz, wg którego za pomocą fotografii realizowały kolejne sceny opowieści. Uczyły się podstaw tworzenia filmu z wykorzystaniem różnorodnych technik, dostępnych materiałów plastycznych oraz realizacji animacji w programie komputerowym.

UCZESTNICY: JOANNA CHYBALSKA ZUZANNA CYKOWSKA MARIA JÓZEFACIUK ANNA KĘDRA FILIP KŁYCH MARIA KMITA JAN KUDER IGNACY NOWAKOWSKI IGNACY PIKOR – BOJARCZUK

INSTRUKTOR: MARTA RENIK

Współorganizacja: MDK Radomsko i Miasto

Film na licencji Creative Commons (Uznanie Autorstwa – Bez Utworów Zależnych – Użycie niekomercyjne)

Muzyka: https://freemusicarchive.org/; https://www.front-music.pl/

obrazek

Godziny otwarcia kasy MDK

Na czas wakacji kasa MDK czynna od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 – 16.00

 

obrazek

Ahoj letnia przygodo! Warsztaty dla dzieci / sierpień

Sierpniowe zajęcia dla dzieci to codzienne artystyczne spotkania o godz. 10.00 i 12.00. Natomiast popołudniowe warsztaty rozpczynają się we wtorki o godz. 16.00. Zachęcamy do zapoznania się z planem zajęć:

 

25-29 lipca

10.00 – W rytmie fal. Warsztaty muzyczno-filmowe dla dzieci 8-12 lat (prow. Sebastian Pierzchalski)

12.00 – Staw nocy letniej. Warsztaty plastyczne dla dzieci 7-12 lat  (prow. Karolina Mysłek)

 

01-05 sierpnia

10.00 – Pracownia u marynisty. Warsztaty plastyczne dla dzieci 7-12 lat – gr. II (prow. Karolina Mysłek)

12.00 – Podwodna kraina. Instalacje artystyczne dla dzieci 7-12 lat – gr. I (prow. Tomasz Zawadzki)

08-12 sierpnia

10.00 – Podwodna kraina. Instalacja artystyczna dla dzieci 7-12 lat – gr. II (prow. Tomasz Zawadzki)

12.00 – Morze sztuki. Kreatywne warsztaty plastyczne dla dzieci 8-12 lat (prow. Joanna Dudek)

16-19 sierpnia

10.00 – Gry i zabawy przy stawie. Warsztaty sportowe dla dzieci 7-13 lat – gr. II (prow. Sebastian Pierzchalski)

12.00 – Morskie opowieści. Warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci 6-13 lat – gr. III (prow. Marta Renik)

22-26 sierpnia

10.00 – Podwodna kraina. Instalacja artystyczna dla dzieci 7-12 lat – gr. III (prow. Tomasz Zawadzki)

12.00 – Morskie opowieści. Warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci 6-13 lat – gr. IV (prow. Marta Renik)

Opłata za udział w jednym tematycznym warsztacie: 40 zł/os/tydzień.

 

Popołudniowe warsztaty muzyczno-wokalne, zajęcia fitness:

09 – 12 sierpnia

godz. 16.00 – 18.00 – warsztaty wokalno-muzyczne (od 12 r.ż.)

23 – 26 sierpnia

godz. 16.00 – 18.00 – zajęcia fitness “Wakacyjny fit” (dla młodzieży od 15 r.ż. i dorosłych)

Opłata za udział w jednym tematycznym warsztacie: 50 zł/os/tydzień.

obrazek

XXIII RSI – podziękowania

Pełne radości XXIII Radomszczańskie Spotkania Integracyjne przeszły już do historii. Miejski Dom Kultury w Radomsku dziękuje za wsparcie sponsorom wydarzenia: Miastu Radomsko, Towarzystwu Budownictwa Społecznego Sp. z o.o, Ardagh Metal Beverage Poland Sp. z o.o., FHUP „Nowbud – Klimczyk” Joanna Tereszkiewicz, Błażej Tereszkiewicz Spółka Jawna w Radomsku, Adamowi Świerczyńskiemu MET – PRIM Sp. z o.o., Zygmuntowi Kośnemu Zakład Budowlany „KOBUD”, Barbarze i Longinowi Mickiewiczom Hurtownia „MILO” oraz współorganizatorom, którzy z wielkim zaangażowaniem przyczynili do realizacji tego wydarzenia: Miejskiemu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku, Orkiestrze Dętej EXPRESJA z MDK w Radomsku, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Radomsku, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu w Radomsku, Stowarzyszeniu Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” w Radomsku, Towarzystwu Przyjaciół Dzieci w Radomsku, Warsztatom Terapii Zajęciowej, Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Radomsku, Wspólnocie „Betel” w Radomsku, Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku, Komendzie Powiatowej  Policji w Radomsku, Ochotniczej Straży Pożarnej Bogwidzowy.

