Miejski Dom Kultury
w Radomsku

11.01.- „Kolędujmy Małemu”

„Kolędujmy Małemu” pod takim hasłem odbyło się wspólne kolędowanie, a na naszej scenie wystąpili: Chór Klubu Seniora z Kobiel Wielkich, Chór Klubu Seniora Senior+ z gminy Gidle, Zespół Bell Canto z Dobryszyc, Chór Romantica, Chór Serenada, Zespół Ludowy z okolic Młyna z Wielgomłyn, Sonata 23 zespół Towarzystwa Przyjaźni Polsko – Węgierskiej.

11.01.- Klubik Brzdąca

W Klubiku Brzdąców mali odkrywcy spędzili magiczny czas na rozwijających zajęciach pełnych radości i śmiechu! Razem odkrywali nowe tekstury, tworzyli swoje pierwsze dzieła sztuki i bawili się w grupie, nawiązując pierwsze przyjaźnie.

10.01.- Przesłuchania Hej, Panie Jezu

W dn. 10.01.2024r. odbyły się przesłuchania w konkursie Hej, Panie Jezu, koncert finałowy odbędzie się w dniu 18.01.2024r. o godz. 16.00

05.01.- WITAJCIE W NASZEJ BAJCE

Za nami niezwykły spektakl akrobatyczny „Witajcie w naszej bajce”, który zachwycił widzów swoją dynamiką i precyzją. Artyści z Woźniakowska Aerial zaprezentowali widowiskowe układy, łącząc siłę, elastyczność i piękno ruchu, a inspiracją stała się „Akademia Pana Kleksa”. Publiczność była pod ogromnym wrażeniem i wielokrotnie nagradzała wykonawców brawami. 

33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – Program

26 stycznia widzimy się w MDK podczas 33 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wyjątkowe wydarzenie co roku jednoczy Polaków w jednym celu – niesieniu pomocy. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem wsparcia onkologii i hematologii dziecięcej.

obrazek
obrazek

eSkarbonka ruszyła

Ruszyła eSkarbonka

Zapraszamy do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 
Link do eSkarbonki:

obrazek

17.01.- JESTEM WYSTARCZAJĄCA

 Opowieść o naszych marzeniach, lękach, granicach i o upływającym czasie. Historia pokonywania ograniczeń i walki o marzenia. Zabawnie, ale też niezwykle wręcz refleksyjnie. JESTEM WYSTARCZAJĄCA” – reż. Anna Rakowska.

31.12.- Gala Sylwestrowa

Gala Sylwestrowa z Wiener Solisten Orchester pod dyrekcją Piotra Gładkiego. Na scenie wystąpiły Adriana Ferfecka  i Iryna Zhytynska. Galę poprowadziła Iwona Strzelewicz-Ziemiańska.

20.12.- Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju pod hasłem „Kochaj czynem”, dotarło do Miejskiego Domu Kultury. Symbol nadziei, pokoju i jedności przypomina o istocie świątecznego czasu.

17.12.- „Kolędo nasza leć”

NIESAMOWITY wieczór w MDK. Za nami III Integracyjny Koncert Kolęd „Kolędo nasza leć”, którego organizatorem było Publiczne Przedszkole nr 10. Kolędy, pastorałki śpiewane przez małych artystów, którym wtórowali rodzice i cała publiczność niosły się daleko poza mury sali widowiskowej. Było wesoło ale też niezwykle wzruszająco. Dziękujemy całej przedszkolnej społeczności, na czele z panią dyrektor Beatą Michałek, iż tak pięknie przypomnieli nam Państwo o tym, że wigilia Bożego Narodzenia już za tydzień.

16.12.- W poszukiwaniu pierwszej gwiazdki

Wspaniała atmosfera i piękne kolędy w wykonaniu Chóru z Klubu „Senior+” z Gminy Gidle! Dziękujemy za niezapomniany koncert, który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój.

15.12.- „Mikołaj spełnia sny”

Niedzielny Poranek Teatralny przeniósł nas do magicznej Krainy Świętego Mikołaja. Spektakl w wykonaniu Stowarzyszenie Grupa Teatralna Nota Bene „Mikołaj spełnia sny” pełen humoru i wzruszeń przypomniał o takich wartościach jak wiara, dobroć i moc wyobraźni, angażując najmłodszych widzów w ratowanie Świąt.

15.12.- Turniej szachowy

Za nami kolejny Turniej Szachowy, który zgromadził miłośników królewskiej gry w różnym wieku. Było to wydarzenie pełne strategicznych pojedynków i sportowych emocji.
Wyniki:
W kategorii Młodzik
I miejsce Nikodem Trzaskacz
II miejsce Dominik Michalski
III miejsce Aleksy Żak
W kategorii Junior
I miejsce Krystian Klekot
II miejsce Kamil Drzewowski
III miejsce Antoni Hofman
W kategorii Open
I miejsce Jakub Radecki
II miejsce Jarosław Ciemny
III miejsce Grzegorz Plutecki
Najmłodsza zawodniczka Klaudyna Rudzka
Najmłodszy zawodnik Nikodem Trzaskacz

 

14.12. „Iwona, księżniczka Burgunda”

Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku „Wiem więcej” podsumował projekt „Senior z kulturą i sztuką za pan brat” podczas wyjątkowego wieczoru pełnego artystycznych wrażeń. W programie wystąpiły sekcje wokalna, taneczna i teatralna, a głównym punktem wydarzenia był spektakl „Iwona, księżniczka Burgunda” w reżyserii Anny Rakowskiej.

14.12.- Kolędowanie z Chórem Seniora „Złota Nutka”

Kolędowanie z Chórem Seniora „Złota Nutka”

14.12.- Klubik Brzdąców

Kolejne spotkanie w Klubiku Brzdąców za nami!  Najmłodsi odkrywcy świata bawili się, uczyli i rozwijali swoje umiejętności w radosnej atmosferze! Maluchy poznawały kolory, kształty i faktury, a także rozwijały motorykę podczas kreatywnych zabaw.

14.12.- „Jasełka”

„Jasełka” w wykonaniu Koła Osób Niepełnosprawnych zachwyciły publiczność swoją autentycznością i wzruszającym przesłaniem. To wyjątkowe przedstawienie ukazało piękno tradycji i zaangażowanie uczestników. Było to wydarzenie pełne emocji. Po spektaklu miało miejsce świąteczne spotkanie, na które przybył sam Święty Mikołaj.

09.12.- „Bar pod zdechłym psem”

„Bar pod zdechłym psem” czyli wierszem i muzyką o miłości, nałogach, pokusach. W rolę borykającego się z samotnością i cierpieniem artysty wcielił się Dariusz Bereski, a na scenie towarzyszyli mu Michał Hadasik (piano) i Tomasz Wilczyński (kontrabs). Spektakl oparty na twórczości Władysława Broniewskiego zrealizował Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi w ramach Wojewódzkich Jaracza Wędrówek.

09.12.- Wigilia w Klubie Złotej Jesieni

Święta Bożego Narodzenia już za chwilę. Dziś składaliśmy życzenia, śpiewaliśmy kolędy z naszymi seniorami. Piękny wieczór w Klubie Złotej Jesieni.

09.12.- Wystawa Stowarzyszenia Hospicjum DAR SERCA RADOMSKO

Za nami wernisaż szczególnej wystawy w Galerii MDK. Wystawy prac wyjątkowych, bo „Z serca tworzonych”. Autorami są podopieczni Fundacji Hospicjum „Dar Serca” w Radomsku, a dzieła powstały podczas zajęć terapeutycznych.

06-08.12. – Ogólnopolski Harcerski Festiwal Artystyczny OPAL

 W dniach 06-08.12.2024 odbył się Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Opal 2024. To był piękny weekend. Kolorowy, rozśpiewany, radosny. Dziękujemy, że mogliśmy Was gościć.