Radomszczańskie Spotkania Integracyjne

Mnóstwo atrakcji czekało na dzieci i dorosłych podczas XXIII Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych. Spotkania rozpoczęły się od seansu sensorycznego, warsztatów sensorycznych i otwarcia wystawy Beaty Bujacz „Duszą malowane”. Potem publiczność przeniosła się do Parku Świętojańskiego, którą powitali Jarosław Ferenc Prezydent Miasta Radomska, Tomasz Kornacki Sekretarz Powiatu Radomszczańskiego i Jolanta Dąbrowska kierownik Działu Edukacji Artystycznej i Organizacji Imprez w MDK.

Podczas kilkugodzinnego programu artystycznego wystąpili: Koło Osób Niepełnosprawnych MDK Radomsko w przedstawieniu „Rzepka” (instruktorki Marlena Grzybek i Helena Starostecka), podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku (opiekun Zbyszek Piechowicz), podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej (opiekun Anetta Kosętka), Zespół Wokalno – Instrumentalny „Tęczowe Nutki” Miejskiego Domu Kultury w Radomsku (instruktor Justyna Szalińska), Orkiestra Dęta „Expresja” Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Na finał zaśpiewał zespołu dance MENELAOS.

Imprezie towarzyszyły: stoisko warsztatowo-animacyjne MDK, fotobudka, stoisko z warkoczykami, malowaniem twarzy, bańkami mydlanymi oraz stoiska kulinarne przygotowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, stoisko sportowe Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, stoisko z rękodziełem oraz kabina odczuć autystycznych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka”  w Radomsku oraz stoiska placówek wspierających: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Radomsku, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku, Wspólnota „Betel” w Radomsku. Na pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego zaprosili: Państwowa Straż Pożarna w Radomsku, Ochotnicza Straż Pożarna Bogwidzowy oraz Komenda Powiatowa w Radomsku. Podczas pikniku zagrała również Orkiestra Dęta EXPRESJA z MDK w Radomsku.

W czasie pikniku Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” w Radomsku przeprowadziło zbiórkę na leczenie Yelyzavety Butchak. Uzbierano 1469 zł 30 gr. XXIII Radomszczańskie Spotkania Integracyjne odbyły się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Radomska Jarosława Ferenca i Starosty Powiatu Radomszczańskiego Beaty Pokory. Imprezę prowadziła Aneta Bus z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

Postępowanie przetargowe IV – Modernizacja sali widowiskowej MDK w Radomsku

POSTĘPOWANIE PRZETARGOWE IV – MODERNIZACJA SALI WIDOWISKOWEJ MDK W RADOMSKU

Modernizacja Sali widowiskowej MDK w Radomsku w ramach projektu pn. „Miejski Dom Kultury w Radomsku – projekt nowej przestrzeni dla kultury – Etap II” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020. Poddziałanie VI.1.2. Dziedzictwo kulturowe i infrastruktura kultury.

Kwota jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania wynosi 3.330.955,00 (słownie: trzy miliony trzysta trzydzieści tysięcy dziewięćset pięćdziesiąt pięć złotych  00/100)

 

OGŁOSZENIE O WYNIKU POSTĘPOWANIA

Ogłoszenie o wyniku postępowania

 

ZAWIADOMIENIE O WYBORZE OFERTY

Zawiadomienie o wyborze oferty

INFORMACJA Z OTWARCIA OFERT

Informacja z otwarcia ofert

Wyjaśnienia do postępowania z dnia 15.06.2022:

Wyjaśnienia treści SWZ Modyfikacja treści SWZ II 15.06.2022

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia 15.06.2022

Rejestracja zmian na miniPortalu 15.06.2022

Dokumentacja:

Wyjaśnienia treści SWZ Modyfikacja treści SWZ 13.06.2022

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

Rejestracja postępowania na miniPortalu

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział I – Instrukcja dla Wykonawców

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział II – Oświadczenia

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział III – Formularz oferty wraz z załącznikami

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział IV – Wzór umowy

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 1

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 2

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 3

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 4

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 5

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 6

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 7

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 8

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 9

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 10

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 11

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 12

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 13

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 14

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 15

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 16

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 17

Specyfikacja Warunków Zamowienia – Rozdział V – dokumentacja projektowa część 18

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – przedmiar robót – branża elektryczna

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – przedmiar robót – branża architektoniczna

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – branża architektoniczna

Specyfikacja Warunków Zamówienia – Rozdział V – specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – branża elektryczna

 

 

 

Poranek filmowy i podsumowanie roku artystycznego