06.12.- ” W Pracowni Św. Mikołaja „

” W Pracowni Świętego Mikołaja”

05.12.- Jazzowa Jazda po Łódzkiem

O co chodzi w jazzie? Po dzisiejszych warsztatach muzyki improwizowanej możemy powiedzieć, że już wiemy, spotkanie zakończył koncert Marka Kądzieli (gitara/także prowadzenie spotkania), Kacpra Kaźmierskiego (perkusja) i Kamili Drabek (kontrabas). A wszystko w ramach Jazzowej Jazdy po Łódzkiem organizowanej przez Łódzki Dom Kultury

30.11.- XXIX Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka pt.” Coraz Bliżej Święta…”

Za nami XXIX Festiwal Piosenki dla Przedszkolaka pt.” Coraz Bliżej Święta…”- pastorałki i piosenki świąteczne organizowanego przez Publiczne Przedszkole nr 1 w Radomsku
Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, którzy zaprezentowali po jednym utworze związanym z tematyką festiwalu, jury postanowiło wyróżnić następujących wykonawców:
1. Kornelię Makowską z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrzanowicach
2. Antoninę Więcek z Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku
3. Annę Szczygłowską z Publicznego Przedszkola nr 2 w Radomsku
4. Polę Nitecką z Publicznego Przedszkola nr 4 w Radomsku
5. Milenę Kowalczyk z Publicznego Przedszkola nr 4 w Radomsku
6. Hannę Chybalską z Publicznego Przedszkola nr 10 w Radomsku
7. Izabelę Kowalik z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomsku
8. Dianę Bus z Publicznego Samorządowego Przedszkola w Masłowicach
9. Idę Milczanowską z Publicznego Przedszkola nr 5 w Radomsku
10. Julię Nowak z Publicznego Przedszkola nr 1 w Radomsku

27.11.- 100-lecie działalności PCK

100-lecie działalności PCK na ziemi radomszczańskiej to niezwykła okazja do świętowania wieloletniego zaangażowania w niesienie pomocy, solidarności i wsparcia społeczności lokalnej.
Gratulacje dla Rejonowego Oddziału PCK w Radomsku za imponujące osiągnięcia i wkład w życie mieszkańców miasta przez ostatnie stulecie.

24.11.24 – Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich

W niedzielne popołudnie w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku swój spektakl „Camus, She, Bye” zaprezentował Robert Konowalik. Przedstawienie zdobyło II nagrodę na tegorocznym, 37. Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich, ŁóPTA. Jury konkursu doceniło przedstawienie „za rzadko spotykaną umiejętność mówienia o wielkich rzeczach za pomocą małych form oraz za wielowymiarowy talent w budowaniu scenicznej rzeczywistości”.

„Camus ‘She, Bye” to wyjątkowe dzieło inspirowane teatrem kamishibai, zrealizowane w stylistyce teatru lalkowego, łączącego różnorodne formy ekspresji. Opowieść, która czerpie inspiracje z szekspirowskiego „Hamleta”, przenosi widzów w świat kryminałów w stylu Raymonda Chandlera, wzbogacony o kafkowskie elementy. Spektakl zachowuje przy tym pastiszowy charakter, co czyni go zarówno intrygującym, jak i pełnym humoru. Autorem scenariusza, reżyserem, a także twórcą scenografii i muzyki jest Robert Konowalik.

Organizatorem wydarzenia był Łódzki Dom Kultury, a współorganizatorem Miejski Dom Kultury w Radomsku. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

obrazek

24.11.24- „Czego nie wiesz o Aniołach” Jestem przy tobie.

W wypełnionej po brzegi sali tanecznej odbyła się promocja najnowszej książki Elżbiety Stępień. „Jestem przy tobie”. To kolejna odsłona cyklu „Czego nie wiesz o Aniołach”. Autorka, radomszczanka opowiadała nie tylko o swoim pisarskim warsztacie, ale też o tym, jak wiele pisanie dla niej znaczy, jak dużo zmieniło w jej życiu. Na widowni nie zabrakło wiernych czytelników, przyjaciół i ludzi, którzy pomagają, aby powstawały kolejne rozdziały historii z Aniołami w rolach głównych. Fragmenty najnowszej książki przeczytali członkowie działającej w MDK Rekwizytorni Teatr, kórych do występu przygotowała Anita Pawlak – Zygma. Zaśpiewała Ania Baryła. A spotkanie poprowadziła Jolanta Dąbrowska.

obrazek

16.11. – Jubileusz Chóru Cantabile

To już 20 lat! działalności Stowarzyszenia Muzyki Chóralnej „Cantabile” w Radomsku.
Z tej okazji w sobotę, 16 listopada, w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Radomsku odbył się uroczysty, jubileuszowy, koncert. Były życzenia i prezenty od władz miasta i powiatu oraz organizacji kultury. Oprócz jubilatów na scenie wystąpili: Chór Dziecięcy Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Radomsku oraz Nauczycielski Chór Canto
z Przysuchy.
Z okazji wspaniałego Jubileuszu Miejski Dom Kultury w Radomsku również dołącza się do wszystkich wspaniałych życzeń, które dziś popłynęły z naszej sceny. Życzymy niesłabnącej motywacji do kontynuowania tak pięknej pasji oraz wielu artystycznych uniesień. Spełniajcie marzenia. Zdobywajcie kolejne muzyczne cele. Niech dalsze lata pracy Chóru będą uwieńczone sukcesami, a życzliwość publiczności niech towarzyszy wszystkim waszym wspaniałym występom.
Na koniec członkowie podziękowali wszystkim gościom za przybycie i zaprosili na jubileuszowy tort.

13.11.- II Międzyszkolny Konkurs Wokalny „Piosenką uczcijmy Niepodległą”

W MDK odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wokalny „Piosenką uczcijmy Niepodległą” zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 10 w Radomsku. Konkurs miał na celu kształtowanie postaw patriotycznych i rozwijanie zainteresowania polską historią oraz kulturą. Uczestnicy prezentowali piosenki o tematyce narodowej, pokazując swoje umiejętności wokalne oraz zaangażowanie. Dzieci z różnych grup wiekowych wykonały piękne utwory, tworząc wzruszającą atmosferę.

12.11.- „Nasza droga do Niepodległej ” – koncert w wykonaniu Chóru Seniora ” Romantica”

„Nasza droga do Niepodległej ” – koncert w wykonaniu Chóru Seniora ” Romantica”

10.11. – Koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru Seniora „Złota Nutka”

W niedzielny wieczór odbył się wyjątkowy koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru Seniora „Złota Nutka”. Seniorzy z pasją i zaangażowaniem oddali hołd polskiej tradycji i historii. W programie znalazły się pieśni patriotyczne, takie jak Rota, Marsz Pierwszej Brygady oraz Rozkwitały pąki białych róż, które wzruszyły publiczność i zachęciły do wspólnego śpiewu.

11.11.- Tryptyk Polski

„Tryptyk Polski” w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Razem z naszą niezawodną publicznością i wspaniałymi artystami świętowaliśmy 106. rocznicę Odzyskania Niepodległości. W imię zasad… Niepokorni.

09.11.- Mobilizacja 2.0

Wieczór pełen wzruszeń, emocji i dobrej muzyki. Za nami koncert „Mobilizacja 2.0” pamięci Sławomira Małka, współzałożyciela zespołu AFT 2. To kolejna odsłona projektu „W imię zasad…. Niepokorni” realizowanego w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

10.11.- Spotkanie z działaczem opozycji niepodległościowej czasów PRL

W sali kameralnej w ramach projektu „W imię zasad… Niepokorni” odbyło się spotkanie z działaczem opozycji niepodległościowej czasów PRL, Panem Janem Szczepańczykiem. Następnie publiczność zobaczyła film „Śmierć jak kromka chleba”.
Projekt „W imię zasad… Niepokorni”, realizowany jest w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

09.11.24 – Klubik Brzdąców

Radosne spotkanie w Klubiku Brzdąców – odkrywanie świata przez zabawę

Klubik Brzdąców po raz kolejny zaprosił najmłodszych na wyjątkowe zajęcia ogólnorozwojowe, które skradły serca zarówno maluchów, jak i ich rodziców. Dzieci w wieku od 1 do 3 lat miały okazję spędzić czas pełen zabawy i nauki.

W programie były także pierwsze zabawy plastyczne oraz ćwiczenia motoryczne. Dzięki specjalnie zaplanowanym zabawom dzieci odkrywały kolory, kształty, faktury oraz ćwiczyły sprawność ruchową. Jednak najważniejszym elementem spotkania była możliwość nawiązywania pierwszych przyjaźni i wspólnego odkrywania świata.

Klubik Brzdąców tworzy przestrzeń, w której maluchy mogą rozwijać się wszechstronnie, poprzez aktywność i zabawę, które wzmacniają ich ciekawość i otwartość na nowe doświadczenia.

08.11.- Wystawa Dominiki Sukiennik

Pierwsza wystawa indywidualna Dominiki Sukiennik za nami. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wernisażu za tak liczne przybycie. Wystawę grafiki zatytułowaną „Trakt czasu” będzie można oglądać w Galerii MDK do końca listopada.

08.11.- „Ile jesteś gotów poświęcić dla ojczyzny”

 W II Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego wspólnie z młodymi ludźmi szukaliśmy definicji takich słów jak patriotyzm czy suwerenność. Wszystko podczas lekcji poprowadzonej przez nauczyciela historii Radosława Bartnika pod hasłem „Ile jesteś gotów poświęcić dla ojczyzny”.
Zderzenie różnych punktów widzenia, poszukiwanie w sobie pozytywistycznego ale też i romantycznego pierwiastka, dyskusja, czasem polemika. To był pięknie spędzony czas, za który bardzo dziękujemy II Liceum Ogólnokształcącym im. K. K. Baczyńskiego A to dopiero początek…
Zadanie dofinansowano ze środków biura „Niepodległa”, w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”

07.11.-Muzyczne podsumowanie XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza

Muzyczne podsumowanie XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza. Na naszej scenie w koncercie „Od nocy do nocy” wystąpiła Joanna Aleksandrowicz.

07.11.- Finał XV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Janusza Różewicza

Podsumowaliśmy XV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza. Spotkanie z laureatkami Urszulą Morgą i Agatą Ewą Kordecką prowadziła Beata Anna Symołon.

26.10-27.10.2024 Weekend w MDK

Co to był za piękny weekend!  Naszą publiczność zaczarował Sławek Uniatowski. Zespół „Baciary” porwał do tańca. Najmłodsi oklaskiwali „Pchłę Szachrajkę”. Grało nasze kino. Takie twórcze zmęczenie lubimy najbardziej. A poniżej fotorelacja (fot. Anna Zwierzyńska i Marta Renik)

23.10.2024 – Sztuka „wyklejanek” Wisławy Szymborskiej

Sztuka "wyklejanek" Wisławy Szymborskiej – wykłady prof. Marii Tarnogórskiej w Radomsku

Dwa wykłady poświęcone sztuce plastycznej „wyklejanek” Wisławy Szymborskiej, prowadzone przez prof. Marię Tarnogórską z Uniwersytetu Wrocławskiego, przyciągnęły uwagę uczniów radomszczańskich szkół. Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu lingwistycznego „Mistrzowie pióra – Wisława Szymborska i Karl Dedecius” przez I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku ukazało mniej znaną stronę twórczości noblistki, która przez swoje kolaże połączyła humor z artystycznym wyrazem.

Prof. Tarnogórska w przystępny sposób przybliżyła uczniom mniej znaną, plastyczną stronę twórczości polskiej noblistki, ukazując jej wyjątkowe podejście do sztuki. „Wyklejanki” Szymborskiej, pełne humoru i błyskotliwości, to nie tylko forma zabawy z obrazem, ale także subtelny komentarz na temat świata. Wykłady cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży, która miała okazję poszerzyć swoją wiedzę o twórczości Wisławy Szymborskiej oraz zastanowić się nad rolą artystycznej wyobraźni w poezji i sztuce.

Wydarzenie było kolejnym etapem projektu, który ma na celu przybliżenie uczniom sylwetek wybitnych pisarzy i tłumaczy, w tym noblistki Szymborskiej oraz Karla Dedeciusa – wybitnego tłumacza literatury polskiej na język niemiecki.

17.10.2024- Przeżyjmy to jeszcze raz… Festiwal 3 x Różewicz 2024

Przeżyjmy to jeszcze raz... Festiwal 3 x Różewicz 2024

W dn. 09-12.10. 2024 odbył się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku kolejny festiwal 3 x Różewicz.